Primark otworzy pierwszy sklep w Polsce. Od września będzie szukać 250 pracowników

Międzynarodowa marka odzieżowa Primark otworzy swój pierwszy sklep w Polsce. Powstanie on w otwartej w maju Galerii Młociny w Warszawie. Firma stworzy ponad 250 miejsc pracy.

Nowy sklep Primark powstanie na dwóch piętrach Galerii Młociny i zajmie 3 660 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. W jego ofercie znajdą się m.in. ubrania dla kobiet, mężczyzn i dzieci, w tym akcesoria i obuwie, ale także wyposażenie domu.

"Primark szukał odpowiedniego miejsca na swój pierwszy sklep w Polsce i bardzo cieszymy się, że otworzymy go w najnowszym centrum handlowym w Warszawie" - powiedział dyrektor ds. nieruchomości w Primark Tom Meager, cytowany w oficjalnym komunikacie firmy Primark.

Pierwszy sklep Primark w Polsce "wysyła w świat komunikat"

Właścicielami Galerii Młociny na są EPP (70% udziałów) oraz Echo Investment (30%). Członek zarządu pierwszej z wymienionych firm Michał Świerczyński z entuzjazmem opowiadał o współpracy z Primarkiem.

- Wejście Primark do Polski to znakomita wiadomość zarówno dla rynku, jak i klientów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ta znana na całym świecie marka wybrała Galerię Młociny na swoją pierwszą lokalizację w kraju. Najnowocześniejsze centrum handlowe w Warszawie, którego spektakularna oferta gastronomiczna i rozrywkowa wpisuje się w najnowsze globalne trendy, zyska nową markę, której obecność jeszcze bardziej wzmocni i tak imponujące grono najemców. Wybór Galerii Młociny na miejsce polskiego debiutu Primark świadczy o unikalnej pozycji naszego obiektu na handlowej mapie Polski - mówił Świerczyński.

Słów zadowolenia nie szczędził także członek zarządu Echo Investment Marcin Materny, który ocenił, że debiut Primarka w naszym kraju "wysyła w świat komunikat, że polski rynek handlowy wciąż ma olbrzymi potencjał do przyjmowania nowych marek, a jednocześnie dysponuje wysokiej jakości projektami o strategicznych lokalizacjach".

Primark stworzy ponad 250 miejsc pracy w Polsce. Potrzebni m.in dyrektorzy i sprzedawcy

Od września Primark będzie szukać ponad 250 pracowników. W sklepie znajdą zatrudnienie m.in. dyrektorzy, sprzedawcy oraz kierownicy sali sprzedaży, magazynu i biura rozliczeń gotówkowych, a także specjaliści od merchandisingu wizualnego.

W zeszłym miesiącu Primark otworzył swój pierwszy sklep w Europie Środkowo-Wschodniej w słoweńskiej Lublanie. Firma ogłosiła także plany otwarcia sklepu w Czechach" - czytamy w komunikacie.

Więcej o:
Komentarze (12)
Primark otworzy pierwszy sklep w Polsce. Od września będzie szukać 250 pracowników
Zaloguj się
 • jeak

  Oceniono 2 razy 2

  Tak, otwierajcie takie sklepy jak najdalej od centrum miasta > frekwencja klientów zapewniona :) ... komu i ile razy będzie się chciało tam jechać np. z Mokotowa czy Ursynowa? przepis na sukces to bliska lokalizacja.

 • kamuimac

  Oceniono 2 razy 2

  primarkt to takich H&M dla ubogich . taki sam chłam i w jednym i w drugim .

 • kontra.punkt

  Oceniono 1 raz 1

  Do malkontentów: bielizna kupiona w Primark-u nie rozpada mi się po drugim praniu, w przeciwieństwie do tej kupowanej w tzw. markowych sklepach. Oczywiście garnitutu bym w tym sklepie nie kupił, podobnie jak butów wyjściowych, ale buty sportowe to już prędzej.

 • kontra.punkt

  Oceniono 1 raz 1

  Tak się jakoś składa, że regularnie kupuję ubranie w PRIMARK-u w Dreźnie, a czasem w Berlinie i nie zauważyłem, by był to chłam większy niż np H&M czy ZARA. Na pewno ceny są niższe i wbrew przedstawianym tu opiniom, produkty nie są z Chin, chociaż niewątpliwie azjatyckie.

 • norge

  Oceniono 1 raz 1

  To sobie pracowników poszukają :D życzę powodzenia

 • jelle

  0

  dowala jeszcze badziewia

 • zalobnik.narodowy

  0

  W polaczkowie to będzie marka premium

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX