Mija termin składania wniosków w sprawie cen prądu. Dokumenty trzeba złożyć osobiście

13 sierpnia mija termin składania oświadczeń, pozwalających na zamrożenie cen prądu. Odbiorcy końcowi spoza gospodarstw domowych, a także średnich i dużych przedsiębiorstw powinni dostarczyć je firmie, która dostarcza im energię elektryczną.

Oświadczenie w sprawie zamrożenia cen prądu powinni złożyć:

 • mikro i mali przedsiębiorcy
 • szpitale
 • jednostki sektora finansów publicznych (tj. jednostki samorządu terytorialnego, ich związków, jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych)
 • inne państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej

Osoby, które dostarczą dostawcy prądu odpowiednie pismo, będą mogli skorzystać z możliwości zamrożenia cen energii elektrycznej na poziomie z dnia 30 czerwca 2018 r. w drugim półroczu 2019 roku.

Oświadczenie ws. cen prądu. Gdzie znaleźć wzór? 

Wzór oświadczenia, które należy złożyć do 13 sierpnia 2019, można znaleźć w Dzienniku Ustaw, na stronach internetowych dostawców prądu oraz w punktach obsługi klienta tych dostawców. Przedsiębiorcy, szpitale i jednostki państwowe powinny pamiętać, że dochowanie terminu następuje jedynie, gdy oświadczenie zostanie złożone fizycznie, a to oznacza, że na wysłanie dokumentów pocztą jest już za późno. Jeżeli odbiorca końcowy wyśle oświadczenie dzisiaj, przedsiębiorstwo dostarczające energię elektryczną będzie mogło je zignorować, nawet jeśli data nadania będzie mieścić się w terminie złożenia oświadczenia - informuje radca prawny Jan Sakławski, na którego słowa powołuje się Interia.pl.

Więcej o:
Komentarze (2)
Mija termin składania wniosków w sprawie cen prądu. Dokumenty trzeba złożyć osobiście
Zaloguj się
 • bostian

  Oceniono 3 razy 3

  Autor myli wniosek z oświadczeniem. I nie ma pojęcia, co jest tematem tego oświadczenia. To dziennikarz z wyższym wykształceniem? Serio?

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 4 razy 2

  "Odbiorcy końcowi spoza gospodarstw domowych, a także średnich i dużych przedsiębiorstw powinni dostarczyć je firmie, która dostarcza im energię elektryczną."

  Czy moglibyście napisać to po polsku or use some human language, please?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX