Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega: znaleziono pałeczki Salmonelli na jajach z Tesco

Jak podał Główny Inspektorat Sanitarny (GIS), bakterie Salmonelli z grupy D wykryto na jajach sprzedawanych w Tesco. Mowa o produkcie dyskontowym sieci, w ramach którego oferowano opakowania po 10 jaj.

Jak podali urzędnicy GIS cytowani przez serwis Wiadomości Handlowe, chodzi o produkt Tesco: świeże jaja, klasa A, 10 sztuk, klasa wagowa: L-duże 73g > masa ≥ 63 g, kod na skorupkach jaj – 3PL14371361, nr zakładu pakowania PL 16075903. Jaja zapakowano w Polsce dla: Tesco Polska Sp. z o.o., 30-347 Karków, ul. Kapelanka 56.

30 lipca Tesco wycofała wskazane przez inspektorat produkty ze swoich sklepów oraz magazynów centralnych. 2 sierpnia sieć zutylizowała wszystkie jaja, na których stwierdzono obecność Salmonelli. Trwają dalsze procedury wyjaśniające.

Zorganizowane wyprzedaże w Tesco

W całej Polsce we wszystkich marketach Tesco trwają duże wyprzedaże. Spora część produktów przecenionych jest nawet o połowę. 50-procentowe obniżki związane są z wprowadzaniem przez sieć pierwszego etapu zmian polityki handlowej. W jej wyniku co najmniej 8 dużych marketów zostanie sprzedanych, a część z istniejących zostanie zamienionych w sklepy mniejszych formatów, tzw. markety kompaktowe.

Więcej o:
Komentarze (19)
Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega: znaleziono pałeczki Salmonelli na jajach z Tesco
Zaloguj się
 • balbin79

  Oceniono 6 razy 6

  troche slaby ten news i malo dokladny - przeciez Tesco nie ma wlasnej fermy jajec. Nalezalo podac skad pochodza jaja (nazwa fermy etc) i od razu z kontrola czy aby te jaja nie byly dostarczone do innych sieci

 • dante_waw

  Oceniono 2 razy 2

  HA HA HA... nawet przy okazji informacji o paleczkach salmonelli wykrytej na jajkach w Tesco.. podajecie informacje o wyprzedazach w tej sieci :))) ALE JAJA!!

 • koziolek_matolek_1234

  Oceniono 1 raz 1

  "Jaja zapakowano w Polsce dla: Tesco Polska Sp. z o.o., 30-347 Karków, ul. Kapelanka 56."
  Karków? Jaki qrwa Karków?!!!!!!

  REKLAMA

 • dlugi48

  Oceniono 3 razy 1

  Sensacja, salmonellę na jajach z Tesco znaleźli. Ciekawe, jak jajo wyłażące z kurzej dudy, ma być bez salmonelli. Trzeba jaja myć przed użyciem i ręce myć, to wszystko będzie OK.

 • jawro1

  Oceniono 3 razy 1

  Zaraz znajdą w Lidlu, bierze oraz w innych "wrogich sklepach" W społem nie będzie problemu

 • Miron Miotk

  Oceniono 2 razy 0

  Ach ta główna siedziba Tesco w miejscowości Karków.

 • hopsasaitralala

  0

  Nie mam pałeczek na jajkach

 • klm747

  Oceniono 3 razy -1

  niech się wynoszą z Polski jak najszybciej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX