PKN Orlen i Kubica chcą zostać w F1 w przyszłym sezonie. "Zaawansowane rozmowy z zespołami"

PKN Orlen zakończy po tym sezonie współpracę sponsorską z zespołem Williams Racing. Wcześniej taką decyzję podjął Robert Kubica. Koncern poinformował, że dalej będzie współpracował z Kubicą i pozostanie w Formule 1. W jakiej formie? Trwają obecnie "zaawansowane rozmowy z wybranymi zespołami".

Dotychczasowe umowy pomiędzy Robertem Kubicą i PKN ORLEN a Williams Racing obowiązują do zakończenia obecnego sezonu. Jak poinformowała spółka zakres podpisanych zobowiązań do końca sezonu nie ulega zmianie. PKN Orlen twierdzi, że prowadzi obecnie "zaawansowane rozmowy z wybranymi zespołami z zamiarem dalszego zaangażowania w Formułę 1". 

Na obecnym etapie wspólnie rozważamy różne scenariusze na przyszły sezon, chcąc wybrać ten najbardziej korzystny dla obu stron. Zamierzamy pozostać w Formule 1, wzmacniając międzynarodową rozpoznawalność marki ORLEN, w szczególności na rynkach, na których posiadamy naszą sieć detaliczną

– powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

PKN Orlen zostaje z Kubicą, rozstaje się z zespołem Williams.

Przypomnijmy, że PKN Orlen został oficjalnym partnerem zespołu Formuły 1 Williams Martini Racing z Robertem Kubicą po koniec listopada 2018 roku. Dzięki umowie logotyp Orlen znajduje się na bolidach oraz kombinezonach zawodników występujących w tych najbardziej prestiżowych i najpopularniejszych wyścigach samochodowych świata. Według informacji Sport.pl PKN Orlen wsparł zespół Williamsa kwotą 10 milionów euro.

Jakie to przyniosło korzyści spółce? - Według badań instytutu ARC Rynek i Opinia co 6. kierowca przyznaje, że sponsoring zawodnika wpłynął na częstsze korzystanie ze stacji ORLEN, a w przypadku klientów konkurencji taką deklarację złożyło aż 11 proc - twierdzi Orlen.

Dzięki działaniom komunikacyjnym oraz aktywności na kanałach społecznościowych PKN ORLEN i ROKiT Williams Racing wygenerowano ponad 152 miliony kontaktów z marką ORLEN (od XI 2018 do VIII 2019) o wartości reklamowej przekraczającej 60 milionów zł (badania IMM i Pentagon dla ORLEN) 

- podał Orlen w komunikacie prasowym.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Robert Kubica to pierwszy w historii Polak startujący w Formule 1, w której zadebiutował podczas Grand Prix Węgier 2006. Stanął także na najwyższym stopniu podium podczas Grand Prix Kanady 2008. W latach 2013-2016 startował w Rajdowych Mistrzostwach Świata, a w debiutanckim sezonie, za kierownicą Citroena DS3 RRC, został mistrzem świata klasy WRC 2.

Więcej o:
Komentarze (15)
PKN Orlen i Kubica chcą zostać w F1 w przyszłym sezonie. "Zaawansowane rozmowy z zespołami"
Zaloguj się
 • Ja TylkoJa

  Oceniono 11 razy 9

  Jak masz trochę przyzwoitości to podziękuję polakom za kupie kasy z której ich oskubano i nie bierz od nich więcej bo są inne ważne potrzeby niż twoje starty.

 • kertog123

  Oceniono 9 razy 7

  i trzeba bardzo głośno przeciwko temu protestować !!!! Może zostać za swoje pieniądze. 100 milionów niech Orlen przeznaczy na pomoc chorym dzieciom które zbieraja na operację - można uratowac kilkadziesiąt ciężko chorych dzieci.

 • przewooz

  Oceniono 7 razy 7

  A może by tak zainwestować w promocję siatkówki, w której jesteśmy najlepsi na świecie???

 • mlawniko

  Oceniono 6 razy 6

  niech pan Obajtek lepiej pomaluje z soltysowa stajnie Williamsowi

 • hp77

  Oceniono 4 razy 4

  pisslamowi jak widać bardzo łatwo rozdawać nieswoją kasę ....

 • Tomek Pinek

  Oceniono 6 razy 4

  Rozpoznawalność na Litwie na pewno się przyda. Ile to będzie kosztowało? 2 mln na stację?
  W Niemczech mają zdaje się inny brand -STAR.
  W Czechach Benzina. Na Słowacji chyba też.

 • pis-klamie-inni-tez

  Oceniono 4 razy 2

  "Trwają obecnie zaawansowane rozmowy z wybranymi zespołami" W sumie to bardzo ciekawe kto może być tak głupi żeby chcieć podpisać kontrakt z Kubicą

 • H2O H2O

  Oceniono 2 razy 2

  A można by to było zainwestować w rozwój młodego kierowcy... takiego polskiego albona, russela, leclerca albo innego verstapena....

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 1 raz 1

  Sam sponsoring nie jest zły. Kwota rzędu 10mln euro też jest do przyjęcia a dla takiej firmy jak Orlen to pierdnięcie. Tyle że to powinna być decyzja marketingowo-biznesowo-patriotyczna czyli promujemy się-zarabiamy-a przy okazji pomagamy młodemu obiecującemu kierowcy. Ale tak by było gdyby decyzja była poparta analizą badaniami i dotyczyła młodego perspektywicznego polskiego kierowcy.
  Tutaj zaś mamy do czynienia z decyzją polityczno-wyborczo-bogoojczyźnianą czyli przede wszystkim wizerunek polityczny pod publiczkę i wspieranie naszego na zasadzie "Polak potrafi", No i OK, Kubica dopiął swego, udowodnił że wiara, upór i ciężka praca czyni cuda. Ale już wystarczy tej szopki. Mistrzem F1 już nie będzie nigdy a dopłacanie milionów euro "za udział" to już przerabialiśmy, starczy. Dajcie te 10mln, nawet 20 ale na młodych, na szkółkę dla adeptów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX