Ruszyła budowa odcinka S11 w Wielkopolsce. Kępno zyska pełną obwodnicę

Ruszyła budowa drugiego etapu obwodnicy Kępna na drodze ekspresowej S11. Oddanie do ruchu blisko 7-kilometrowego odcinka planowane jest na 2021 r.

Jak informuje GDDKiA, na budowie drugiego etapu obwodnicy Kępna rozpoczęto m.in. prace przy wykopach i nasypach. Ruszyły także roboty przy obiektach inżynierskich, prowadzona jest wycinka drzew, trwa odhumusowanie placu budowy.

Wykonawcą tego odcinka jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR, wartość kontraktu wynosi 122,6 mln zł. Oddanie do ruchu obwodnicy Kępna planowane jest w 2021 r.

Północna część obwodnicy Kępna w ciągu S11 - odcinek o długości 3,6 km - jest już przejezdna od maja 2018 r. Teraz realizowana zaczyna być druga część - ok. 6,8 km na południe od skrzyżowania z drogą ekspresową S8. Zbudowany zostanie także 1,3-kilometrowy łącznik z istniejącą drogą krajową DK11 o długości ok. 1,3 km.

W ramach inwestycji powstanie dziewięć obiektów mostowych oraz dwa węzły: Kępno Wschód (połączenie z drogą wojewódzką nr 482) oraz Baranów (połączenie z DK11).

Drugi etap obwodnicy Kępna wyprowadzi z miasta ruch tranzytowy na osi północ - południe w ciągu obecnej DK11, a przyszłej S11. Ułatwiony zostanie dojazd do Kępna od strony drogi ekspresowej S8 i uprości się połączenie z DK39 w kierunku Namysłowa

- informuje GDDKiA.

.. gddkia

Droga S11 znad morza na Śląsk

Droga ekspresowa S11 ma docelowo biec z Koszalina w województwie zachodniopomorskim, aż do Piekar Śląskich (województwo śląskie). Na razie jednak gotowe są jedynie krótkie fragmenty całej trasy - obwodnice Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego, zachodnia obwodnica Poznania i pierwszy etap obwodnicy Kępna. Jeszcze w 2019 r. ma zakończyć się budowa obwodnicy Szczecinka, trwa także budowa obwodnicy Olecka. Pozostałe fragmenty nie są jeszcze w budowie.

Całe ok. 550 km drogi S11 ma być gotowe około 2026 r.

>>> Kiedy możemy liczyć na sieć autostrad z prawdziwego zdarzenia? Rzecznik GDDKiA wyjaśnia

Więcej o:
Komentarze (13)
Ruszyła budowa odcinka S11 w Wielkopolsce. Kępno zyska pełną obwodnicę
Zaloguj się
 • allegropajew

  Oceniono 3 razy 1

  NIGDY na DK11 nie powstanie więcej niż obwodnice wyszarpane pazurami, częściowo w standardzie 1+1 i ewidentnie nieprzeznaczone do przedłużania. Więcej, NIGDY nie powstanie żaden kompleksowy plan potrzebnych dróg ekspresowych (w tym niezbędnych lączników) .
  NIGDY
  Gościula

 • wipass

  Oceniono 2 razy 0

  7 km 2 lata o jej prawie jak w Afryce co za żenada...

 • facio60

  Oceniono 2 razy 0

  W Kępnie i okolicach, to niech wezmą się za zwalczanie smogu. Na jesieni, w zimie i wczesną wiosną, panuje tam smród nie do wytrzymania. Kopcą właściciele i najemcy domów. Spalają zwykle odpady z okolicznych zakładów produkujących meble. To silne trucizny. Warto zajrzeć do statustyk, ile ludzi umiera tam na choroby płuc.

 • andrzejbak

  Oceniono 2 razy 0

  Przecież to jest kolejny przypadek psychiatryczny jak zresztą nazwa wskazuje Baranów (południowy węzeł Baranów) otóż Baranów leży po zachodniej stronie linii kolejowej obwodnica jest po wschodniej na południe S-11 także wraz z obwodnica Oleska będzie po wschodniej - wybudują wiadukt nad torami i obwodnicę Baranowa 45 domów o średnicy 3 km stanowiącą 60% obwodu koła tyle tylko że teraz tego nie widać bo budują tylko północną część z jednym przejściem przez tory, nawrót na wschodnią stronę z drugim wiaduktem wybudują za 3-5 lat.

 • udet1124

  0

  Czi Intercor tak samo zbuduje w terminie S11 jak linie kolejową Warszawa-Grodzisk? Tylko rok opóźnienia.

 • qwardian

  Oceniono 1 raz -1

  POPiS ostatecznie wybuduje wszystkie drogi, ale za lewicy nie wybudowano kilometra porządnej autostrady, czy szybkiego ruchu..

 • wasyll11

  Oceniono 1 raz -1

  Moze rozpiszcie 550 kontraktów po 1 km . Kto to planuje ...wow 6 km wali na kolana

 • j1200

  Oceniono 1 raz -1

  nie można było od razu zrealizować 20-30 km a nie 6?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX