Cyfrowy Polsat ma oddać skarbówce 25 mln zł. Chodzi o zaległe podatki. Spółka będzie się odwoływać

Urząd skarbowy po raz kolejny nakazał, by Cyfrowy Polsat zwrócił pieniądze w związku z podatkiem dochodowym. W najnowszym postępowaniu chodzi o 25 mln zł. Łączne kwoty za minione lata są jednak znacznie wyższe.

Cyfrowy Polsat powinien, zdaniem służb skarbowych, zwrócić 25,1 mln zł z tytułu podatku dochodowego. W komunikacie Naczelnika Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie czytamy, że spółka której właścicielem jest Zygmunt Solorz-Żak niepoprawnie rozliczyła ryczałt podatkowy za rok 2013. Do kwoty głównej muszą być też doliczone odsetki.

>>> Podatki można podnieść w sposób niezauważalny. Cezary Tomczyk wyjaśnia w jaki sposób PiS podniósł aż kilkadziesiąt danin.

W odpowiedzi na te zarzuty spółka stwierdza, że decyzja organu skarbowego nie jest ostateczna i nie podlega wykonaniu. Cyfrowy Polsat zapewnia, że będzie odwoływać się od nakazu. Nie zamierza też zawiązywać żadnych rezerw obciążających jej wynik finansowy.

Czytaj też: Lista 100 najbogatszych Polaków "Wprost". Bardzo duży spadek Czarneckiego

Cyfrowy Polsat nie po raz pierwszy wezwany do zwrotu

Warto podkreślić, że ten sam urząd celno-skarbowy wydał podobną decyzję względem Cyfrowego Polsatu za rok 2012. I kwota była zbliżona - wynosiła 24,2 mln zł. Za rok 2011 skarbówka domagała się natomiast zwrotu aż 40 mln zł.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Akcje Cyfrowego Polsatu są notowane na GPW od 2008 r.

Więcej o:
Komentarze (32)
Cyfrowy Polsat ma oddać skarbówce 25 mln zł. Chodzi o zaległe podatki
Zaloguj się
 • owca888

  Oceniono 30 razy 26

  Za słabo nadstawiłeś zadka piss.owi, Solorz. Szkoda Superstacji, a Polszit wielu ludzi przestało oglądać. Opłaciło się?
  Nadstaw się bardziej - ale też cię wyrolują, powinieneś to wiedzieć. Ta sekta tak ma.

 • junk92508

  Oceniono 23 razy 19

  Zygmuś - wiesz że mafii jak zaczniesz płacić to już zawsze będziesz płacić...

  A teraz wybory - potrzeby duże...

  mógłbyś np. przeloty zacząć finansować politykom i ich rodzinom bo kradzież państwowego muszą ograniczyć...

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 20 razy 16

  Kolaboracja Polsatu z reżimem jak widać nic nie dała. Albo było tam dużo więcej niż dwadzieścia kilka baniek. Szkoda, że zlikwidowali Superstację. W obecnej formuje już nikt tego nie ogląda.

 • Wies Kwiec

  Oceniono 21 razy 15

  I bardzo dobrze. SOLORZ W ŁAZI W D...Ę PiS, a oni mówią mało, mało, mało. Dałeś nam Polsat, Super stację to dorzucić jeszcze 25 mld i będzie ok.

 • ks-t

  Oceniono 14 razy 12

  Pomimo ze dał figurantowi z KNF 40 mln (taka ich stawka), nie dał sprzedać banku za złotówkę, sPISił POLSAT i Superstację, ale nie dał sprzedać banku za złotówkę, więc jeszcze wołają kasy. Dojna zmiana.

 • Jan Kot

  Oceniono 14 razy 10

  Dlatego Solorz liże łapy Kaczorowi, jak się będzie dobrze starał, to się wyliże. Gawryluk już to robi od dawna. Dlatego tą tv nazywają PolPiS.

 • nowak.t

  Oceniono 9 razy 7

  Wchodzenie w doopala pisowskiego nie pomogło. Ale tej plamy nie zmyje nawet kolejna zmiana nazwiska (dawniej Piotr Krok lub Piotr Podgórski)

 • mo60

  Oceniono 11 razy 7

  Polsat o 18.50 już do kitu. Oczywiście, nie ma tam ordynarnej pisowskiej propagandy dla ciemnego luda, jak w TVPiS, ale widać wyraźnie, że po tematach, które są niekorzystne wizerunkowo dla PiS, stacja tylko się ślizga, nie jest szczególnie dociekliwa, jak kiedyś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX