"Ucho prezesa" oglądały miliony, ale czy kultowy serial dał zarobić? Odpowiedź zaskakuje

Spółka TPQLS, producent wykonawczy serialu "Ucho Prezesa" w zeszłym roku osiągnął 3,1 mln zł przychodu. Jakie były jego zyski? Czy w roku premiery serialu były większe? Dane finansowe dają częściową odpowiedź na to pytanie.

"Ucho prezesa" to jeden z największych fenomenów ostatnich lat. Komediowy serial błyskawicznie zyskał popularność - pierwszy odcinek, wyemitowany 9 stycznia 2017 roku, miał na YouTube łącznie aż 4 mln odsłon. Nawet powtórki emitowane w mediach telewizyjnych gromadziły pokaźną widownię.  

Czy "Ucho prezesa" dało zarobić?

Za produkcję serialu odpowiada spółka TPQLS należąca do Marcina Deca oraz Wojciecha Orszulaka. Jak wylicza serwis Mam Biznes, firma osiągnęła w 2018 roku 3,1 mln zł przychodu i 212,5 tys. zł zysku. W porównaniu z rokiem 2017 przychody zwiększyły się o nieco ponad 14 proc., a zyski o 3 proc.

Nie wiemy jakie inne produkcje ma na koncie spólka TPQLS, ale zarówno przychody, jak i zyski pozwalają przypuszczać, że "Ucho prezesa" nie przyniosło zysków tak dużych - jak można było oczekiwać - biorąc pod uwagę skalę popularności produkcji. Niestety nie ma danych, które pozwalałyby ocenić, ile na serialu zarobił jego twórca Robert Górski oraz producent - Showmax.

Showmax wypromował hit i zniknął

"Ucho prezesa" to jedna z najważniejszych produkcji emitowanych w serwisie VOD Showmax. Niestety platforma wycofała się z Polski z końcem stycznia 2019 roku. Filmową i serialową bibliotekę próbowało nawet kupić TVP. Zakupem produkcji Showmaksa mają być zainteresowani też TVN i Kino Polska TV SA.

Czytaj też: Kupujesz telewizor? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Serial "Ucho prezesa" został stworzony przez Roberta Górskiego, lidera Kabaretu Moralnego Niepokoju. Serial opowiada o prezesie partii rządzącej i jego otoczeniu. W każdym odcinku pojawiają się charakterystyczne dla świata polskiej polityki postaci. 

>>> Kulisy serialu "Ucho prezesa". Mały, ale sprawny zakład produkcyjny

Więcej o:
Komentarze (75)
"Ucho prezesa" oglądały miliony, ale czy kultowy serial dał zarobić? Odpowiedź zaskakuje
Zaloguj się
 • norman67

  Oceniono 60 razy 48

  Teraz życie przerosło serial. A Herszt szczujący na sędziów, to już szczyt wszystkiego. Tak swołocz z Polski zrobiła PiSdziszewo.

 • biesczad1

  Oceniono 46 razy 36

  Oglądałem Ucho do czasu - do czasu, gdy zrozumiałem, że to, co rycerze IV RP robią z Polską, nie jest wcale śmieszne...

 • pablo_spear

  Oceniono 43 razy 27

  Poczatki byly dobre, a pozniej tak jakby sie przestraszyli wladzy i przestali smieszyc. Ciekawe kto ingerowal w scenariusze? Moze kurski pomagal pisac?

 • Jan Kot

  Oceniono 23 razy 13

  W pewnym momencie serial zrobił się poprawny politycznie. Od momentu wygładzania rzeczywistości tracił na oglądalności.

 • oksa123

  Oceniono 21 razy 13

  Prywatna spółka nie musi pokazywac żadnych specjalnych zysków żeby wspólnicy mogli cieszyć się z życia. To wręcz snsowne bo po co płacić podatki jeśli można „wrzucić w koszty”. 3 bańki na dwóch to zupełnie nieźle :-)

 • kruk6666

  Oceniono 17 razy 11

  Spytajcie Roberta Górskiego ile dostał od PiS-u za ocieplanie w ostatnich odcinkach wizerumku szczerbozbawa i szybkie zakończenie serialu.

 • nonodrtfygr

  Oceniono 23 razy 11

  postepujacy brak pazura (sluzalczosc?) i pazernosc na kase zabila niezle zapowiadajacy sie material

 • wpm1

  Oceniono 9 razy 7

  Teraz, po kilku miesiącach, zaczynam zastanawiać się na poważnie czy scenariusz "Ucha prezesa" rzeczywiście nie powstawał na Nowogrodzkiej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX