Innogy Go! zmienia regulamin, bo młodzi za często powodują wypadki. BMW i3 będzie dla starszych

Carsharingowa usługa Innogy Go! w Warszawie zmieniła regulamin. Od 9 sierpnia, aby skorzystać z wynajmu elektrycznego BWM i3 należy mieć ukończone 22 lata. To reakcja firmy na wypadki i kolizje, których sprawcami w większości są najmłodsi kierowcy.

Jak podaje serwis branżowy Elektrowoz.pl, aby wynająć samochód w sieci Innogy Go! kierowca musi mieć nie tylko ukończone 22 lata, ale zgodnie z nowym regulaminem ma obowiązek posiadać prawo jazdy od co najmniej 6 miesięcy. Firma chce zmniejszyć w ten sposób ilość kolizji i wypadków z udziałem swoich pojazdów.

Firma carsharingowa podkreśliła także, że monitorując przejazdy użytkowników, będzie wyciągać konsekwencje wobec tych, którzy w rażący sposób będą łamać zasady ruchu drogowego i będą obciążani za nieprawidłowe praktyki takie jak mandaty, blokady na kołach czy konieczność odholowania nieprawidłowo zaparkowanego pojazdu.

>>> Ciekawi losu "miliona aut elektrycznych"? Sprawdźcie, co mówi o nich minister środowiska. 

BMW i3 rozbijają młodzi kierowcy

Jak twierdzi Innogy Go!, ponad 60 proc. takich zdarzeń spowodowali młodzi kierowcy poniżej 21. roku życia, a co więcej także przez nieletnich. Do jednego z głośniejszych doszło 6 lipca, kiedy dwóch 14-latków uderzyło w betonową zaporę na ul. Bonifraterskiej w Warszawie. Nieletni ukradli samochód pomimo zabezpieczeń, a co więcej - byli pod wpływem alkoholu. Zawinił fakt, że elektryczne BMW i3 nie było właściwie zamknięte przez poprzedniego użytkownika pojazdu.

Firma carsharingowa nie kryje, że sprawcami kolizji i wypadków są głównie najmłodsi kierowcy, a szkody wśród wypożyczanych aut są wyższe niż się prognozowała Innogy Go!.

Szkodowość generowana na autach w naszym carsharingu jest wyższa, niż się spodziewaliśmy. W znacznym stopniu jest powodowana przez najmłodszych kierowców. Ponad 60 proc. wszystkich szkód, które powstały, zostało spowodowanych przez kierowców mających 21 lat i mniej. Wartościowo stanowiło to do tej pory ponad 75 proc. wszystkich szkód

- podsumowała Aleksandra Smolarska-Flis z Innogy w rozmowie z Polsat News.

Najnowsza zmiana regulaminu Innogy Go! to odpowiedź firmy car sharingowej na podobne wypadki. Obecnie zarejestrowanych klientów nowe zasady będą obowiązywać od 23 sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (24)
Innogy Go! zmienia regulamin, bo młodzi zbyt często powodują wypadki. Teraz BMW i3 od 22 lat
Zaloguj się
 • ga.spar

  Oceniono 4 razy 4

  to przecież jasne jak słońce, że taki poniżej 21 roku życia ma siano zamiast mózgu i może sobie najwyżej wypożyczyć rowerek na trzech kółkach

 • phugoid

  Oceniono 8 razy 4

  22 lata? w wolsce powinno być co najmniej 30 i prawko od 10 lat

 • six_a

  Oceniono 12 razy 4

  to nie jest kwestia wieku tylko kultury. polacy są przyzwyczajeni traktować nieswoje jak niczyje. a jak niczyje, to można rozbić, zniszczyć i zasyfić.

 • kchc

  Oceniono 4 razy 2

  Napis na samochodzie: "Wypożycz elektrycznego na minuty." Chodzi o elektrycznego samochoda. To jest wyrażenie niepoprawne. Natomiast gdyby chodziło nie o samochoda, lecz o tumana (np. wypożycz głupiego tumana), to już by było poprawnie.

 • pies_1

  Oceniono 4 razy 2

  W USA standardowo trzeba mieć 25 lat, żeby wypożyczyć auto.

 • antykonformista

  Oceniono 1 raz 1

  W przypadku BMW, niestety, nie jest to kwestia wieku, tylko braku kompleksów i frustracji.
  Potrzebny test psychologiczny/ konsultacja z terapeutą. I wtedy już, bez względu czy 18, czy 81, prowadzić można.

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 3 razy 1

  Jak dla mnie to tylko kaucja. Chociaż 2 tysiące blokowane z karty debetowej.

 • marywil2012

  Oceniono 7 razy 1

  proponuję to samo z prawami wyborczymi. przy czym tutaj ograniczłbym i górę i dół. To zresztą też powinno być planem innogy, tak od 25 r. do dajmy na to *po pisowsku) 65 r. życia.

 • nie_z_rzeczownikami

  Oceniono 5 razy 1

  "a co więcej,... a co więcej", ... "wyższe niż się prognozowała" - kto pisał ten tekst? ŁSK, przyznaj się, podaj nam swoje wykształcenie i jakim cudem zatrudniono cię do takiej pracy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX