Roman Giertych mobilizuje przedsiębiorców i proponuje wprowadzenie premii wyborczej

Obecnie mecenas, a kiedyś poseł i wicepremier Roman Giertych zwrócił się z apelem do przedsiębiorców o ustanowienie w ich firmach specjalnej premii wyborczej. Miałby ona być wypłacana "tydzień po wyborach, o ile oczywiście obecna partia rządząca nie będzie miała większości pozwalającej na sformowanie rządu".

W liście do przedsiębiorców opublikowanym na Facebooku Roman Giertych zachęca, by wprowadzili premię wyborczą. Adwokat zapowiedział, że wprowadzi ją też w swoich firmach. Premia miałaby być wypłacona pracownikom i współpracownikom jeżeli obecna partia rządząca nie uzyska w wyborach większości wymaganej, by zostać u władzy.

Apeluję do wszystkich przedsiębiorców, a szczególnie do właścicieli małych i średnich firm o ustanowienie w swoich firmach specjalnej premii wyborczej wypłacanej już tydzień po wyborach, o ile oczywiście obecna partia rządząca nie będzie miała większości pozwalającej na sformułowanie rządu. Nie ma żadnego zakazu w kodeksie wyborczym, aby ustanowić taką premię i sam deklaruję, że zapowiem ją w moich firmach

- pisze Roman Giertych w opublikowanym na profilu społecznościowym liście.

>>> Dlaczego PiS podnosi płacę minimalną? Sprawdź:

Premia wyborcza Romana Giertycha

Prawnik i były poseł podkreślił w liście, że obecnie z przedsiębiorców się szydzi, a "partia rządząca otwarcie już deklaruje, że zmierza w stronę socjalizmu narodowego, gdzie skrajnie lewicowe pomysły gospodarcze połączone są hurrapatriotyczną retoryką. Pomysły te (jak chociażby podniesienie składki na ZUS) zagrażają stabilności gospodarczej kraju". 

Giertych zwrócił też uwagę, że PiS prowadzi we wszystkich sondażach, ale opozycja przegrywa o raptem 2-3 proc. Dlatego jest zdania, że wynik wyborów można zmienić - jeśli przynajmniej połowa z przedsiębiorców wprowadzi proklamowaną przez niego premię wyborczą. Giertych szacuje, że w polskich małych i średnich firmach zatrudnianych jest blisko 7 mln ludzi. 

Z całego mojego wieloletniego doświadczenia mogę Państwa zapewnić, że podjęcie przez chociażby połowę z tych właścicieli firm, którzy narzekają codziennie na PiS, zobowiązania do zapłaty premii wyborczej dla swoich współpracowników, czy pracowników oznaczałoby przesunięcie wyborcze nie o 2-3 punkty procentowe, ale o 7-8. Oznaczałoby to innymi słowy koniec rządów PiS 

- prognozuje mecenas. 

Więcej o:
Komentarze (130)
Roman Giertych mobilizuje przedsiębiorców i proponuje wprowadzenie premii wyborczej
Zaloguj się
 • tatulekonline

  Oceniono 41 razy 25

  Całkiem dobry pomysł!
  Ludzie nie chodzą na wybory i nie widzą, że podcinają w ten sposób gałąź, na której siedzą. Taka zachęta mogłaby zadziałać.

 • natenczas_wojski

  Oceniono 25 razy 13

  W naszym kraju funkcjonuje więcej niż 1,9 mln małych firm. To 99,8 proc. wszystkich firm w Polsce. Wytwarzają one ponad połowę produktu krajowego brutto. 96 proc. z nich to mikrofirmy. Zatrudniają bezpośrednio 3,7 mln Polaków, pośrednio utrzymując całe rodziny. To prawie 70 proc. wszystkich pracujących w sektorze prywatnym.
  Kaczyński i najbliższa ekipa całe życie na koszt budżetu. Traktuje ludzi zaradnych, uczciwych jak przestępców albo dojne krowy.
  DOŚĆ!!!

 • ja5569

  Oceniono 16 razy 6

  No, tylko, ze premia bylaby jednorazowa, a 500+ co miesiac.

 • radek_sziwa

  Oceniono 8 razy 4

  Z tymi 2-3 procentami to bym uważał. Ja tam widze 12-15% różnicy.

 • ewropejczyk

  Oceniono 5 razy 3

  Czy to jest apel do niemieckich pracodawców? Jeśli do polskich, to neofasz...sta może się zdziwić.
  Qń zapomniał, że już nie ma 20% bezrobocia. Pracodawca, który dzisiaj obiecuje podwyżkę za odpowiednie głosowanie w przyszłości, przy gorszej koniunkturze, zagrozi zwolnieniem, jeśli wygra nie ten co trzeba. Takiego pracodawcę zmieniłbym póki jeszcze jest dobra koniunktura.

  Henryk Stokłosa - senator-pracodawca korzystał z podobnego pomysłu ale przy 25% bezrobociu w swoim regionie - tak wiec pomysł Qnia nie jest nowy.

  BtW. Czy istnieje jakakolwiek plugawa czynność, której można być pewnym, że Qń nie jest w stanie jej się podjąć?

  prO
  sTy
  tU
  cjA

 • 40pac

  Oceniono 15 razy 3

  I kto tu mowi o kielbasie ....... ha ha ha?

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 13 razy 3

  Co to ma być? Kolejna łapówka wyborcza?
  I bardzo obraźliwa propozycja ale w ostatnich latach sięgnęliśmy dna więc nie ma się czemu dziwić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX