Zygmunt Solorz z nowym pomysłem. Rusza z programem Czysta Polska

Jeden z najbogatszych Polaków, Zygmunt Solorz, powołał do życia stowarzyszenie Czysta Polska. - Czystego powietrza nie da się wyprodukować. Musimy wszyscy razem zacząć o nie dbać - komentuje założyciel Telewizji Polsat.
Polakom żyje się coraz lepiej, gospodarka ma się coraz lepiej, ludzie mają dostęp do wszelkich produktów czy usług. Ale lepszego powietrza nie da się kupić. Dlatego zapraszam wszystkich do zaangażowania się w Program Czysta Polska. Dla nas, naszych dzieci i wnuków. (...) Zawsze chciałem tworzyć i dawać ludziom to, czego potrzebują. A dzisiaj wszyscy potrzebujemy czystego powietrza. (...) Możemy zacząć od siebie, od prostych, codziennych czynności, od czegoś na co możemy mieć wpływ. Gdy sami nie będziemy się truć, to rzadziej będziemy chodzić do lekarza. Chciałbym, żeby każdy z nas na co dzień coś zrobił

- komentuje Zygmunt Solorz. Zwraca uwagę, że według danych Światowej Organizacji Zdrowia z końca 2018 roku, aż 36 spośród 50 miast Unii Europejskiej z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem znajduje się w Polsce.

Czym ma zajmować się Program Czysta Polska? Konkretnych pomysłów i planów na razie nie poznaliśmy. "Stowarzyszenie będzie miało na celu z jednej strony uświadamianie Polaków w jakim środowisku żyją, a z drugiej inspirowanie do dyskusji i działania. Stworzy z jednej strony forum debaty o różnych inicjatywach proekologicznych, a z drugiej ich wsparcia" - czytamy w komunikacie prasowym. Solorz zaprasza jednocześnie do współpracy m.in. organizacje ekologiczne, ekspertów, ludzi nauki czy przedstawicieli biznesu.

Solorz zaczyna od siebie

Już poprosiłem firmy, w których jestem zaangażowany, aby każda z nich przyjrzała się co moglibyśmy zrobić

- mówi Zygmunt Solorz. Donosi, że ZE PAK (Zespół Elektrowni "Pątnów-Adamów-Konin") "rozpoczął proces zmniejszenia udziału węgla w produkcji energii oraz rozwoju projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii".

Grupa Cyfrowy Polsat wprowadziła z kolei w ramach swojej floty samochody zeroemisyjne, zainstalowano w siedzibie firmy ładowarki elektryczne do samochodów, a także wprowadzono rozwiązania typu car-sharing. Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat informuje, że stworzy platformę komunikacyjną na czele z ekipą telewizyjną zajmującą się tematami ekologii.

Zygmunt Solorz bogacz

Zygmunt Solorz to drugi najbogatszy Polak według najnowszego zestawienia "Wprost". Jego majątek przekracza 10 mld zł. Liderem listy jest Michał Sołowow.

Czytaj więcej: Lista 100 najbogatszych Polaków "Wprost". Bardzo duży spadek Czarneckiego

Więcej o:
Komentarze (100)
Zygmunt Solorz z nowym pomysłem. Rusza z programem Czysta Polska
Zaloguj się
 • marian-pazdzioch-syn-jozefa

  Oceniono 65 razy 61

  Pewnie jest szansa przytulić jakąś kasę z programów rządowych czy unijnych.

 • 99venus

  Oceniono 60 razy 54

  Ten facet zmienił profil Polsatu i zniszczył Superstację.Dla PiS zrobi wszystko.

 • udet11

  Oceniono 47 razy 45

  Pan Solorz jest właścicielem elektrowni węglowej PAK. Czyżby PR-owa zagrywka na zmianę wizerunku na ekologiczny? Ekolog się znalazł.

 • domix

  Oceniono 40 razy 40

  stosunkowo prostym działaniem będzie nie włączanie telewizorów... zmniejszenie emisji CO2 gwarantowane...

 • sir.fred

  Oceniono 42 razy 38

  Pisowski sługus.

 • zd46

  Oceniono 37 razy 35

  Panie Solorz, proszę powiedzieć narodowi w akcji "Czyste Ręce" , co pan robił swego czasu na tajnej randce z urzędującym premierem Morawieckim w katakumbach warszawskiej opatrzności czyli w "Panteonie z budżetowej kasy"? W porze kiedy na tapecie był zakup przez Chrzanowskiego z KNF banków pana Czarneckiego a 1 zł sztuka? Co pan handlował z Morawieckim i w jakiej cenie pan sprzedał bądź kupił? Zapewne nie chodziło o 15 hektarów przykościelnej ziemi ornej Mateuszka tzw "gulbinowiczówki". Wtedy, tj 10,12.2018 roku tak się działo i tak PiSałem: "PiS powtarza jak "mantrę" o tym, jak to działacz PO Chlebowski spotkał się na cmentarzu dla lobbowania ustawy hazardowej, ale Chlebowski pożegnał się ze stanowiskiem i partią. Teraz Morawiecki, chyba w sprawie lobbowania ustawy o przejmowaniu banków za 1 złotówkę, spotkał się z właścicielem banku w zakamarkach Świątyni Opatrzności. Kant, oszustwo i wrogie działanie przeciw państwu i NARODOWI, czy na cmentarzu czy w KATAKUMBACH świątyni, powinno i MUSI być traktowane jednakowo! Morawiecki niczym się nie różni od Chlebowskiego, działa na szkodę państwa. Czy w „świątyni” działały „szumidła”? Morawiecki nie depcz świątyni, to nie miejsce dla interesów finansowych, to nie miejsce politycznych schadzek, to nie miejsce do intrygowania przeciw innym polskim właścicielom banków i to tylko dlatego, że naobiecywaliście a wyszło: ...”usr.j się a się nie daj się”.

 • aldealmi

  Oceniono 33 razy 33

  Czysta Polska, ale brudne łapy...

 • martha.wise

  Oceniono 30 razy 28

  Program Polsatu świadczy o wartościach moralnych, etycznych, prawnych, kulturze osobistej pana Solorza.

  Kto kocha Kiepskich i tę panią Gawryluk niech wierzy.
  Ludzie uważający się za przyzwoitych i w miarę inteligentnych kłamstw pana Solorza nie kupią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX