Donald Trump utworzył dowództwo sił kosmicznych. "Są pociski mogące zniszczyć nasze satelity"

Donald Trump powołał dowództwo sił kosmicznych. Gen. John Raymond, który ma zostać dowódcą nowej formacji, podczas uroczystości odbywającej się Białym Domu przestrzegał przed zagrożeniem płynącym m.in. ze strony Chin.

Donald Trump ogłosił decyzję o powołaniu dowództwa sił kosmicznych. Stwierdził, że nadszedł "przełomowy dzień, w którym przestrzeń kosmiczna zyskała uznanie dla obrony USA". 

Ktokolwiek chce zagrozić Stanom Zjednoczonym, będzie musiał rzucić wyzwanie na najwyższym poziomie w przestrzeni kosmicznej. A to już całkiem inna historia

- stwierdził amerykański przywódca podczas konferencji w Białym Domu. Wyjaśnił, że nowo utworzona formacja będzie strzegła interesów Stanów Zjednoczonych w przestrzeni kosmicznej. 

Istnieją pociski, takie jak te zaprezentowane przez Chiny w 2007 roku, które wystrzelone z Ziemi mogą zniszczyć nasze satelity. [...] Zagrożenie rośnie. Rośnie jego skala, zakres i złożoność

- cytuje CNN Johna Raymonda, który ma zostać dowódcą nowej formacji.

Stanowisko Raymonda potwierdza wcześniejsze informacje o głównym aspekcie działalności nowych formacji -  w centrum zainteresowania Space Force mają znaleźć się bowiem przede wszystkim satelity i ich obrona przed atakiem obcych sił.

Służyć ma tam 700 osób. Ich głównym zadaniem będzie zapewnienie łączności i wykrywanie zagrożeń, głównie ataków rakietowych. Przestrzeń kosmiczna będzie traktowana jako arena działań wojennych tak, jak traktowana jest cyberprzestrzeń.

Donald Trump chce nowych sił zbrojnych

Donald Trump wolę powołania nowych, kosmicznych sił zbrojnych wyraził już w zeszłym roku. "Nasza obecność poza Ziemią to nie tylko kwestia naszej tożsamości narodowej, lecz także kwestia bezpieczeństwa narodowego " - argumentował wówczas amerykański prezydent. 

Czytaj też: Co eksperci sądzą o pomyśle Donalda Trumpa na powołanie sił kosmicznych? Sprawdziliśmy

Formacji, pomimo utworzenia dowództwa, jeszcze nie ma, bo decyzję musi zatwierdzić amerykański Senat. Według doniesień mediów w USA, decyzje w tej kwestii mogą zapaść wkrótce po powrocie kongresmenów z wakacyjnej przerwy. 

>>> Ludzkość chce podbić kosmos? Najpierw musi opanować sztukę kosmicznego górnictwa 

Więcej o:
Komentarze (14)
Donald Trump utworzył dowództwo sił kosmicznych. "Są pociski mogące zniszczyć nasze satelity"
Zaloguj się
 • phugoid

  Oceniono 1 raz 1

  czy szefem przypadkiem nie zostala maciora?

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 0

  Napuścić Japonię na Chiny. Japończykom przyda się więcej surowców, dużo niesejsmicznych obszarów do zamieszkania oraz niewolnicy pracujący za miskę ryżu na długowiecznych japońskich emerytów. To wszystko jest w Chinach, tylko sięgnąć ręką.

 • rafiol

  Oceniono 2 razy 0

  Werden Sie Mondsoldat
  Chiny to betka. Ciekawe co zrobią z nazistami po ciemnej stronie ksiezyca. ;)

 • metenburg

  Oceniono 1 raz -1

  ..."Donald Trump utworzył dowództwo sił kosmicznych"... a sam mianowal sie Blond Wader numero uno !

 • veni.vici

  Oceniono 5 razy -3

  siły kosmiczne to będą wtedy, dostaną siedzibę na Księżycu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX