Średni kurs walut NBP - 31.07. Brytyjska waluta ciągle tanieje [kurs dolara, funta, euro, franka]

Średni kurs walut - 31.07.2019. W środę rano średni kurs EUR/PLN wynosił 4,2906 zł, USD/PLN - 3,8493 zł, CHF/PLN - 3,8859 zł, a GBP/PLN - 4,6846 zł - wynika z danych dostępnych na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego.

Środa 31 lipca to kolejny dzień kiedy obserwujemy umocnienie się euro, dolara i franka szwajcarskiego. Niezmiennie tanieje z kolei brytyjski funt. We wtorek rano waluty te kosztowały kolejno: 4,2773 zł, 3,8453 zł, 3,8774 zł i 4,7394 zł.

Średni kurs walut - środa 31.07.2019 r.:

Zaktualizowana tabela średnich kursów głównych walut zostanie opublikowana przez Narodowy Bank Polski po godzinie 12:00.

Środa - 31 lipca 2019. Co się dzieje na rynku walutowym?

Brytyjska waluta słabnie ze względu na coraz większe ryzyko tzw. twardego brexitu. Szansa na to, że Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej bez umowy wzrosła, gdy Boris Johnson został nowym premierem Zjednoczonego Królestwa. Funt jest najtańszy od lutego 2018 r. Dolar nadal pozostaje mocny, chociaż amerykański bank centralny (FED) przymierza się w tym tygodniu do obniżenia stopy procentowej. Wyjątkowo mocną walutą jest dziś frank szwajcarski - tak drogi nie było od dwóch lat. Zdaniem Marcina Kiepasa, analityka Tickmill UK Ltd, szwajcarską walutę umacnia m.in. strach przed spowolnieniem wzrostu gospodarczego na świecie.

Więcej o:
Komentarze (11)
Średni kurs walut NBP - 31.07. Brytyjska waluta ciągle tanieje [kurs dolara, funta, euro, franka]
Zaloguj się
 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 6 razy 2

  Wczoraj przelewałem złotówki na funty 4,70 za funta, czekam na kurs 2zł za funta, wtedy wszystkie polskie inwestycje zamknę i przetransferuję na funty. Polska się nie opłaca bo za duże ryzyko i za dużo się traci, za dużo nerwów inwestowanie w PL przynosi. Taki kraj IV-świata.

 • czytelnik_bez_fb

  Oceniono 3 razy -1

  E tam. Panika. EU oczywiście się ugnie w ostatniej chwili. Władze EU liczyły na wycofanie się z brexitu. Moim zdaniem zupełnie bezpodstawnie bo obie potęgi z wchodu i zachodu grają na rozbicie Unii

 • ks-t

  Oceniono 4 razy -2

  Zamiast pisać o "umocnieniu walut" trzeba pisac o dramatycznym spadku polskiej waluty w stosunku do walut światowych. To że Funt zachowuje sie nieco gorzej to wynik Brexitu. A u nas pełzający POLEXIT.

 • poochojek

  Oceniono 4 razy -2

  Europa do klopa!

 • maciej401

  Oceniono 2 razy -2

  Słynny z powiedzenia, które się nie sprawdziło Jan Vincent Rostowski : "Piniendzy" nie ma i nie będzie.
  Rostowski nie uzyskał mandatu europosła w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Wielkiej Brytanii. Polityk był drugi na liście nowo powstałego proeuropejskiego ugrupowania Change UK w Londynie. No cóż "Piniendzy" nie ma i nie będzie.

 • tedek1

  Oceniono 3 razy -3

  Słaby funt sprzyja UK< bo import co prawda drozeje, ale export pryznosi wieksze zyski. Tym smaym produkcja na miejscu bardziej sie oplaca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX