GDDKiA: Obwodnica Skawiny jest już otwarta. Inwestycja kosztowała 41 mln zł

Obwodnica Skawiny została otwarta - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wieloetapowa inwestycja rozpoczęła się w 2016 roku. Nowa droga ma m.in. pomóc w wyprowadzeniu ruchu tranzytowego z miasta.

Obwodnica Skawiny powstała we współpracy GDDKiA oraz samorządu województwa małopolskiego i gminy Skawina. Koszty ostatniej części inwestycji, wynoszące 41 mln zł, pokryła GDDKiA. Poprzednie fragmenty obwodnicy Skawiny został wybudowany przez gminę Skawina i Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Otwarcie obwodnicy Skawiny. Ma być szybciej, wygodniej i bezpieczniej

"W ramach inwestycji został wybudowany most nad linią kolejową, rondo na skrzyżowaniu z DK 44, a także droga o długości 2,2 km, przy której powstały chodniki, pobocza i ścieżka rowerowa" - czytamy na stronie internetowej GDDKiA. Obwodnica Skawiny ma przysłużyć się do wyprowadzeniu ruchu tranzytowego z miasta, skrócenia czasu podróży oraz zwiększenia komfortu kierowców.

Otwarcie obwodnicy Skawiny ma też zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ale przede wszystkim zapewnić większe bezpieczeństwo pieszym. Co więcej, przedsiębiorcy zyskają większy dostęp do terenów inwestycyjnych.

Więcej o:
Komentarze (10)
GDDKiA: Obwodnica Skawiny jest już otwarta. Inwestycja kosztowała 41 mln zł
Zaloguj się
 • wyplosz

  Oceniono 5 razy 5

  Obwodnica włączająca się do drogi dk44 w obu punktach jest droga podporządkowaną, stąd korki jak były tak będą, dopóki nie zostanie zmieniona organizacja ruchu w tyh punktach.

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 3 razy 3

  Tymczasem kierowcy jadący S3 widzą napis: "Obwodnica Polkowic zamknięta. Najbliższa otwarta obwodnica w Skawinie".

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 3 razy 3

  Sukces goni sukces. Co prawda budowa obwodnicy Częstochowy stoi w szczerym polu, ale to nawet lepiej, bo dzięki temu kierowcy mogą po drodze wpaść na Jasną Górę i wnieść ofiarę za dalsze sukcesy dobrej zmiany.

 • michal_in_uk

  Oceniono 4 razy 2

  Dlaczego bezmyślnie kopiujecie bzdury z GDDKiA? Jaki "most" zbudowano nad linia kolejowa? Ludzie, czy na łyżkę mówicie czasem widelec? Jedno i drugie służy do jedzenia, ale to są dwa różne przedmioty o różnych zastosowaniach!
  Dla przypomnienia:
  Most - konstrukcja umożliwiająca przeprawę nad przeszkodą wodną
  Wiadukt - konstrukcja nad każdą inna przeszkodą, bez względu na to czy naturalną czy nie

  To są podstawy, które znają 10 letnie dzieci a redaktor czytający ten artykuł tego nie widzi?

 • lyjnin69

  Oceniono 3 razy 1

  jak "minister" przecinający wstegę opowiadał komu zawdzięczamy w/w obwodnicę,
  SAM jarosław k. , zbafca (emerytowany) narodu, słońce Karpat, NAJWIEKSZY deweloper itd
  ON CI TO SPRAWIŁ !!!
  CHWAŁA MU ZA TO i h... w d...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX