Wielka akcja CBŚP. Szajka legalizująca pobyt cudzoziemców rozbita

CBŚP dokonało kolejnych zatrzymań w sprawie szajki przestępców, która pomagała legalizować pobyt w Polsce cudzoziemcom nieuprawnionym do przebywania w naszym kraju. Przestępcy z procederu czerpali korzyści - "zarobili" niemal milion euro.

CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie ułatwiali cudzoziemcom nieuprawnionym do przebywania na terenie naszego kraju pobyt w Polsce. Przestępcy pomagali m.in. w organizowaniu dokumentów pozwalających na ubieganie się o udzielenie przez właściwego wojewodę zezwolenia na pobyt czasowy i inne dokumenty, które miały sprawiać, że praca będzie możliwa. Osoby te również reprezentowały cudzoziemców w prowadzonych postępowaniach administracyjnych - czytamy w oficjalnym komunikacie

>>> Polityk opozycji ostro o upolitycznieniu służb. Zobacz krótkie nagranie. 

Według śledczych, dzięki działaniom grupy ponad 600 cudzoziemców, m.in.: obywateli Pakistanu, Syrii, Algierii, Iraku, Egiptu, Libii, Iranu czy Indii, mogło przebywać na terenie naszego kraju wbrew przepisom. Wstępne wyliczenia wskazują, że członkowie grupy mogli zarobić blisko 920 tysięcy euro.

CBŚP kolejny raz uderza w szajkę ułatwiającą pobyt cudzoziemcom

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Straży Granicznej zatrzymali cztery osoby, trzy zostały tymczasowo aresztowane. Nie są to pierwsze zatrzymania w sprawie - występuje w niej już 28 podejrzanych, którym łącznie przedstawiono 248 zarzutów. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie warte blisko 2 mln zł, w postaci m.in. pieniędzy w różnej walucie, samochodów i nieruchomości.

Pierwsze działania przeprowadzono w marcu br., kiedy to zatrzymano 16 osób, w tym 13 Polaków i 3 obywateli Ukrainy. W kwietniu i maju przeprowadzono następne działania zatrzymując podejrzanych i zabezpieczając materiał dowodowy. 

Czytaj też: Podejrzenie dokonania "zbrodni fakturowej" o wartości 138 mln zł. Wielka akcja służb

Więcej o:
Komentarze (24)
Wielka akcja CBŚP. Szajka legalizująca pobyt cudzoziemców rozbita
Zaloguj się
 • kingstonny

  Oceniono 14 razy 12

  Wszyscy oczywiscie sa i pozostana anonimowi. Dostana smieszna kare/wyrok a po odbyciu jej czesci otworza biznes od nowa.

  Ale, gdyby pokazywano buzie i podawano nazwiska przestepcow tak jak to jest np. w Wielkiej Brytanii, w siec mogl by wpasc jakis pociotek kogos naprawde waznego. I co wtedy? Plama dla calej bardzo waznej rodziny, wstyd na cala wies !!! Tego zas w Polsce nie wolno robic.

 • tegepe

  Oceniono 16 razy 8

  Czy wśród tych zatrzymanych są też ci, którzy zalegalizowali pobyt dwóch Ukraińców - właścicieli podkarpackich burdeli obsługujących polityków PiSdu?

 • optymistaa43

  Oceniono 13 razy 7

  Okazalo sie ze sa to urzednicy z kilku miejscowosci miasteczek Malopolski i Podkarpacia ,w 95 %czlonkowie PiS.Dobra zmiana w wykonaniu PiSowskich kanalii.

 • aria.pura

  Oceniono 6 razy 6

  A co z tymi cudzoziemcami, których zalegalizowano na podstawie lewych papierów?

 • mer-llink

  Oceniono 4 razy 4

  Przecież tacy aferzyści nic by nie zdziałali, gdyby nie mieli skorumpowanych urzędników w urzędach wojewódzkich wystawiających papiery legalizacyjne. Czyli: cała MAłopolska i Podkarpacie, ostoja PiS-u, jest w urzedach skorumpowana. Tam urzednik z nadania PiS-u na urzedniku z nadania PiS-u. Zatem: prokuratura PiS-u zamiecie sprawe pod dywany....Przekupstwo urzędników jest rakiem...

 • albrecht_kalba

  Oceniono 4 razy 4

  Konkurencja zapłaciła za zrobienie miejsca "na rynku"?

 • jan12121

  Oceniono 4 razy 2

  To po to jest przeciąganie procedur dla imigrantów - naganianie klienteli dla takich cwaniaków.

 • ndof

  Oceniono 7 razy 1

  Gdyby orły z CBŚP po zatrzymaniu płotek pociągnęły temat mogłoby się okazać, że nitka zaprowadziłaby ich na pokład jakiegoś "Open arms" czy innej łajby, pod osłoną szantażu emocjonalnego przemycającej inżynierów i lekarzy z Afryki.

 • 162tony

  Oceniono 3 razy 1

  A jak się to skończy? 3 miesiące w zawieszeniu na 2 lata i grzywna 10 tysięcy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX