Trump w Polsce. Koniec wiz do USA. Wicekonsul: Naprawdę Polska jest bardzo blisko. To jest ostatni dzwonek

Łukasz Kijek
Przy okazji wizyty Donalda Trumpa w Polsce powraca temat zniesienia wiz dla Polaków. Prezydenta USA może złożyć deklaracje w tej sprawie w Warszawie, ale i tak decydujący dla Kongresu będzie odsetek odrzuconych wniosków o wizy. Dla Polaków zostaną zniesione, jeśli ten wskaźnik spadnie poniżej 3 procent (w 2018 roku wyniósł 3,99 proc.).

Z miesiąca na miesiąc odsetek spada. Naprawdę Polska jest bardzo blisko - mówi Karolina Orton, wicekonsul w ambasadzie Stanów Zjednoczonych w USA.  Co musi się wydarzyć, żeby wizy dla Polski zostały zniesione i dlaczego decydującą datą może być 30 września? Posłuchaj rozmowy Łukasz Kijka z Karoliną Orton.

Więcej o:
Komentarze (75)
Trump w Polsce. Koniec wiz do USA. Wicekonsul: Naprawdę Polska jest bardzo blisko. To jest ostatni dzwonek
Zaloguj się
 • ajg62

  Oceniono 17 razy 17

  Wizy nie mogą być zniesione bo wizę dostaje każdy nie obywatel US na pobyt w tym kraju. Co najwyżej zostanie zniesiona "dwustopniowość" procesu wizowego. Teraz pierwszy stopień to jest pozwolenie o ubieganie się o właściwa wizę w porcie lotniczym w USA . Tam wszyscy dostają wizy ( albo i nie ) na 1 do 6 miesięcy niezależnie od narodowości. Obecny system dwustopniowy jest korzystny dla Polaków bo nie musza płacić za bilet lotniczy w przypadku odmowy wizy . Jeśli pierwszy stopień procesu się przejdzie w kraju to można już ubiegać się przez 10 lat w ramach drugiego stopnia. Nie wiem w czym jest problem dla polakow .

 • elzbietttta

  Oceniono 19 razy 17

  Otrzymanie wizy to żaden problem, daje ona więcej bonusów niż jej brak. Nie rozumiem tej histerii wizowej.

 • sqlap72

  Oceniono 22 razy 14

  Szczerze, to zniesienie wiz do USA lata mi koło dudy. Dla ludzi, którzy kiedyś chcieli wyemigrować za chlebem, było to istotne, ale właśnie dlatego USA nie chciały znieść wiz dla Polaków, bo zostawali tam nielegalnie. Obecnie nikt rozsądny za chlebem się do USA nie wybiera w sposób nielegalny, o wiele atrakcyjniejszą pracę można znaleźć w UE, więc problem wiz stał się sprawą marginalną. No ale PiS chce znowu suwerenowi - ciemnemu według Kurskiego - wmówić, że to jest jakiś specjalny sukces kaczej partii.

 • levy

  Oceniono 26 razy 14

  I co, wszystkie pisiory hurtem wyjadą? Pasują mentalnie do zacofanej Polonii z Jackowa, będą wśród swoich.

 • anika31

  Oceniono 11 razy 7

  Czyli Trump da nam to co i tak byśmy dostali. Hahaha jeny genialny handlowiec, każe nam płacić za to co pewnie byśmy dostali za darmo. No p. Duda i p. Morawiecki - uczyć się jak się robi biznesu dla kraju "nie wydając" ale "zarabiając"

 • jacek226311

  Oceniono 5 razy 5

  niech Polacy wreszcie zrozumieja,ze to nie od Prezydenta zalezy zniesienie wiz,Przezydent ma guzik do powiedzenia

 • cmok_wawelski

  Oceniono 5 razy 5

  Dopisanie Polski do VWP (Visa Waiver Program) oznacza, że podanie o zgodę na wjazd wypisuje się w trakcie kupowania biletu, płaci (równowartość) 15 Euro (każdorazowo) I NADAL MOŻNA ZOSTAĆ ZAWRÓCONYM z lotniska w USA, co się wielu Polakom niestety zdarzy, bo nie rozumieją i nie chcą rozumieć różnicy pomiędzy wizą turystyczno-biznesową a wizą do pracy.

 • julietwhiskey

  Oceniono 7 razy 5

  Polacy masowo nie są w stanie powiązać skutków z ich przyczynami. "Dobry" wujek Trump załatwi zniesienie wiz, ale płacz to dopiero będzie, kiedy na lotnisku "zły" imigration officer zawróci bo domciu.

 • rafiol

  Oceniono 9 razy 5

  Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Chyba tak to szło. Wiza-kość rzucona Polsce, podczas gdy naprawdę ważne rzeczy USA będą załatwiały bez nas albo bez liczenia się z nami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX