Eurobank znika z Polski. Ważne zmiany dla klientów po fuzji z Bankiem Millennium

Już od 1 października Bank Millennium zastąpi eurobank jako strona wszystkich umów z klientami. Zmiana nie będzie wymagała od klientów dopełnienia żadnych formalności. 11 listopada osoby korzystający dotychczas z bankowości internetowej eurobanku zostaną "przeniesieni" do bankowości internetowej Banku Millennium.

Transakcja zakupu eurobanku przez Bank Millennium została sfinalizowana w maju br. Tym samym los eurobanku został przypieczętowany - instytucja znika z Polski. 

Dla klientów eurobanku najważniejszą datą będzie 1 października br. To wtedy w umowach z nimi Bank Millennium zastąpi eurobank. Zmiana nie będzie wymagała od klientów dopełnienia żadnych formalności, np. zawierania aneksów.

Kolejnym ważnym terminem będzie weekend 8-10 listopada (piątek-niedziela). Wówczas nastąpi przerwa techniczna w dostępie do serwisu internetowego oraz aplikacji mobilnej eurobanku, poprzedzająca ich wyłączenie. W poniedziałek 11 listopada nastąpi połączenie systemów informatycznych eurobanku i Banku Millennium. Dotychczasowi klienci eurobanku będą od tej pory korzystać z nowej bankowości internetowej i aplikacji mobilnej Banku Millennium. Sieć placówek obu banków zostanie połączona i oznaczona logotypem Banku Millennium.

Numery kont bez zmian

Po przejęciu eurobanku przez Bank Millennium bez zmian pozostaną m.in. numery rachunków osobistych, oszczędnościowych, lokat terminowych, kart debetowych i kredytowych, numery kont do spłat kredytów, loginy do serwisów bankowości internetowej, czy kody PIN dla kart. Nie mają wzrosnąć także opłaty i prowizje (wręcz zwiększy się liczba darmowych bankomatów - o maszyny Banku Millennium), nie zostanie zlikwidowany program premiowy Codziennie Zyskuję.

Ochrona depozytów

Zakres ochrony w ramach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego zgodnie z polskim prawem stanowi równowartość w złotych 100 tys. euro. Od 1 października 2019 r., czyli od momentu prawnego połączenia banków, limit ten będzie obowiązywał dla depozytów zgromadzonych przez klientów łącznie w eurobanku i Banku Millennium, a nie jak dotychczas odrębnie dla każdego z banków. W przypadku, gdy po połączeniu banków nastąpi przekroczenie kwoty podlegającej ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, klient może wypłacić nadwyżkę w terminie 3 miesięcy od dnia uzyskania niniejszej informacji bez utraty odsetek oraz ponoszenia opłat z tego tytułu

- informuje także eurobank.

.. źródło: eurobank

Więcej o:
Komentarze (27)
Eurobank znika z Polski. Ważne zmiany dla klientów po fuzji z Bankiem Millennium
Zaloguj się
 • druga_wieza

  Oceniono 9 razy 5

  Żałosny clickbait.
  Jeżeli ktoś ma takie kwoty w obu bankach, to raczej sam wie że to przekracza limit gwarancji.
  A jeżeli nie wie, to ...skąd ma takie pieniądze?

 • cynamon_10

  Oceniono 2 razy 0

  No i już koniec z wampirami :-(((

 • traceability

  Oceniono 1 raz -1

  A co ze sprężyną w Eurobanku?

 • chooch

  Oceniono 1 raz -1

  I gdzie te "ważne zmiany dla klientów po fuzji"? Bo z treści artykułu wynika że w sumie to dla klientów nic się nie zmieni....poza nazwą i właścicielem.

 • lukamipisze

  Oceniono 3 razy -1

  Ale poważnie.. ktoś tam świadomie trzyma kase? wiadomym jest że od banku Czarneckiego trzeba trzymać sie z dala.. i to bardzo

 • radoslaw_warecki

  Oceniono 1 raz -1

  Po co siejecie zamęt: dla wielu ludzi 20 tysięcy to "dużo pieniędzy". A w tej akcji chodzi o takich, którzy mają coś około pół miliona i do tego z jakiś tam powodów, mają to rozrzucone na te dwa banki. Właściwie to na miejscu prawników tych banków bym Was pozwał.

 • dante_waw

  Oceniono 7 razy -1

  a jak juz wyplace... to gdzie mam zaniesc... do Leszka Czarneckiego???

 • secondradoslaw

  Oceniono 9 razy -1

  Po powstaniu z kolan wieksze pieniazki poszly na dodatkowe mieszkanie a mniejsze na radosci zycia.
  Oszczesnosci Polakow w dobrej zmianie zmalaly o jakies 75%.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX