Milion złotych dla fundacji o. Rydzyka z resortu zdrowia. "Prowadzenie kampanii informacyjnej"

Ministerstwo Zdrowia zawarło umowę z Fundacją Lux Veristas, którą zakładał m.in. o. Tadeusz Rydzyk, na prowadzenie kampanii związanej z chorobami nowotworowymi. Na spoty informacyjno-edukacyjne wydano blisko milion złotych. Od początku rządów PiS do instytucji powiązanych z redemptorystą trafiło jednak znacznie więcej pieniędzy.

Fundacja Lux Veritatis, której założycielem jest m.in. ojciec Tadeusz Rydzyk, oraz Ministerstwo Zdrowia zawarły umowę, na mocy której resort wydał blisko milion złotych na kampanię informacyjną dotyczącą chorób nowotworowych - informuje poseł Krzysztof Brejza.

Ministerstwo Zdrowia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa., m.in. z uwzględnieniem przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych, zawało umowy z Fundacją LUX VERITAS. Umowy dotyczyły zakupu czasu antenowego dla celów przeprowadzenia kampanii edukacyjno-informacyjnej w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów.

- czytamy w oficjalnej odpowiedzi na interpelację poselską wystosowaną przez posła.

Czytaj też: O. Tadeusz Rydzyk ma powody do zmartwienia. Wydawca ostrzega: "Nasz Dziennik" może przestać istnieć

W 2016 na cel wydano blisko 183 tys. zł, w 2017 r. prawie 489 tys. zł, a w 2018 202,4 tys. zł. Łącznie daje to kwotę blisko 900 tys. zł. 

Krzysztof Brejza zwraca uwagę na fakt, że kampanię w mediach powiązanych z o. Rydzykiem realizowano "gdy brakuje pieniędzy na leczenie raka".

>>> PiS i ojciec Tadeusz Rydzyk od zawsze są ze sobą blisko. Jak ta relacja przekłada się na pieniądze? Poniższe nagranie podaje ważne wyliczenia.

Ojciec Tadeusz Rydzyk i Ministerstwo Sprawiedlowości

Dotacja z resortu zdrowia nie jest jedyną jaka trafiła do instytucji powiązanych z o. Tadeuszem Rydzykiem. W lutym wyszło na jaw, że Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, czyli uczelnia o.Tadeusza Rydzyka, jest wśród zwycięzców konkursu Ministerstwa Sprawiedliwości. Placówka uzyskała finansowanie w kwocie 3,8 mln zł na przeprowadzenie szkoleń dla sędziów, asesorów i referendarzy z zakresu "komunikacji i negocjacji".

Według OKO.press wszystkie podmioty związane z Tadeuszem Rydzykiem od początku rządów PiS otrzymały co najmniej 214 milionów zł. Pod uwagę wzięto m.in. dotacje na fundacje, spółki i szkołę wyższą redemptorysty.

Fundacja Lux Veritatis powstała w roku 2003. Jest nadawcą telewizji Trwam. Ojciec Tadeusz Rydzyk był założycielem Fundacji, a także pisma "Nasz Dziennik". Obecnie jest prezesem Radia Maryja. 

Więcej o:
Komentarze (162)
Milion złotych dla fundacji o. Rydzyka z resortu zdrowia. "Prowadzenie kampanii informacyjnej"
Zaloguj się
 • mejerewa

  Oceniono 54 razy 54

  Widocznie widzowie tv Trwam wolą obejrzeć spot o chorobie nowotworowej, niż mieć miejsce w szpitalu, dostęp do lekarza i leki.

 • radeberger

  Oceniono 44 razy 44

  Tutaj milionik, tam tysiaczek, aby mógł rosnąć nasz toruński prosiaczek..

 • 2.joana

  Oceniono 45 razy 43

  Q,Q,Q a szpitale onkologiczne tną koszty!!!!

 • c.t.k

  Oceniono 30 razy 30

  500+ na dziecko, a 1 000 000 dla ojca.

 • bokot1

  Oceniono 30 razy 30

  świetnie! a ja nie mogę zrobić na NFZ badań diagnostycznych w kierunku nowotworu bo albo słyszę, że nie ma pieniędzy albo że brak kadry lekarskiej. za wszystko trzeba płacić! a Rydzykowi - bardzo proszę dzisiaj milionik, jutro dwa, a co tam, przecież resort zdrowia ma pieniądze do wydania na profilaktykę nowotworową! to jest zwykła kradzież publicznych pieniędzy!

 • state77

  Oceniono 29 razy 29

  Idzie rak NIEBOrak, na leczenie kasy brak. Za to Rydzyk zdrów jak ryba do kieszeni kasa wpływa.

 • 11krzych

  Oceniono 27 razy 27

  Jak to jest, że w Polsce Wojewoda czyli wysoki urzędnik administracji państwowej zarabia średnie pieniądze i mieszka we własnym M. A byle gnój, urodzony na zapadłej wsi, skończy seminarium, za seks z przełożonymi awansuje na biskupa czy tam innego huya, ma służbowy pałac ze służbą i darmowe żarcie all inclusive?
  I jeszcze drą mordy, że bieda w kościele.
  A może tal won z pałaców do bloków a na kurie wynajmować piętro w biurowcu?
  Pasożyty, w dupe jechane.

 • wujekdolf

  Oceniono 25 razy 25

  ludzie umierają na SOR-ach, brakuje leków, do lekarzy kolejki mają po 10 lat - a pisiory opłacają tego buca? obudźcie się wreszcie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX