CBA zatrzymało doradców podatkowych i przedsiębiorców. 'Unikanie opodatkowania'

CBA zatrzymało przedsiębiorców i doradców podatkowych oraz przedstawicieli funduszu inwestycyjnego. Zdaniem służb, ujęci w nielegalny sposób unikali opodatkowania narażając Skarb Państwa na utratę miliona złotych.

CBA wraz z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zatrzymali osiem osób - przedsiębiorców i doradców podatkowych, którzy w celu uniknięcia opodatkowania wykorzystywali fundusz inwestycyjny - czytamy w oficjalnym komunikacie

Według śledczych działanie osób dzisiaj zatrzymanych wyrządziło co najmniej milion złotych szkody w mieniu Skarbu Państwa. Postępowanie, w ramach którego prowadzone są czynności dotyczy zorganizowanych na dużą skalę oszustw podatkowych, poświadczenia nieprawdy w dokumentach oraz nieujawniania właściwym organom podatkowym przedmiotu oraz podstawy opodatkowania.

CBA zatrzymało przedsiębiorców i doradców podatkowych

Wśród zatrzymanych znajdują się dwaj przedstawiciele kancelarii podatkowej, trzej przedsiębiorcy z Piotrkowa Trybunalskiego oraz trzy osoby powiązane z jednym z funduszy inwestycyjnych. Jednocześnie prowadzone są także przeszukania w kilkunastu miejscach w Warszawie, w tym w jednej ze stołecznych kancelarii podatkowych.

Czytaj też: Marian Banaś pod lupą CBA. Kontrola jego majątku miała skończyć się w lipcu, potrwa do października

Zatrzymane osoby zostaną przewiezione do Prokuratury Krajowej w Gdańsku, gdzie usłyszą zarzuty. Jest to nowe śledztwo prowadzone przez CBA i pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Badane są kolejne wątki i niewykluczone kolejne realizacje.

Więcej o:
Komentarze (30)
CBA zatrzymało doradców podatkowych i przedsiębiorców. 'Unikanie opodatkowania'
Zaloguj się
 • robertqq

  Oceniono 43 razy 37

  no, zatrzymujemy doradców podatkowych, zaraz będziemy zatrzymywac adokatów, jak beda bronic klientów w sadach, a później radców prawnych za reprezentowanie klientów...dojna zmiana, jak u Erdogana

 • remo29

  Oceniono 33 razy 31

  Hehe, kupili drugiego laptopa, a jednego już mieli, czym uszczuplili wpływy do budżetu? ;) Banieczkę to koledzy z pisu wciągają jedną dziurką, a tu akcja jak pod arsenałem.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 30 razy 28

  Kiedy zatrzymają srebrnego gościa za przekazywanie łapówek i niepłacenie faktur?

 • tempa-dzida2

  Oceniono 24 razy 24

  Coraz mniejsze te "wyłudzenia".
  Czyli nadal szukamy miliardów. Cztery lata już. Szukamy.

 • junk92508

  Oceniono 22 razy 20

  Pewnie nie chcieli się dorzucić na kampanię wyborczą...

 • vomiting_frog

  Oceniono 15 razy 15

  Podatnik dostał gó...e prawo ale to jego wina bo urząd skarbowy ma zawsze racje nawet jak jej nie ma... Jak się gó...ane prawo tworzy to trzeba przyjmować na klatę konsekwencje a jak koś chce z tym walczyć zamykając doradców podatkowych to proszę zacząć od tego legitymacją z numerem 1. Twórcy ustawy o VAT pana Witold M. jak powinno go się chyba nazywać. Oh, wait! jest członkiem rady programowej PiS..

 • realistas

  Oceniono 13 razy 11

  Unikanie opodatkowania jest jak najbardziej dozwolone. Niedozwolone jest uchylanie się od płacenia podatków. Ktoś nie wie o czym pisze.

 • mark6

  Oceniono 12 razy 10

  Wkrótce i tzw. " uszczelnienie VATu" nabierze odpowiednich proporcji.Będą nie miliardy a miliony
  Milion na 8 osób ? Rzeczywiście CBA ma się czym chwalić?

 • jottsp

  Oceniono 10 razy 10

  wyborcze dozynki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX