Pride of Poland 2019. Prawie 1,4 mln euro za sprzedaż koni ze stadniny w Janowie Podlaskim

Podczas 50. aukcji Pride of Poland w stadninie w Janowie Podlaskim wylicytowano 14 koni za łączną kwotę 1 miliona 396 tysięcy euro. To najlepszy wynik od kilku lat. Najwięcej (400 tysięcy euro) zapłacono za klacz Galeridę ze stadniny w Michałowie.

Pride of Poland to coroczna aukcja koni arabskich odbywająca się w Janowie Podlaskim. Konie, które można na niej wylicytować, to zwierzęta z polskich hodowli. Tegoroczna Pride of Poland była jubileuszową, 50. aukcją. Wystawiono na niej 21 koni, w tym 18 z państwowych stadnin w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce oraz trzy z hodowli prywatnych.

Stadnina w Janowie Podlaskim przełamała złą passę. Najlepszy wynik Pride of Poland od lat

W tym roku podczas Pride of Poland sprzedano 14 koni za 1 396 000 euro. To znacznie lepszy wynik, niż w latach ubiegłych - w 2017 i 2018 kupcy odwiedzający Janów Podlaski wydali tylko 410 i 501 tys. euro. Rekordowy wynik aukcji Pride of Poland odnotowano w 2015 roku - wówczas sprzedano kilkanaście koni za łączną kwotę około 4 mln euro, a za najdroższe zwierzę, czyli klacz z janowskiej hodowli Pepitę, zapłacono 1 400 000 euro. Mimo że tegoroczny rezultat aukcji jest znacznie słabszy niż wynik sprzed czterech lat, istnieje nadzieja, że stadnina koni w Janowie Podlaskim podniesie się z kryzysu i zacznie na siebie zarabiać - pisze money.pl

W aukcji Pride of Poland brali udział reprezentanci Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w tym minister Jan Krzysztof Ardanowski. "Trwa święto konia arabskiego w Janowie Podlaskim. Piękne zwierzęta, możemy być dumni z ich hodowli", "Stawki potwierdzają wysoką ocenę polskiej hodowli. Nie sprzedajemy niczego na siłę" - napisał szef resortu na Twitterze. 

Więcej o:
Komentarze (145)
Pride of Poland 2019. Prawie 1,4 mln euro za sprzedaż koni ze stadniny w Janowie Podlaskim
Zaloguj się
 • tempa-dzida2

  Oceniono 38 razy 24

  "... istnieje nadzieja, że stadnina koni w Janowie Podlaskim podniesie się z kryzysu ..."
  TRZA BY JEDNAK NAJPIERW ODSUNĄĆ PIS OD "WŁADZY", GDYŻ TO WŁAŚNIE ONI WPĘDZILI STADNINĘ W KRYZYS.

 • ar.co

  Oceniono 35 razy 23

  Po trzech latach niszczenia pisowskim złodziejom udało się osiągnąć wielki sukces - aż 1/3 wyniku z czasów, kiedy jeszcze nie rozpieprzyli stadniny.

 • lese_majeste

  Oceniono 24 razy 20

  przed pisią, przepraszam dobrą zmianą 1 400 000 euro to płacono za jednego konia i to bez ujemnego bilansu czyli strat stadniny, ale JEST DOBRZE

 • spokojniesiezmiescisz

  Oceniono 14 razy 12

  ... W aukcji Pride of Poland brali udział reprezentanci Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w tym minister Jan Krzysztof Ardanowski. Jak widać PAŃSKIE OKO KONIA TUCZY... A tak na marginesie, to ardanowskemu udało się kupić jakiegoś konia, skoro brał udział w aukcji?

 • an-te

  Oceniono 14 razy 8

  Groza, koszmar. Jeszcze niedawno za taką kwotę sprzedawano jednego-dwa konie. A zdarzało się sprzedać konie za 700 mln dolarów. A El Paso sprzedano za okrągły milion. Banda nieudaczników.

 • hunter1111

  Oceniono 14 razy 8

  ile koni kupil przez posrednikow Orlen o KGHM?stac na kubice satc na konie, gawiedzi cos trzeba podarowac zeby zyc w luksusach, jak za gierka staisa w paryzu polak z talonem na mlucha wszyscy szcesliwi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX