Niedziele handlowe - lipiec 2019. 21 lipca sklepy będą zamknięte

Niedziela 21 lipca 2019 roku nie jest niedzielą handlową. W związku z tym duże sklepy będą zamknięte. Wszystko w związku z ustawą uchwaloną przez Sejm i podpisaną przez prezydenta Andrzeja Dudę na początku 2018 roku.

Nieduże zakupy, przeważnie towarów najbardziej potrzebnych, zrobimy za to w małych sklepikach, których właściciel lub jego rodzina sami zdecydują się stanąć za ladą. Otwarte będą też sklepy na stacjach benzynowych, restauracje czy kawiarnie. 

Niedziele handlowe. W 2019 r. było trudno, ale w 2020 r. będzie jeszcze trudniej

Warto też pamiętać, że w tym roku niedziela handlowa - według wprowadzonych ponad 12 miesięcy temu regulacji - jest ostatnią niedzielą w miesiącu. Wyjątkami są tutaj kwiecień i grudzień, czyli miesiące w których mamy Wielkanoc i Boże Narodzenie. W pierwszym przypadku zakaz handlu nie obowiązuje w pierwszą niedzielę poprzedzająca Wielkanoc, a w drugim, w dwie niedziele przed grudniowym świętem. 

Jeśli chodzi o wyjątki, to takie same zasady dotyczące niedzielnego handlu przed powyższymi świętami będą obowiązywać w 2020 roku. Jednak wtedy obostrzenie, dotyczące przede wszystkim wielkich sieci handlowych, będzie obowiązywać we wszystkie niedziele w miesiącu. 

Niedziele niehandlowe - spora grupa Polaków po prostu się przyzwyczaiła

Czy Polacy zaakceptowali te zmiany i zmienili swoje przyzwyczajenia? Jak informowaliśmy w tym tygodniu, dla aż 60 proc. ankietowanych przez Payback Opinion Poll, zakaz handlu obowiązujący przez trzy niedziele w miesiącu nie stanowi dużego utrudnienia. Co trzeci z uczestniczących w badaniu twierdził, że przeważnie i tak robił zakupy w inne dni tygodnia, zaś 23 proc. po prostu odzwyczaiło się od niedziel handlowych

W wynikach badania ujawniła się też całkiem spora, bo 36-proc., grupa respondentów chcących robić zakupy we wszystkie niedziele w miesiącu. Dodatkowo jest ona przeciwna wprowadzeniu zakazu handlu we wszystkie niedziele w miesiącu, który, jak pisaliśmy już wyżej, ma zacząć obowiązywać w przyszłym roku.

Więcej o:
Komentarze (3)
Niedziele handlowe - lipiec 2019. 21 lipca sklepy będą zamknięte
Zaloguj się
  • żararaka straszny

    Oceniono 2 razy 2

    Twórca nowego artykułu o tym jakże tajemniczym a zarówno nowym pseudonimie napisał artykuł ciekawy interesujący w prawdzie nie zawiera żadnych nowości lecz należy do nie nazwałbym świetnych ale pouczających- także dziękujemy ci twórców za info dot. Jutrzejsza i nie pracującej niedzieli lecz wolimy uzyskiwać od ciebie informacje, że w każdą niedzielę możemy pójść do galerii pokręcić się w wejściu kręconymi drzwiami mając przyjemność samemu oraz towarzyszących pociech

  • dante_waw

    Oceniono 1 raz 1

    Nie dowiedzielismy sie niczego nowego... natomast chcialbym zapytac kto to jest ABE?? Co stalo sie z kultowymi UZ i NPK???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX