Niewiarygodna awaria. Pasażerowie znów uwięzieni na lotnisku w Amsterdamie. Nawalił ten sam system

Pasażerowie podróżujący z lotniska Amsterdam-Schiphol, trzeciego pod względem ilości pasażerów w Europie, znów przeżywają problemy. Na skutek awarii pomp paliwa odwołano część lotów. Dokładnie taka sama awaria miała miejsce zaledwie dwa tygodnie temu.

Największy port lotniczy Holandii drugi raz w ciągu dwóch tygodni zmaga się z poważną awarią. Zawiódł dokładnie ten sam system, który unieruchomił maszyny pod koniec lipca.

Na skutek uszkodzenia systemu pomp samoloty nie mogą zostać zatankowane. Nie wiadomo jeszcze, jak długo potrwa usuwanie awarii. Około północy przy około połowie lotów widniała adnotacja "zmiana bramki", co oznacza, że spora część podróżnych wciąż musi liczyć się z opóźnieniem. Niektóre loty zostały odwołane. 

Władze firmy Aircraft Fuel Supply, odpowiedzialnej za dostarczenie paliwa, już podczas poprzedniej awarii zapowiedziały przeprowadzenie śledztwa. Według wstępnych ustaleń systemy zaopatrujące samoloty wyłączyły się na skutek problemów z zasilaniem. Doprowadziły one do uruchomienia procedury bezpieczeństwa, która nakazywała całkowite wyłączenie systemu. Do tej pory nie wiadomo dlaczego podobny problem powtórzył się po zaledwie dwóch tygodniach. 

Czytaj też: PLL LOT traci monopol. American Airlines uruchomią bezpośrednie loty z Krakowa do Chicago

Schiphol to trzecie pod względem ilości pasażerów lotnisko w Europie. Wyprzedza je paryski port Charles de Gaulle oraz brytyjski London Heathrow. Awaria w Amsterdamie nie jest jedyną, która dotknęła w ostatnim czasie podróżnych. Zaledwie trzy dni temu padły systemy linii British Airways. Na skutek braku możliwości odprawy online wielu pasażerów musiało pogodzić się z opóźnionym lud odwołanym lotem. 

>>> Stewardessa w rozmowie z nami zgodziła się zdradzić kilka zawodowych sekretów. Powiedziała między innymi o... kontrolowanych turbulencjach. 

Więcej o:
Komentarze (29)
Niewiarygodna awaria. Pasażerowie znów uwięzieni na lotnisku w Amsterdamie. Nawalił ten sam system
Zaloguj się
 • qrzysiu

  Oceniono 2 razy 0

  Jak u Killera. Pompa paliwowa

 • udet1124

  Oceniono 6 razy 0

  coś kręcą. 1. Ile moźe trwać restar systemu po wyłaczeniu prądu.2. Poprzednio twierdzono ze doszlo do mechanicznej awarii. 3. Najważniejszy system nie ma zabezpieczeń anty przepięciowych i generatorów prądu?

 • 2345olskup

  Oceniono 5 razy -1

  jezeli ktokolwiek ztu piszacych byl na jakimkolwiek lotnisku ate sa naprawde duze to musi sobie zdawac sprawe jak taki mechanizm musi dzilac i wystarczy naprawde niewielki blad ludzki lub zmeczenie materialu zeby wszystko stanelo to nie jest filozofia cepa i mlota to cos wiecej

 • typowynazista

  Oceniono 9 razy -1

  "Do tej pory nie wiadomo dlaczego podobny problem powtórzył się po zaledwie dwóch tygodniach."
  Powtórzył się bo go nie naprawiono. A nie naprawiono zapewne dlatego, że system był spieprzony u zarania i teraz łatanie go jest drogie, trudne i długo trwa.

 • www.chinskibiznes.com

  Oceniono 3 razy -3

  Nawalił

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 19 razy -5

  Jakiś "inżynier" pracujący na lotnisku wyłączył bezpiecznik?

 • kat_na_lemingi

  Oceniono 6 razy -6

  hakerzy nie dostali okupu?

 • domektomek

  Oceniono 19 razy -7

  Lotnisko w Amsterdamie robi wrażenie prowincjonalnego. A w/w usterki tylko to potwierdzają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX