Niedziele handlowe w sierpniu 2019 r. Czy 18 sierpnia zrobimy zakupy? Odpowiadamy

Ustawa ograniczająca niedzielny handel obowiązuje w Polsce od marca 2018 roku. W tym roku niedziela handlowa wypada jedynie raz w miesiącu.

Niestety niedziela 18 sierpnia nią nie jest. Sklepy takie jak Ikea, H&M, Biedronka czy Lidl będą najczęściej zamknięte. Chyba, że np. będą zlokalizowane na terenie dworców kolejowych. 

Czytaj więcej: Włosi idą śladem Polski. Chcą ponownie wprowadzić zakaz handlu w niedziele. Eksperci boją się o PKB

Niedziele niehandlowe 2019. Gdzie zrobimy zakupy

Drobne zakupy spożywcze zrobimy za to w małych sklepikach osiedlowych, w których za ladą będzie stał sam właściciel. Jeśli nie mamy już nic w lodówce, "ratować" możemy się też udając się na stację paliw, gdzie zakaz handlu nie obowiązuje. Ponadto, czynne też będą np. restauracje, apteki czy sklepy internetowe. 

Zakupowej "gimnastyki" nie będziemy mieć za to za tydzień, bowiem niedziela 25 sierpnia jest niedzielą handlową

Czytaj więcej: Mali i średni przedsiębiorcy chcą interwencji premiera. Chodzi o zakaz handlu. "Nieprofesjonalna opinia"

Wyniki badania: Zakaz handlu nie stanowi problemu

Czy wprowadzone w 2018 roku ograniczenia w niedzielnym handlu są problemem dla Polaków? Z ostatnich badań przedstawionych przez Payback Opinion Poll wynika, że dla większości, nie. 60 proc. z nas ocenia, że zamknięcie sklepów przez trzy pierwsze niedziele w miesiącu (tak jest w tym roku), nie jest dużym utrudnieniem. 

Co ciekawe jednak, dla 34 proc. respondentów badania, którego wyniki przytacza serwis Wirtualne Media, dalsze zaostrzenie zakazu będzie niekorzystne dla gospodarki. Jednocześnie, co trzecia osoba uważa, że uchwalenie Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni było dobrym pomysłem.

Przypomnijmy więc na koniec, że od 2020 roku niedziela handlowych będzie tylko siedem w roku. 

Więcej o:
Komentarze (7)
Niedziele handlowe w sierpniu 2019 r. Czy 18 sierpnia zrobimy zakupy? Odpowiadamy
Zaloguj się
 • Jankowski Mirosław

  Oceniono 4 razy 2

  "Pyszny" tytuł niedzielę handlowe!!, Przecież wiemy że jest tylko jedna, więc po co liczba mnoga??- dot. Tylko sklepów wielkopowierzchniowych i galerii ponieważ tak jak autorze wspomniałeś sklepiki rodzinne mają to gdzieś i handlują na okrągło zarabiając niezłą monetę.

 • scierplaminoga

  Oceniono 2 razy 0

  w moim mieście zrobimy i to nawet te większe. Żabka co kilkaset metrów, plus otwarty sklep powierzchni biedronki, nie wiem na jakim wałku, ale dobrze, że jest.

 • kamster

  0

  Dzięki!

 • dreambrother

  Oceniono 1 raz -1

  Sorry, ale arkiemu nie wierzę, ufam tylko UZowi.

 • kichchi

  Oceniono 2 razy -2

  czynne są głównie menelskie sklepy a schodzi w nich w 90 % papierosy i piwo czy niezdrowe energetyki

 • ian Kośki

  Oceniono 4 razy -2

  Najpotrzebniejsze rzeczy kupuje w tygodniu o ile potrzeba coś dokupić w niedzielę mam 200 m do osiedlowego" spożywczaka" czynnego również w niedzielę, naprawdę mam duże sklepy oraz galerię nieczynne w niedzielę głęboko w poważaniu. A jak w niedzielę chce zaprawić to kupuję "naftę" we w piątek lub sobotę, A jak z braknie to na bazarku jest 24h 365 dni w roku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX