AgioFunds TFI komentuje akcję CBA. "Sprawa dotyczy konkretnego klienta"

CBA zatrzymało wczoraj osiem osób zarzucając im niezgodne z prawem unikanie opodatkowania. Dziś głos w sprawie zajął AgioFunds TFI - osoby z nim powiązane są wśród zatrzymanych. Fundusz wyjaśnia, że "sprawa dotyczy funduszu aktywów niepublicznych, utworzonego na potrzeby konkretnego klienta".

Jak informowaliśmy wczoraj CBA zatrzymało przedsiębiorców i doradców podatkowych oraz przedstawicieli funduszu inwestycyjnego. Zdaniem służb, ujęci w nielegalny sposób unikali opodatkowania narażając Skarb Państwa na utratę miliona złotych.

Według śledczych działanie osób dzisiaj zatrzymanych wyrządziło co najmniej milion złotych szkody w mieniu Skarbu Państwa. Postępowanie, w ramach którego prowadzone są czynności dotyczy zorganizowanych na dużą skalę oszustw podatkowych, poświadczenia nieprawdy w dokumentach oraz nieujawniania właściwym organom podatkowym przedmiotu oraz podstawy opodatkowania.

Czytaj też: Ważne zmiany dla Polaków jadących na Wyspy. 'Swobody wygasną 31 października'

Dziś wiemy już, że zatrzymanie miało związek z osobami powiązanymi z AgioFunds TFI. Parkiet opublikował oświadczenie przedstawicieli TFI. Czytamy w nim, że "sprawa dotyczy funduszu aktywów niepublicznych, utworzonego na potrzeby konkretnego klienta".

Towarzystwo wyjaśnia, że "współpracuje z innymi klientami w zakresie podobnych rozwiązań inwestycyjnych, co zawsze poczytywaliśmy sobie za dowód zaufania i potwierdzenie naszych wysokich kompetencji".

Zatrzymane wczoraj osoby zostały przewiezione do Prokuratury Krajowej w Gdańsku, gdzie miały usłyszeć zarzuty. Jest to nowe śledztwo prowadzone przez CBA i pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Badane są kolejne wątki i niewykluczone kolejne realizacje

Więcej o:
Komentarze (7)
AgioFunds TFI komentuje akcję CBA. "Sprawa dotyczy konkretnego klienta"
Zaloguj się
 • 11krzych

  Oceniono 13 razy 13

  Kiedy wezmą się za oszusta, który ma komercyjną hodowlę danieli opodatkowaną jak działalność religijna? Oraz za kilka tysięcy jego braci.

 • polskirozlamacz

  Oceniono 9 razy 9

  Pomijając, że prawdopodobnie jest to dorabianie bzdurnych zarzutów do legalnej optymalizacji (która może być podważona przez skarbówkę, ale nie jest żadnym przestępstwem), to mam pytanie podstawowe: dlaczego zatrzymanych z Warszawy i Piotrkowa wiozą do Gdańska? Czy ma to jakiekolwiek uzasadnienie poza tym, że ma być dodatkowym nękaniem tych osób i ich rodzin?

 • tomek-ma-domek

  Oceniono 3 razy 3

  Śmieszne jest to całe CBA. Wokół grube afery, a oni łapią za cały 1 milion. Takie śmieszne kwoty to przecież pojedyńczy prezes spółki skarbu państwa zarabia w ciągu roku. A często nie jest nawet fachowcem, tylko zwykłym np. wójtem Pcimia. Widać przed wyborami trzeba przykryć czymkolwiek pisowskie wpadki.

 • cmochall

  0

  Poczekajmy na koncowy efekt.Po materiale mozna dojsc do wniosku, ze to kolejny niewypal.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX