Firma Radosława Majdana opublikowała wyniki finansowe. Koszty rosną, zyski coraz mniejsze

Były polski piłkarz Radosław Majdan jest współzałożycielem marki VABUN, zajmującą się produkcją kosmetyków. Choć celebryta i były piłkarz zaczął przygodę z biznesem z wysokiego C, zyski jego firmy zaczęły spadać.

Radosław Majdan założył spółkę VABUN wraz z Krzysztofem Siewierskim. Firma rozpoczęła swoją działalność w 2015 roku, produkując m.in. perfumy. Jak informuje portal mambiznes.pl, marka Majdana dostępna była m.in. w Drogeriach Polskich i sklepach GoSport, dziś jednak dystrybuowana jest przede wszystkim w sklepach Jeronimo Martins i salonach mody Pako Lorente.

VABUN Radosława Majdana. Jedna akcja za 1,20 zł 

Spółka VABUN weszła na Giełdę Papierów Wartościowych w 2018 roku, pojawiając się na rynku NewConnect. Debiut ten był udany - za jedną akcję firmy trzeba było zapłacić 6,44 zł. Po udanym początku nadszedł jednak spadek zainteresowania tą marką, czego odbiciem jest także obecny kurs akcji VABUN na NewConnect, czyli ok. 1,20 zł. 

Ze sprawozdań spółki VABUN wynika, że jej zyski netto spadają z roku na rok. W 2016 roku firma Radosława Majdana zarobiła na czysto 160 259,99 zł, ale rok później już tylko 92 431,17 zł. Słabiej było też w roku ubiegłym - zysk netto spółki wyniósł 91 272,28 zł. Ze sprawozdań firmy Majdana wynika także, rosną także koszty utrzymania firmy, m.in. zużycie materiałów i energii czy koszty wynagrodzeń i ubezpieczeń społecznych. W ubiegłym roku przychód ze sprzedaży kosmetyków VABUN wyniósł 3 690 948,82 zł, ale koszty pochłonęły 3 577 848,87 zł.

Więcej o:
Komentarze (57)
Firma Radosława Majdana opublikowała wyniki finansowe. Koszty rosną, zyski coraz mniejsze
Zaloguj się
 • el.pistolero

  Oceniono 20 razy 20

  Wziąłby się lepiej za biznes perukarski. Ma w tym doświadczenie i byłby najlepszą reklamą dla własnego biznesu. Nie żartuję.

 • olal.bana.gw

  Oceniono 16 razy 12

  Radzio jest spokojny. Razem z rozowa pindzia z cellulitami dorobia w filmach w kinematografi niszowej. Pindzia juz sie pokazuje w mediach plotowych bez tego czy owego, wygieta i przegieta, gotowa na pukniecie. Przygotowuje juz publike a ma tych kretynkow juz troche na srajbuku i instagoownie. Hosanna.

 • rs_81

  Oceniono 11 razy 11

  Spółka notuje sprzedaż oraz zysk. W tym przypadku jasnym jest, że firma ma pracować na kosztowne życie właściciela. Stąd duże koszty. Więcej tłumaczyć nie trzeba.

 • raknawspak

  Oceniono 11 razy 7

  Kupować kosmetyki od łysiejącego żigolo z dziarami... na bazar z tym jego badziewiem, na polówkę

 • pcat

  Oceniono 9 razy 7

  Przychody roczne 3 mln czyli tyle ile niewielka stacja benzynowa albo mały transportowiec, który ma 7 tirów.

 • byann

  Oceniono 6 razy 4

  Kupujcie VABUNa. Ja tydzień temu napsikałem dookoła domu i jeszcze zbieram szczurze trupy. Niestety kot też zdechł.

 • brylant1

  Oceniono 6 razy 4

  Farbowany jakiś ten Radziu....

 • 1group

  Oceniono 8 razy 4

  Ktoś poważnie traktuje fircyka wyginającego się na ściankach?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX