"Jestem wybrańcem" i "chcę kupić Grenlandię". Coraz dziwniejsze wypowiedzi Donalda Trumpa

Nagłe odwołanie wizyty w Danii przez Donalda Trumpa z powodu wypowiedzi premier Dani, że Grenlandia nie jest na sprzedaż, wpisuje się w całą serię ostatnich dziwnych gaf i wypowiedzi amerykańskiego prezydenta.

- Jestem wybrańcem - oświadczył w środę Donald Trump w wypowiedzi dla dziennikarzy w kontekście swoich działań związanych z handlem między USA a Chinami.

>>>Trump o wojnie handlowej: Ktoś musiał to zrobić. Jestem wybrańcem. Zobacz materiał wideo:

Stało się to chwilę po tym, jak Trump zacytował na Twitterze wypowiedź jednego z wielbicieli teorii spiskowych, który nazwał go "najlepszym prezydentem dla Żydów i Izraela w historii świata" i dodał, że Żydzi w Izraelu porównują go nawet do Mesjasza.

To wszystko działo się mniej więcej w tym czasie, gdy Donald Trump najpierw coś wspomniał o pomyśle zakupu Grenlandii od Duńczyków przez USA, a potem odwołał swoją wcześniej zaplanowaną wizytę w Danii 2 września, jak duńska premier nazwała dyskusję o sprzedaży Grenlandii absurdalną.

- Dania jest dla mnie bardzo szczególnym krajem, zamieszkanym przez niesamowitych ludzi, ale bazując na wypowiedziach premier Mette Frederiksen, iż nie byłaby ona zainteresowana rozmowami na temat zakupu Grenlandii (przez USA), przełożę nasze spotkanie zaplanowane na za dwa tygodnie na inny termin - napisał Donald Trump na Twitterze.

- Premier była w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy i wysiłków zarówno USA, jak i Danii, będąc tak bezpośrednią. Dziękuję jej za to - dodał już z pewną dozą złośliwości amerykański prezydent.

Zobacz także: Grenlandia wzmocni współpracę wojskową z Danią. Odwiedziny duńskiej premier po odrzuceniu propozycji Trumpa

Medal za wyjątkową odwagę

Donald Trump zażartował sobie też ostatnio przy amerykańskich weteranach, że również powinien dostać Medal Honoru, najwyższe amerykańskie odznaczenie wojskowe za ponadprzeciętne męstwo, odwagę i poświęcenie na polu boju. Do tego, co skrupulatnie wyliczył jeden z dziennikarzy CNN, prezydent powtórzył w ciągu tygodnia w różnej formie aż 84 fake newsy - najwięcej od sześciu tygodni.

To wszystko potwierdza, że Trump zachowuje się jak dziecko, a nie dojrzały mąż stanu. Do tego jego samouwielbienie zaczyna przyjmować karykaturalne formy. 

W Stanach toczy się właśnie internetowa dyskusja o tym, czy Trumpa nie można odsunąć od urzędu a oparciu o tzw. 25 poprawkę. Mówi ona, że kiedy prezydent jest psychicznie niestabilny przez co niezdolny do sprawowania urzędu, może go pozbawić stanowiska, większością głosów, jego rząd pod przewodnictwem wiceprezydenta - później musi to "tylko" w głosowaniu większością dwóch trzecich głosów potwierdzić amerykański parlament.

Wątpliwe, by tak się stało, ale na pewno ostatnie wypowiedzi Trumpa nie podnoszą jego szans w zbliżających się kolejnych wyborach prezydenckich.

Więcej o:
Komentarze (344)
"Jestem wybrańcem" i "chcę kupić Grenlandię". Coraz dziwniejsze wypowiedzi Donalda Trumpa
Zaloguj się
 • tacx

  Oceniono 87 razy 71

  Przecież to paranoik. On ma urojenia i każdy kto ma pojęcie o rzeczy sprawie to widzi.

 • grazanica

  Oceniono 59 razy 47

  Się znalazł Neo wybraniec. Swoją głupotą Trump przebija nawet czołówkę PIS.

 • sasquatch-junior

  Oceniono 68 razy 46

  Zacznijmy od tego, że Trump nie był do Danii w ogóle zapraszany, a więc odwołał nieistniejącą wizytę :)

 • cezaryk

  Oceniono 47 razy 41

  Moim ulubionym cytatem z trumpa jest:
  „Jestem bardzo stabilnym psychicznie geniuszem”.
  Tu niczego nie trzeba komentować :)

 • zsm-5

  Oceniono 38 razy 30

  Nie wiem, co ten ryży jankes bierze, ale jego wyborcy na pewno chodzą stale narąbani.
  Nie ma na świecie takiej ilości gorzały, by po spożyciu zaufać temu amerykańskiemu durniowi.

 • jarsza

  Oceniono 30 razy 28

  Fisium dyrdum od samego początku - tylko dobrze się kamufluje bo go na to stać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX