Poczta Polska chce być jak Żabka lub Orlen. Wejdziemy z awizo, wyjdziemy z kanapką lub lodem

Poczta Polska najwyraźniej pozazdrościła stacjom benzynowym i delikatesom. Rozwijając kącik gastronomiczny, placówki pocztowe chcą oferować więcej niż batonik lub napój. Już niebawem na poczcie będziemy mogli kupić kanapkę, kawę lub lody.

Jak donosi serwis Wiadomości Handlowe, Poczta Polska ma coraz śmielsze plany gastronomiczne. Jeśli pojawiające się od dłuższego czasu w placówkach pocztowych dewocjonalia i drobne przekąski były dla niektórych zaskoczeniem, to niebawem na poczcie będą mogli również wypić kawę, zjeść kanapkę lub kupić lody. Już obecnie część placówek – poza słodyczami i energetykami – oferuje m.in. kosmetyki.

Wyobrażam sobie taki kącik kawowy na poczcie. Być może znajdziemy dla niego jakąś fajną nazwę, nawiązującą do 460-letniej historii Poczty Polskiej, która jest przebogata. (...) powinno być też coś do kawy

- mówi Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Poczty Polskiej ds. sprzedaży, cytowany przez WH.

Poczta jak Żabka lub Orlen

Poczta Polska liczy nie tylko na dodatkowy zysk, ale też na zmianę wizerunkową. To nie będzie łatwe, bo - jak zauważa - Kurdziel, wiele placówek odbiega od standardów. Brakuje m.in. klimatyzacji lub wymagają gruntownego remontu. Wiceprezes Poczty Polskiej ma jednak ambicje na ofertę jedzenia na wynos, która przybliżyłaby placówki do stacji benzynowych lub małych delikatesów.

Szukamy do tego partnerów. Potrzebujemy ich, gdyż nie jesteśmy w stanie działać w taki sam sposób jak Orlen czy Żabka

- otwarcie przyznał Grzegorz Kurdziel.

Jednak w przeciwieństwie do Żabki lub Orlenu, Poczta Polska zapewniła, że w ramach nowej oferty gastronomicznej nie ma zamiaru sprzedawać alkoholu.

Poczta Polska kontra InPost

Na początku lipca Poczta Polska postanowiła zmierzyć się z jednym ze swoich największych konkurentów, firmą InPost. W tym celu zaczęła uruchamiać działające na kształt tych InPost-owych automaty paczkowe. Do końca roku ma być ich 200 - połowa stanie w placówkach pocztowych, a połowa w sklepach Biedronki. Pierwsze z nich już działają w Warszawie. Wszystkie mają być wprowadzone do końca października.

Do końca sierpnia zostanie uruchomionych co najmniej 100 takich automatów w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Rzeszowie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Trójmieście i na Śląsku.

Więcej o:
Komentarze (197)
Poczta Polska chce być jak Żabka lub Orlen. Wejdziemy z awizo, wyjdziemy z kanapką lub lodem
Zaloguj się
 • b3ut

  Oceniono 50 razy 50

  Żeby tylko starczyło miejsca na książki wyklęte i przepisy kucharskie sióstr zakonnych

 • krynolinka

  Oceniono 33 razy 31

  Czyli już ustawowo będą awiza w skrzynkach zamiast konkretnej przesyłki. Dobrze sobie skubańce wymyślili. Niech jeszcze bar z alkoholem otworzą. Człowiek wkurzony lubi sobie przecież chlapnąć. Zarobek murowany.

 • tomasz.rze

  Oceniono 30 razy 30

  Kaczka Dziwaczka "z apteki poszła do praczki, kupować pocztowe znaczki".
  Dziwi się Suweren okropnie... a niech tę kaczkę gęś kopnie.

 • tradycja_krotkiej_reki

  Oceniono 30 razy 30

  To teraz wchodząc na pocztę będę zmuszony wąchać smrody z "hot-dogów" albo innej francowatej podróby jedzenia. Oczywiście o ile do żabki wcale nie muszę wchodzić, o tyle na pocztę już muszę, chociażby po awizo :-/

 • iskander36

  Oceniono 30 razy 28

  Mam w dupie czy to jest Poczta Polska, albańska czy bułgarska. Wolałbym, żeby w końcu dali sobie radę ze sprawnym odnajdywaniem awizowanych listów. Przestali robić za kościołową księgarnię z przepisami siostry Marii iinnymi medalikowymi duperszmitami. I zeby przestali podnosić cenyusług, bo od trzech lat było już petyriald podwyżek, żeby nastarczyć na premie dla pisiorskich dyrektorków. I tosamo dotyczynaszego "narodowego przewoźnika LOT-u", którynie potrafi wysłać samolotuoczasie a zatopotrafisprzedać więcej biletów niż jest miejsc wsamolocie. CHWD dobrej zmianie. ..

 • pucelek

  Oceniono 23 razy 23

  A może tak jednak skierować wysiłki na to, by polecony w terminie dochodził...?

 • melmakianin

  Oceniono 19 razy 19

  co wy palicie w tej poczcie?!?!?!? ja nie chcę hot doga ja chcę tylko wyjść w ciągu 5-10 minut z tej placówki a nie pół godziny stania do pyskatej baby za okienkiem !!!

 • kaktus-2

  Oceniono 20 razy 18

  Już ja to widzę... Będę stać półtorej godziny w kolejce do okienka tylko po to żeby sobie kupić hot doga. :)
  Poczta nigdy nie zacznie zarabiać na gastronomii i na detalu dopóki nie zlikwiduje kolejek do kasy. Może to zrobić zatrudniając nowych ludzi (odpada) lub przestawić baby z okienek z pisma pisanego na pismo drukowane.
  Jest jeszcze coś, z kolei niewykonalnego. Trzeba baby z okienek nauczyć uprzejmości, a to w przypadku tej instytucji nie wykonane

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX