Komentarze (141)
OFE skończą żywot przed wyborami. Do budżetu państwa trafią grube miliardy złotych
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • zd46

  Oceniono 9 razy 7

  Zachęta dla Ślązaków na odesłanie Matuszka na hałdę powyborczego kamienia węgielnego pod utwardzenie gruntu:
  Każda tona polskiego węgla,
  Gniewnie mruczy i się porusza,
  Widząc rosyjski węgiel,
  A na katowickich listach wyborczych
  Kłamcę, Morawieckiego Mateusza.

 • rggg

  Oceniono 6 razy 6

  Piszą: "pieniądze zgromadzone na Indywidualnych Kontach Emerytalnych będą stanowić prywatną własność oszczędzającego i nie będą mogły stanowić przedmiotu transferu do budżetu państwa"
  Tyle że ta władza może to w ciągu jednej nocy zmienić - już wielokrotnie pokazali, że prawo mają w d...

 • corvelinho

  Oceniono 5 razy 5

  To jest kradzież!!!
  Jak PO zabrała część kasy z OFE to przegrała wybory ale jak Pis robi to samo ale na znacznie większą skalę to jest cacy..

 • mat.31

  Oceniono 5 razy 5

  Najpierw Morawiecki ukradnie mi moje pieniądze a później powie, że mi je wpłaci na konto, ale pod warunkiem, że oddam mu 15%.

 • anty-oszolom

  Oceniono 5 razy 5

  15% opłaty przekształceniowej pójdzie na premie dla tych, którym się należą - czyli złodziei z piSS.

 • corvelinho

  Oceniono 4 razy 4

  Ja mam taki wniosek. Przestańcie mi pomagać w zbieraniu na moją emeryturę bo jak tak dalej będziecie pomagać to nic mi nie zostanie..

 • jezzyholmer

  Oceniono 4 razy 4

  Dlaczego tylko 15 % prowizji, Mateusz szerzej, szerzej, 50%, albo i 70%,

 • jw0022

  Oceniono 4 razy 4

  500+ to nie som tanie rzeczy panie. 30 mld kredytu od zachodnich bankierów co roku.

 • lkolesio

  Oceniono 4 razy 4

  A pisie pomioty nadal twierdzą ,że Tusk rozkradł OFE ?

 • zd46

  Oceniono 6 razy 4

  Zamienił stryjek „SIEKIERKĘ NA KIJEK”, a feee OFEEE!!! Ooooo feeeee Mateuszku, "brzydalu"!! Jednak, chcecie uprowadzić resztę gotówki? Zapomniał "wół jak cielęciem był". Rząd PiS-u ruszył na omłoty cepem oraz wykopki, wszak w szybkim tempie trzeba wykopać 40-70 miliardów złoty na obiecanki cacanki, bo może wszystko "gruchnąć o glebę" i to z wielkim hukiem. "Miałeś chamie złoty sznur, został ci jedynie pusty wór".

 • farcry3

  Oceniono 5 razy 3

  Mam dla Pana Morawieckiego wniosek racjonalizatorski, mianowicie proponuję jeszcze od wszystkich , a priori pobrać podatek spadkowy, wszak część uczestników nie dożyje emerytury. Co prawda nie wiadomo którzy, ale to są szczegóły... pobrać należy od wszystkich. Taką mam koncepcję.

 • justsaying

  Oceniono 3 razy 3

  Jeśli ktoś chciałby konto spieniężyć to tak, powinien zapłacić podatek, a tak zabierają te 15% za nic które mogłoby wypracować zysk w momencie przechodzenia na emeryturę.
  Morawiecki, może jednak nic z tym nie zrobisz bo teraz kasy ci nie damy.

 • mikroolbrzym

  Oceniono 3 razy 3

  czyli każdy z nas odda pis 15% ze zgromadzonych na swoim koncie w ofe środków. złodziejska nacjonalizacja. jeszcze parę kadencji i Polacy nie będą mieli emerytur.

 • akcja44

  Oceniono 3 razy 3

  W związku z oszustwem OFE i podobnych nie zgadzam się, żeby państwo "pomagało" mi w gromadzeniu środków na emeryturę. Czas pokazał, że państwo nie umie tego zrobić uczciwie. Dlatego proponuję zakończyć żywot składek emerytalnych czy to w ZUS, czy w OFE, czy jakkolwiek to nazwą. Proszę o pieniądze wypłacone na moje konto. Jako właściciel zapracowanych przeze mnie pieniędzy lepiej wiem, jak nimi zadysponować. "Pomoc" państwa nie jest mi w tym potrzebna.
  Widać, że obecnie jedyna pewna emerytura to ta dla matek czwórki dzieci. Ale nie można się cieszyć przedwcześnie, bo przepisy szybko się zmieniają, i może się okazać, że jak już urodzisz czworo dzieci, że emerytura będzie jednak dopiero od piątego. A jak urodzisz piąte, to jednak od szóstego...

 • jarizabalaga-3

  Oceniono 3 razy 3

  A chciałem mieć wczasy pod palmami. Wszyscy zachęcali i premier i ministrowie finansów i reklamy. Jaki z tego wniosek? Nie wierzyć rządzącym, ani reklamom. Tylko skarpeta.

 • cracken001

  Oceniono 5 razy 3

  Hehehe......bedzie kasiora na nagrody dla swoich,co im sie nalezy....Polacy nigdy nie zmadrzeja

 • bosman64

  Oceniono 5 razy 3

  15% ukradną natychmiast na finansowanie kiełbasy wyborczej a resztę umieszczą na jakich dziwnych kontach gdzie spokojnie zeżrę te pieniądze właśnie rozkręcana przez PIS inflacja. I nie będziecie na to mieli żadnego wpływu. Tak czy inaczej rodacy , powiedzcie swoim emeryturom baybay

 • tomasz_problem

  Oceniono 5 razy 3

  zabrać wszystkim po 300, by dać wybranym po 500...

 • precz_z_komunia

  Oceniono 2 razy 2

  A księża pedofile mają emerytury z Funduszu Kościelnego :-)
  Niezagrożone i coraz wyższe :-)
  Mimo że dnia dla Polski nie przepracowali :-)

 • farcry3

  Oceniono 4 razy 2

  Jest coś takiego, jak wartość pieniądza w czasie. Wzięcie teraz 15% a np. za 20 lat to jednak różnica. Ewidentny, cyniczny skok na kasę. Przewiduję, że w ciągu tych 20 lat wygram w totka i dlatego chę tej kasy zaliczkowo już dzisiaj...taka jest "logika" pobrania tych 15%.

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 2 razy 2

  Rezerwują kasę na zakup kolejnych wyborów a tymczasem armia jeździ posowieckim złomem. Pier.....lone oszołomy

 • bkrr

  Oceniono 2 razy 2

  ten decyduje o mojej ksie która odłożylam na emetyture jak k tak mozna to to brak mi słów jak to sie nazywa i byłoby zbyt obraźliwe piszą o tym co on robi jak tak można

 • maritimer

  Oceniono 4 razy 2

  Takie 500+ działa na emocje bo każdy może sobie wyobrazić pincet złotych co miesiąc.
  Kradzież na miliardy mało kogo rusza bo to taka kasa nie do ogarnięcia. Ciężko sobie wyobrazić.
  Dlatego wcześniej PO a teraz PiS robi to prawie bezkarnie.

 • bazarnikk

  Oceniono 6 razy 2

  Cezary Kaźmierczak:
  OFE jest zupełnie niebywałym i bezczelnym przekrętem – nie tylko w dziejach Polski, ale i świata. Coś zupełnie niebywałego. Dla młodzieży, bo temat zszedł z agendy publicznej, ku przestrodze, opiszę w kilku słowach na czym to polegało.

  Oto rząd wyłonił kilkanaście prywatnych funduszy, które otrzymały rentę monopolową na pobieranie z pensji każdego pracującego Polaka pod przymusem i groźbą odpowiedzialności karnej 7,3% jego zarobków, potem od czerwca 2011 – było to 2,92%

  Ale OFE nie dokonywały tego poboru – pobór i jego koszty oczywiście były po stronie ZUS. ZUS na swój koszt zbierał te pieniądze i jednym przelewem wysyłał je do OFE. Jeśli ktoś nie zapłacił przymusowej “składki” – to był to problem ZUS, nie OFE. ZUS musiał to kredytować i prowadzić windykację!!!

  Teraz przechodzimy do konfitur. Czy słyszeliście kiedyś, żeby za zdeponowanie pieniędzy w jakieś instytucji finansowej żądała ona za to pieniędzy? Nie słyszeliście? OFE takie opłaty pobierało! I to w pierwszym okresie funkcjonowania, za łaskawe odebranie 1 (jednego) przelewu z ZUS…. w wysokości 10-15%!!! Potem to ograniczono oczywiście. Sami uznali, że to jednak za ostro.

  Co następnie robiło OFE? Ano “zarządzało aktywami”. Na czym to polegało? Ano za pieniądze otrzymane od rządu (via ZUS) kupowali obligacje Skarbu Państwa!!! Pobierali za to 0,045% wartości zarządzanych aktywów w skali miesiąca!!!!!!! Mało tego za obligacje oczywiście rząd musiał płacić odsetki!!! Dla porządku należy dodać, że Pani na Poczcie za sprzedawanie, sorry, zarządzanie obligacjami – nie brała ani grosza.

  Dalej planowany był kolejny numer, ale nie wyszedł, bo rząd Donalda Tuska, chwilę przed to rozpędził. Może nawet dlatego. Otóż OFE planowały sobie liczyć….9% od wypłaty środków emerytom!!! Wyobrażacie sobie, żeby Wasz bank potrącił Wam taką skromną prowizje przy wypłacie z bankomatu???

  Wszystko to podano w sosie “emerytura pod palmami” i “wolny rynek”. Jedno i drugie kłamliwe i wyjątkowo bezczelne. Bo odbieranie pod przemocą państwową ludziom pieniędzy i siłowe przekazywanie ich do jednej ze wskazanych prywatnych instytucji finansowych ma tyle wspólnego z “wolnym rynkiem” co ja z operą chińską. Dlatego popierałem to co z OFE zrobił gabinet Donalda Tuska i popieram dokończenie tego przez gabinet Mateusza Morawieckiego.

  Zaś każdemu, kto się ze mną nie zgadza – skoro OFE są takie wspaniałe – proponuje następujący deal:

  Z każdej pensji niech mi przelewa 2, 5, 10 czy więcej procent
  Ja za przyjęcie tej kwoty pobiorę opłatę 10%
  Następnie za “zarządzanie aktywami” pobiorę od stanu na koncie 0,045%
  Napływające środki – od ręki będę – pożyczał wpłacającemu, powiedzmy na 6% rocznie
  Gdy wpłacający zechce wypłacić pieniądze – pobiorę od tego 9% prowizji
  Do You have deal?

  OFE puknęły Polaków na jakieś 30 miliardów złotych!

 • jakuz3

  Oceniono 2 razy 2

  "Podoba mnie się to. To fajny pomysł jest" "Zapewnienie przeżywalności" minimum 2-ch lat na emeryturze. Przeciętnie emeryt placi ok. 7,5% podatku bezpośredniego. A tu juz z góry za dwa lata. I niech ktoś tylko spróbuje umrzeć. Dobry krok w kierunku nieśmiertelności.

 • ton_y

  Oceniono 2 razy 2

  Ta opłata to powinna z pieniędzy POLITYKÓW trafić DO NASZYCH KIESZENI jako wyrównanie za utratę NASZYCH ciężko wypracowanych pieniędzy jako prowizje dla OFE za ZARZĄDZANIE.

 • wmaestro

  Oceniono 4 razy 2

  jaką sprawiedliwość? przecież te pieniądze są opodatkowane! ZUS jest nie fair, to zroibimy tak żeby jeszcze OFE było. Normalnie brak mi słów, nawet tych powszechnie uznanych za obraźliwe... Kiedy my się wreszcie opanujemy i skończymy z tym złodziejstwem i rozdawnictwem nieswoich pieniędzy?!

 • precz_z_komunia

  Oceniono 1 raz 1

  A po wyborach powtórka z pieniędzmi z PPK :-)
  Na ruskiego agenta Rydzyka kasa musi być :-)

 • morpheuss456

  Oceniono 1 raz 1

  cieszta sie ze tylko 15 % zajebia.
  chociaz.... zaczekajta - bo kampania dopiero sie rozkreca - i jeszcze kilka nowych "plusow" i bedzie trzeba 30% zajebac.

 • nitro2012

  Oceniono 1 raz 1

  kasa się w budżecie kończy, dlatego trzeba zakosić kasę z oszczędności ;>

  Mati-DobryBank

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX