Sekielscy zbierają fundusze na trzeci film o pedofilii w kościele. Ma poruszyć wątek Jana Pawła II

Bracia Sekielscy nie zwalniają w pracach nad kolejnymi filmami. Po głośnym "Tylko nie mów nikomu" zebrali fundusze na jego kolejną część oraz dokument o SKOK-ach. Trwa zbiórka miliona zł na trzeci dokument o pedofilii w kościele. Ma poruszać wątek Jana Pawła II.

"Zabawa w chowanego" to zapowiedziany kilka dni temu tytuł drugiej części dokumentu o pedofilii w kościele. Kontynuacja "Tylko nie mów nikomu" zebrała potrzebne na realizację fundusze i ma pojawić się w kinach w październiku lub listopadzie. W serwisie crowdfundingowym Patronite zakończyła się ponadto kampania na film poświęcony aferze SKOK-ów. Pieniądze na jego realizację zbierano od marca 2019 r. Premierę zaplanowana na wiosnę 2020 r.

Zbiórka na trzeci film Sekielskich

19 lipca ruszyła kolejna zbiórka funduszy. Są potrzebne na trzeci i wg zapowiedzi ostatni dokument braci Sekielskich o pedofilii w kościele. Wstępnie na realizację filmu założono budżet w wysokości 1 miliona zł, pierwszy próg zbiórki ustanowiono na pułapie 200 tys. zł.

Twórcy zapowiadają, że w związku z kręceniem filmu czekają ich liczne wyjazdy zagraniczne, m.in. do Watykanu, Austrii, Irlandii, USA, Meksyku i na Dominikanę oraz zatrudnienie lokalnych koordynatorów.

Redakcja - od tego musimy zacząć. Nasz zespół będzie pracował nad filmem minimum przez 12 miesięcy. Potrzebujemy dokładnej dokumentacji i weryfikacji danych. Taka praca to tony przejrzanych dokumentów, setki rozmów i spotkań. To wszystko generuje koszty ale jest niezbędne dla dokładnego sprawdzenia każdej informacji, która ma się ukazać w filmie. Chcemy pokazać wyłącznie prawdę. Najpierw jednak musimy wspólnie do niej dotrzeć

- napisali bracia Sekielscy na stronie zbiórki w serwisie Patronite.

Sekielski na PatroniteSekielski na Patronite Patronite

Co może być szczególnie trudne dla polskiego odbiorcy zapowiedzianego dokumentu, materiał będzie poruszał wątki związane z tuszowaniem pedofilii na najwyższych szczeblach kościelnej władzy za pontyfikatu Jana Pawła II.

Nie zamierzamy niszczyć pomnikowej postaci Świętego Papieża-Polaka - chcemy dotrzeć do prawdy, o której znaczeniu w życiu człowieka tak często i dużo mówił Jan Paweł II. Tym trudniej uwierzyć w doniesienia, z których wynika, że on sam miał tuszować i ukrywać skandale seksualne, do jakich dochodziło w Kościele katolickim w trakcie jego pontyfikatu

- podkreślają autorzy "Tylko nie mów nikomu".

Patroni zagwarantują wynagrodzenie autorom

Twórcy nie kryją, że chcą poświęcić cały swój czas zawodowy na realizację dokumentu. W związku z tym skierowali się z zapytaniem i prośbą do patronów o możliwość przekazania części pieniędzy "na pokrycie naszych prywatnych, domowych budżetów". Zdecydowana większość patronów w ankietach wyraziła chęć, aby 21 proc. miesięcznej zbiórki została przeznaczona na ten cel. Autorzy ostatecznie zaproponowali niższy, 19-procentowy próg wynagrodzenia za ich pracę.

Premiera trzeciego filmu braci Sekielskich na temat problemu pedofilii w kościele została zapowiedziana wstępnie na przełom 2020 i 2021 r.

Więcej o:
Komentarze (83)
Sekielscy zbierają fundusze na trzeci film o pedofilii w kościele. Ma poruszyć wątek Jana Pawła II
Zaloguj się
 • za_miske_ryzu

  Oceniono 23 razy 19

  Sekielscy mogą nakręcić jeszcze 5 części dokumentów o pedofilii w Kościele, przedstawić dane o partnerkach i dziecku JPII, a Suweren nadal będzie uważał, że za źródłem zła w Kościele (i nie tylko) jest LGBT.

 • ivonna49

  Oceniono 15 razy 11

  Wielki szacunek panowie Sekielscy! W dzisiejszej, skołtunionej Polsce robicie niesamowicie dobrą robotę. Nie jest łatwo, wiadomo, ale wytrwajcie!!! Więcej nam takich odważnych DZIENNIKARZY potrzeba!

 • bladortograficzny11

  Oceniono 15 razy 11

  " Nie dziwi mnie wrogosc kk wobec LGBT, bo jak LGBT wychodzi z ukrycia, to maleje liczba powołań kapłańskich. Legalność, a raczej tolerancja LGBT oznacza, że dość duża liczba osób o takich skłonnościach nie widzi sensu ukrywania się w stanie kapłańskim, bo rodzina/znajomi czy nawet sąsiedzi ze wsi będą oswojeni, że "przyjezdza do domu bez baby" . tedek1

 • siwywaldi

  Oceniono 12 razy 10

  Tu nie ma co palić głupa, bo z problemem zboków w sutannach, przyszli księża stykają się już na poziomie nauki w seminarium, gdzie razem spędzają czas przez całe 6 lat. Wszystko co dzieje się później to już tylko konsekwencja tej "zabawy w chowanego". A kariera Wesołowskiego, jest tylko dowodem na to jak długie ręce i jak mocne wpływy, mają ci, którzy w ogóle nie powinni być dopuszczani do stanu duchownego

 • cleryka

  Oceniono 9 razy 9

  Zawsze mam podejrzenie,kiedy widzę usmiechnięte lico,oczka błogosławione,język miłości i do tego wszystkiego Wielka Polityka i celibat. Normalnie wszystko to w logice się nie mieści normalnego inteligentnego człowieka.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 19 razy 9

  JPII tuszował pedofilię? Ja nie potrzebuję dowodów żeby to wiedzieć :D
  Dowodów potrzebują wierzący
  - niech czują zapach obłudy za każdym razem gdy klękają do modlitwy.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 11 razy 7

  Santo Subito Protecto Pedofilo.

 • totus.tytus

  Oceniono 9 razy 7

  Ależ będzie szczekanie z kruchty i środowisk kościelniackich! Piana na katolickich pyskach będzie się toczyć. Fanatycy założą czerwone pelerynki z wizerunkiem jakiegoś brodatego faceta w dziwacznej koronie na głowie i ruszą do ataku. Na pobojowisku służby porządkowe znajdą mnóstwo sztucznych szczęk, okularów i lasek, a wkoło wszędzie będą się walały ulotki z instrukcjami od proboszcza, żeby manifestanci nie zapomnieli haseł, które im nakazano skandować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX