Jakie rekompensaty dla wysiedlonych przez budowę CPK? Minister: Nie powiem, to byłoby nieodpowiedzialne

Centralny Port Komunikacyjny według założeń rządu PiS ma powstać do 2027 roku w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. hektarów. Minister Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. CPK w rozmowie z Łukaszem Kijkiem odmówił odpowiedzi na pytanie o wysokość rekompensat dla mieszkańców terenów, na których ma zostać zbudowane lotnisko.

W ramach pierwszego etapu CPK ma obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie, docelowo nawet 100 milionów. Najpierw jednak oprócz przygotowania inwestycji konieczne jest przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami gmin na terenie których ma powstać port. Kluczowa kwestia to wysokość rekompensat. Ile one mogą wynieść? - Nie powiem, to byłoby nieodpowiedzialne - mówił minister Wild w Studiu Biznes:

Już dziś zapraszamy na kolejny odcinek. "Studio Biznes" w środę o godz. 12.00 na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (22)
Jakie rekompensaty dla wysiedlonych przez budowę CPK? Minister Wild: Nie powiem
Zaloguj się
 • berek-oberek

  Oceniono 15 razy 11

  Nie będzie żadnych rekompensat, właściciele będą szczęśliwi oddając własną ziemię w szczytnym celu budowania lepszej Polski. Prawda?

 • pocomiwaszekonto

  Oceniono 13 razy 9

  Ciekawe ile działek kupił tam Pinokio od KK

 • shtalman

  Oceniono 13 razy 9

  Ta wydmuszka jest budowana z naszych podatków yebany sukinsynie, i mamy prawo wiedzieć jak są wydatki na uroniony pomysł kulwago

 • cleon

  Oceniono 9 razy 7

  Zostaną w ramach rekompensaty zesłani do obozów pracy o złagodzonym rygorze:-)

 • garbage2009

  Oceniono 9 razy 7

  No chwila panie Wild, a to nie mialo byc tak że sprzedaż gruntów po Okęciu miała byc żródłem czesciowego finansowania CPK? Co, teraz skok na grubszą kasę jednak?

 • jacmenos

  Oceniono 7 razy 7

  100 mln pasażerów ? to statystyczny Polak będzie latał tylko 3 razy w roku ? skromnie...

 • hbire

  Oceniono 8 razy 6

  a prezydent pewnego miasta wojewódzkiego RP podjął wstępną decyzję o wypłacie słusznego odszkodowania za nieruchomośc WYWŁASZCZONĄ 42 LATA TEMU !!! pod drogę publiczną gminną, więc liczcie na siebie posiadacze gruntów pod lotnisko. A, i jeszcze tenże włodarz ostrzega, ze nie przyjęcie kwoty minimalnej wskazanej w operacie szacunkowym spowoduje cofnięcie jego dobrej woli. Pozdrawiam

 • Jan Kos

  Oceniono 8 razy 6

  Prawdziwy patriota-suweren powinien dopłacić, że przyczynia się do wzrostu zaj3bistości Wolski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX