KE podziękuje PiS za poparcie Von der Leyen? Krasnodębski podał nazwiska potencjalnych komisarzy z Polski

Konrad Szymański, Jadwiga Emilewicz i Jerzy Kwieciński - to, jak wynika z wypowiedzi europosła PiS prof. Zdzisława Krasnodębskiego, mogą być kandydaci z Polski na komisarzy w Komisji Europejskiej.
Polska jest zainteresowana kluczowymi tekami gospodarczymi jak rolnictwo, wspólny rynek, energia czy handel zagraniczny. Mamy znakomicie przygotowanych specjalistów, którzy, mamy nadzieję, nie spotkają się z ideologicznym sprzeciwem Parlamentu Europejskim: Konrada Szymańskiego, Jerzego Kwiecińskiego czy Jadwigę Emilewicz

- powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski. Eurodeputowany zdradził, że "ma sygnały", iż Polska dostanie ważne stanowisko w ekipie nowej przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Miałoby być to "podziękowanie" za poparcie tej kandydatury przez europosłów PiS. Von der Leyen została zaledwie o dziewięć głosów więcej od wymaganej większości. - Głosy PiS były języczkiem u wagi - komentował premier Mateusz Morawiecki.

"Nieskonsumowane małżeństwo"

Wygląda na to, że prof. Krasnodębski na razie nie chce przesądzać jednak teki komisarza dla Polaka i radzi zachować ostrożność.

Choć w prywatnych rozmowach chwali się PiS choćby za to, że nie utworzył wspólnej frakcji w europarlamencie z Marine Le Pen, rozróżnia się sytuację w Polsce i na Węgrzech, to w wystąpieniach publicznych najczęściej wraca bezwzględna i niesprawiedliwa krytyka Polski. Nasz związek z kanclerz Merkel, z CDU/CSU, porównałbym więc do nieskonsumowanego małżeństwa. Pozostajemy w wiecznym narzeczeństwie i mam nadzieję, że wreszcie przekształci się ono w trwały związek

- ocenił eurodeputowany PiS.

Więcej o:
Komentarze (68)
KE podziękuje PiS za poparcie Von der Leyen? Krasnodębski podał nazwiska potencjalnych komisarzy z Polski
Zaloguj się
 • bankier.1

  Oceniono 17 razy 17

  Krasnodębski ma sygnały - z tym do psychiatry. Wątpię jednak żeby jakikolwiek pomógł.

 • ja.szela

  Oceniono 16 razy 16

  Krasnodębskiemu (jak wszystkim pisiorom i ich zwolennikom) wydaje się że jak małżeństwo to można napie...ć żonę i dzieci i nikt nie piśnie bo to w końcu rodzina.

 • antonikarcz

  Oceniono 18 razy 16

  Właśnie KE dziękuje PiS, wysyła kolejne drugie upomnienie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego w zakresie ustaw około sądowych.

 • moje_slowa

  Oceniono 14 razy 14

  I specjalistów od węgla wysokopłomieniowego z Donbasu.
  Od łapówek za kontrakt gazowy, niejaki Jasiński to kto?
  Zamiast retencji i walki ze smogiem Opus Dei na komisarzy?
  Specjaliści PiS mać!

 • miro26.56

  Oceniono 12 razy 12

  każdy pisowski szkodnik nie powinien dostać żadnego stanowiska w Brukseli,nawet stanowisko szatniarza jest za dobre..!!!Parszywa zmiana.!!!

 • kater-11

  Oceniono 12 razy 12

  Będzie wielkie Ziobro komisarzy dla PiS.

 • dziadwawelski

  Oceniono 11 razy 11

  Wielki komisarz ds Transportu legendarna sołtyska z Brzeszczów Beata ( yellow Lamborghini ) ze Szydłów ;-)))) Ciągle gdzieś się ro2PIE... na drodze więc ma "kompetencje" Dodatkowo sposób w jaki przetransportowano to jej grube dupsko do PE wzbudził podziw w Bruksel ;-))))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX