Modernizował dworce, dziś grozi mu bankructwo. W liście otwartym oskarża PiS o akceptowanie patologii

Przedsiębiorca, który w latach 2014-2016 modernizował dworce w Szczecinie i Warszawie wystosował list otwarty do Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury. Przedsiębiorca twierdzi, że nie zapłacono mu za pracę i zarzuca PiS "akceptowanie patologii". PKP twierdzi, że przedsiębiorca nie dotrzymał terminu i dlatego nałożono na niego kary umowne.

W prasie pojawiło się płatne ogłoszenie zawierające list otwarty, w którym przedsiębiorca Paweł Winnicki skarży się Andrzejowi Adamczykowi, ministrowi infrastruktury, na problemy związane z rozliczeniem prowadzonych przez niego inwestycji. Firma Winnickiego prowadziła w latach 2014-2016 prace na rzecz PKP. Dotyczyły modernizacji dworców kolejowych w Szczecinie i Warszawie Centralnej.

Przedsiębiorcy naliczono jednak 31 mln zł kar umownych. W związku z tym kontrakt nadal nie jest rozliczony - przedsiębiorca wciąż oczekuje na zapłatę. Zdaniem PKP wszystko odbyło się zgodnie z prawem, bo Winnicki miał dopuścić się opóźnień. Przedsiębiorca twierdzi natomiast, że to kolejowa spółka nie dostarczyła na czas odpowiedniej dokumentacji.

Budował dworce, dziś oskarża PiS

"Kiedy 6 lat temu wraz z innymi przedsiębiorcami poszkodowanymi przy kontraktach autostradowych protestowaliśmy przeciw patologiom w systemie zamawiania i rozliczania robót przez państwowych zamawiających, był Pan jednym z najaktywniejszych posłów opozycji. Spotykał się Pan z nami, słuchał uwag i postulatów i obiecywał zmianę patologicznego systemu.

Dziś Pan jest Ministrem infrastruktury odpowiedzialnym za kolej i drogi - a ja przedsiębiorcą poszkodowanym przez PKP S.A. [...] Moja firma [...] jest na skraju bankructwa."

- pisze w swoim liście Winnicki. I wysuwa oskarżenia.

Czytaj też: Na przejazdach kolejowych staną fotoradary. ITD nawiązał współpracę z PKP

"Patologie które jako PiS potępialiście - przerzucanie błędów w dokumentacji na wykonawcę, uznaniowe traktowanie robót dodatkowych, wreszcie tuszowanie kosztem wykonawcy wszelkich błędów, niegospodarności [...] mają się znakomicie" - twierdzi przedsiębiorca. 

Przewiduje też problemy i bankructwa polskich firm budowlanych. 

"Dochodząc do władzy 4 lata temu PIS obiecywał polskim przedsiębiorcom radykalną i dobrą zmianę w gospodarce, a obywatelom na cywilizacyjny skok w jakości życia. Tymczasem patologie w sektorze infrastruktury mogą zniweczyć te szanse, a bez rewolucji w infrastrukturze nie będzie rewolucji w polskiej gospodarce" - kończy swoje pismo przedsiębiorca. 

Więcej o:
Komentarze (156)
Modernizował dworce, dziś grozi mu bankructwo. W liście otwartym oskarża PiS o akceptowanie patologii
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 87 razy 83

  pan się nie przejmuje, panie przedsiębiorca

  zaległe pieniążki zostaną wpłacone na caritas

  jest git?

 • erhapl

  Oceniono 61 razy 57

  Takie to, noo...- PRAWO i, i tego ten- SPRAWIEDLIWOŚĆ

 • sluchaj_bej

  Oceniono 60 razy 56

  Zamiast kary umownej wystarczylaby dobrowolna wplata na konto partii plus upominek dla lokalnego pisowskiego mandaryna. Wyszloby taniej, a i kolejne kontrakty by sie sypnely.

 • menisk24

  Oceniono 60 razy 56

  Powoli zaczynają wychodzić skutki rządzenia krajem przez krzykliwych dyletantów, którzy doszli do władzy na krytykowaniu wszystkich i wszystkiego. Na razie dotykają głównie przedsiębiorców, ale i suweren wkrótce się o tym przekona, szybciej niż myśli, bo Titanic już nabrał wody i bal się kończy. Będzie bolało, bardzo.

 • udet11

  Oceniono 49 razy 47

  W tym samym czasie opóźnienia na remoncie linii Pruszków- Warszawa Zachodnia sięgają roku i nie ma mowy o karach. Tam kontrakt realizuje spółka, która nigdy za opóźnienia nie zapłaciła i nie zapłaci kary.

 • evergreen111

  Oceniono 47 razy 43

  Dał przykład Kaczyński jak się nie płaci za wykonaną pracę. Pewnie nie tylko w moich oczach Kaczyński jest przestępcą: "zwykłym" i "konstytucyjnym".

 • sacc77

  Oceniono 45 razy 41

  ALE O CO CHODZI?!
  że PiS obiecał?A bo to jedna obietnica PiSSu niespełniona?
  NIKT CI NIE DA TYLE CO PIS NAOBIECUJE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX