Komentarze (269)
Zniesienie 30-krotności dzieli rząd i drażni 'Solidarność'. Rząd chce pieniędzy dziś, kosztem dużych wydatków po latach
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • micand1

  Oceniono 8 razy 6

  To może opadatkujmy wyżej dochody z najmu i posiadaczy działek wielkopowierzchniowych - co Pan na to Panie Premierze, ,,ofiaro" transformacji w Polsce. Doadtkowy podatek od środków na koncie pow. 3 mln PLN w wysokości 50 % - zapewniam, że za będzi 95 % społeczeństwa

 • mjs05

  Oceniono 6 razy 6

  Teraz będą pobierali horrendalne składki, a gdy przyjdzie do wypłaty emerytury to magister Julia orzeknie, że tak wysoka emerytura jest jednak niesprawiedliwa społecznie i trzeba ja obciąć.

 • digital_dictator

  Oceniono 8 razy 6

  Głowne modus operandi PiS to gnoić i doić zdolnych, pracowitych, wykształconych, z pozycją, z dorobkiem. Dawać im i komplementować nierobów, prostaków, ludzi żyjących z różnych benefitów i pracy innych. I to jest pomysł genialny, rewolucyjny. Dlaczego? bo tych drugich jest w Polsce duzo więcej, niz tych pierwszych. Opisywany pomysł to dalszy ciąg tego myslenia.

 • perkis1234

  Oceniono 6 razy 6

  30-krotność była wprowadzona nie bez kozery. Po prostu, co do zasady, system ZUS nie będzie w stanie obsłużyć tych najwyższych emerytur i wie to każdy aktuariusz.

  Bez limitu, osoby o najwyższych zarobkach będą musiały mieć emerytury po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Przyszłe pokolenia małych żuczków będą musiały pracować i płacić na te ultra wysokie emerytury.

  Morawiecki jest cynicznym karierowiczem. W imię krótkoterminowego, bieżącego ,,sukcesu", stawia na szali długoterminową, makroekonomiczną stabilność całego systemu. Co się dziwić, w końcu jest banksterem i jest przyzwyczajony do krótkoterminowych ruchów w celu otrzymania sutego bonusa, mając w nosie długoterminowe skutki finansowe i reputacyjne dla firmy.

 • zimnypodmuch2

  Oceniono 5 razy 5

  "Uważamy, że każdy dochód powinien być opodatkowany i oskładkowany. Tym bardziej, że FUS ma deficyt i potrzebuje dodatkowych środków na zaspokojenie bieżących wydatków"
  Ja zacząłbym od trzykrotnie wyższej kwoty wolnej od opodatkowania wszystkich posłów - to skandal by płacili mniejsze podatki ci, co podnoszą je innym w imię "równości".

 • byann

  Oceniono 9 razy 5

  Czekam na decyzję przy słupku z napisem Granica Państwa.

 • adam.gr

  Oceniono 7 razy 5

  znowu kosztem wnuków i prawnuków stare pierdoły chcą sobie osłodzić koniec życia!!!!

 • starszy-65

  Oceniono 5 razy 5

  Morawiecki musi dostarczyć prezesowi Kaczyńskiemu pieniędzy dzisiaj (za to ma premierostwo) bo są potrzebne na różne "plusy" i partia ma wyborców a co będzie za 5 czy więcej lat to żadnego Polaka nie interesuje a tym bardziej naszych polityków więc dlaczego mają się martwić dzisiaj???

 • kwantax

  Oceniono 5 razy 5

  Jeśli niedouczony historyk z socjologiem i z nie wiadomo czym jako szefem zabierają się za gospodarkę to nie może się dobrze skończyć. W Wenezueli bolszewickie rozdawnictwo nieswoich pieniędzy też przez 10 last się sprawdzało

  Program pisbolszewii: TKM, a po nas chocby potop, bo i tak pójdzie na konto następców.

  A kretyński sk.ur.we.ren i tak na wezwanie kleru zagłosuje na partią ateisty, bolszewika i potomka Żyda z Gorłowki pod Odessą. Mimo, że sk.ur.we.ren jest ponoć głęboko wierzący, antykomuszy i anty ruski.

 • stfur0000

  Oceniono 5 razy 5

  Przepraszam Państwa, nazywam się Morawiecki i może Państwo doradzicie mi, co jeszcze, razem z moimi kolegami, możemy Państwu ukraść. Wiecie Państwo, tak, żebyśmy się najedli odpowiednio, bo Państwo i tak głupi jesteście, więc lepiej tą kasę Wam już zabierzemy.

 • gruszka1

  Oceniono 5 razy 5

  Jak widzę PiS robi wszystko, aby doprowadzić Polskę do ruiny. Jak najbogatsi przejdą na emeryturę i trzeba im będzie wypłacić tą gigantyczną kasę to ciekawy jestem skąd wezmą wtedy pieniądze.

 • six_a

  Oceniono 5 razy 5

  nic nie zepsuje. składki zostaną zgarnięte przez rząd, a kiedy pojawi się pierwszy chętny do emerytury z tych składek, rząd wprowadzi emeryturę równą dla wszystkich po tysiaku na łeb.
  tu jest polska, tu się kradnie.

 • pan.szklanka

  Oceniono 5 razy 5

  Zakładając teoretycznie, że ZUS będzie istniał i faktycznie wypłacał po 20-30k emerytur ludziom, którzy odprowadzali wysokie składki, to jest kolejne grabienie ubogich.
  Średnia długość życia jest silnie skorelowana z wysokością zarobków. Co z tego, że emerytura jest proporcjonalna do wysokości składek, skoro już okres jej pobierania jest liczony bez związku z dochodem, każdemu tak samo?

 • gourmant

  Oceniono 6 razy 4

  Pan premier nie ma już milioniwych zarobków więc już go to nie boli. A na emeryturze raz do roku sprzeda jedną działkę i będzie miał z czego żyć. Bo wie, że tym co teraz zabiera się dużo, kolejne rządy nie wpłacą dużych emerytur, bo nie będą miały z czego. No ale jak się jest banksterem, jak sam o sobie mówi, to wie jak się goli owieczki

 • czarnyminio

  Oceniono 4 razy 4

  Przecież on nie ma zielonego pojęcia o gospodarce i ekonomii. Z wykształcenia historyk a w bankach zajmował się administrowaniem a nie polityką monetarną. Co najwyżej może zrobić geszeft życia na działkach, tu pełna zgoda.

 • zec

  Oceniono 4 razy 4

  Żelazna logika. Wprowadzić system pół-krotności i skladki wprawdzie spadną na ryj, ale będziemy mieli samych dziadów na emeryturze. A tak nawiasem: dużo zarabiający pewnie sikają z radości, że im skladki wzrosną?

 • miets1

  Oceniono 4 razy 4

  Ci co płacili składki bez limitu w latach 90-tych zostali ograbieni do 250% na mocy ustawy FUS i orzeczeń TK. Nie łudźmy się, teraz będzie powtórka.

 • gregu2222

  Oceniono 6 razy 4

  Za 20 lat zmienimy w nocy prawo, że wpłacone składki przepadają
  ....i po sprawie.
  Taki mamy cwany plan !

 • ssc1

  Oceniono 4 razy 4

  ZUS niczego nie będzie musiał. Liczy się kasa tu i teraz.
  Zaraz wprowadzą równą emeryturę dla wszystkich i każdy dostanie 1.000 ochłapu.
  Tak ZAWSZE kończą się rządy KOMUNISTÓW.

 • luni8

  Oceniono 4 razy 4

  A Najciekawsze że te osoby mają kasę na lepszej jakości jedzenie, prywatne leczenie i leki więc statystycznie będą żyć dłużej.

 • jakub13579

  Oceniono 4 razy 4

  Gdy emerytom przyjdzie zapłacić za obecne głupoty wyczyniane przez pis, robaki już dawno zjedzą kaczkę. Więc czym ma się martwić ?

 • threemen

  Oceniono 4 razy 4

  Ciekawe czy przybudówka PiSu odpuści.

 • kras12345

  Oceniono 3 razy 3

  Z odprowadzanych składek tylko około 40 % idzie na składkę emerytalną. Reszta to składka rentowa, fundusz pracy, składka chorobowa, fundusz wypadkowy i składka zdrowotna. Te wymienione składki nie wpływają na wysokość przyszłej emerytury i są "zyskiem" państwa.
  (Państwo mniej będzie musiało się zadłużyć na bieżące funkcjonowanie)
  Wzrost tych składek będzie tylko obciążeniem dla firm i ich właścicieli.

 • bzychnur

  Oceniono 3 razy 3

  Nie, sprawa wygląda zupełnie inaczej niż przestawiono w artykule. Morawiecki wcale nie uparł się nagle na coś, co teraz zepsuje cały system. System został już zepsuty w momencie cofnięcia ustawy o wieku emerytalnym. Wiek emerytalny 65 lat dla mężczyzn i 60 dla kobiet wprowadzono w Polsce powojennej. Wtedy rodziło sie 2 razy więcej dzieci, a średnia życia była o 15 lat krótsza niż obecnie. Warunki sie zmieniły. Dzieci jest mniej, osób czynnych zawodowo jest mniej a starych więcej i żyją coraz dłużej. Mój własny ojciec pracował do ukończenia 72 roku życia! Mój dziadek w wieku 72 lat już przewracał sie w grobie ad paru ładnych lat. Schorowany emeryt może sobie leżeć pod kroplówka, i sztucznymi płucami nawet 10 lat, żeby dociągnąć do setki, a nieschorowany jeździ na rowerze, dba o odżywianie i zdrowie. Tylko do pracy już nie chodzi i ktoś go musi utrzymywać, opiekować sie nim itd. Na to brakuje pieniędzy, bo zostały już wydane na 500+, emerytury dla poczwórnych matek (mimo ze istnieje również obowiązek alimentacyjny dzieci w stosunku do rodziców i jeśli matka wychowała 4 dzieci na porządnych ludzi zaniedbując przez to składki na ZUS, to te dorosłe już dzieci można wziąć za doopy i ściągnąć z nich środki na utrzymanie matki). WOTy też swoje kosztują, mimo że żadnego z nich pożytku nie widzę, a tu już obiecano trzynastki i czternastki dla emerytów.
  Morawiecki lata wiec jak Żyd po pustym sklepie i szuka jelenia do golenia. No to znalazł kilkadziesiąt tysięcy managerów, informatyków i innych lepiej zarabiających. Ci ludzie i tak na PiS nie głosują, wiec nie boi sie, że straci wyborców. Poza tym można im opowiadać bajkę o tym, że jak teraz więcej zapłacą to potem więcej dostana. Część uwierzy, a część wmówi sobie że wierzy, żeby sie nie wqu...ać… Tak widzę cała sytuacje. Kupowanie głosów wyborców i zaklinanie rzeczywistości, że nas na wszystko stać. Za 20 lat okaże się ze nie stać, ale co t wtedy będzie obchodzić Kaczyńskiego czy Morawieckiego?

 • masiek777

  Oceniono 5 razy 3

  Pomysł z punktu ekonomicznego jest bardzo dobry dla budżetu.
  Wiadomo, że emeryt otrzymuje w postaci emerytury tylko część środków, które przez lata oddał.
  Bogaci zapłacą ogromne składki, a dostaną duże (ale nie ogromne) emerytury. Zysk z operacji przejmie państwo. I o to chodzi.

 • misiaszm

  Oceniono 5 razy 3

  Założymu się że będzie jak z reklamówkami, zakładali 1mld wpływu, dostali 80mln. Teraz max dostaną może 1mld o to tylko od partyjnych towarzyszy pozatrudnianych na państwowych synekurach. GWARANTUJĘ że nikt zatrudniony w prywatnej firmie ze względu na kompetencję a nie lizanie rowa prezesowi nie zapłaci nawet 1PLN więcej, sporo za to dla jaj zapłaci mniej.

 • wielkioprawca

  Oceniono 5 razy 3

  Dobrze, że bogatym zapewnia się wysokie emerytury w przyszłości. Nikt im tego nie będzie bardziej zazdrościć jak dziś wysokich zarobków. Wysokie emerytury pokryją im w przyszłości inne osoby dobrze zarabiające, których wraz z rozwojem kraju będzie więcej. Poza tym sprawiedliwość podatkową polega na tym by bogatsi płacili ciutkę większe podatki od słabiej zarabiających. Jeśli ktoś śmie wątpić w rentowność ZUSu i państwa to należy głośno krzyczeć o dobrowolność ZUSu dla wszystkich.
  Dobrze, że PISdzie lc..e się jasno w tej sprawie określili przynajmniej dobrzezarabiający wezmą ruszą tłuste zupy i pójdą na wybory.

 • stazie

  Oceniono 3 razy 3

  Zaraz wybory. Jakie zdanie na ten temat ma opozycja? Chcę wiedzieć , na kogo głosować!

 • koxiarz

  Oceniono 5 razy 3

  OPZZ Piotr Ostrowski:
  "Uważamy, że każdy dochód powinien być opodatkowany i oskładkowany. Tym bardziej, że FUS ma deficyt i potrzebuje dodatkowych środków na zaspokojenie bieżących wydatków" a potem dodaje:
  "opowiadanie o tym, co będzie za kilkadziesiąt lat, biorąc pod uwagę obecne dane, to jak wróżenie z fusów".
  Ale szuja, od razu widać, że wie, że zniesienie limitu to próba kradzieży tych "składek". Teraz zabierzemy, a potem nie oddamy bo emerytury będą ograniczone.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 5 razy 3

  Problem dotyczy 300 tys? To takiej liczbie ludzi praca w Polsce przestanie się opłacać. A że to są z reguły wysoko wykwalifikowani specjaliści europejski rynek pracy stoi przed nimi otworem. Oni póki co w Polsce pracują nie dlatego że nigdzie indziej dobrej pracy nie znajdą, tylko dlatego że chcą.

  Niestety podrzędny karierowicz Morawiecki, który pracę w banku dostał po politycznych znajomościach tatula, tego nie zrozumie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX