500 plus na pierwsze dziecko. W Poznaniu są opóźnienia

Korzystający z programu "500 plus" na pierwsze dziecko otrzymają wrześniowe transze dopiero pod koniec października. Centrum Świadczeń w Poznaniu wciąż czeka na przelewy od wojewody.

500 plus na pierwsze dziecko to jedna z kolejnych realizowanych obietnic PiS-u. Świadczenie weszło w życie od 1 lipca 2019 roku. Jak dotąd, osoby korzystające z dodatku otrzymały dwa przelewy w terminie do 15 dnia każdego miesiąca. We wrześniu sytuacja się jednak zmieniła. Do teraz nie mają one obiecanych pieniędzy.

500 plus na pierwsze dziecko z opóźnieniami w Poznaniu. Dlaczego?

Mówiąc krótko - chwilowo nie starczyło pieniędzy. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", sprawa dotyczy jedynie beneficjentów niedawno wprowadzonego w życie świadczenia.

Osoby, które mają przyznane świadczenie na drugie dziecko, pieniądze za wrzesień już dostały. Wypłaciliśmy na to transzę 10 mln zł

- tłumaczy Grzegorz Karolczyk, dyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Czytaj także: 500 plus na pierwsze dziecko od lipca 2019. Jak złożyć wniosek? Kiedy rodzice otrzymają pieniądze?

Urząd wciąż czeka na przelew od wojewody poznańskiego. Grzegorz Karolczyk zaznacza jednak, że Poznańskie Centrum Świadczeń zacznie przelewać pieniądze na pierwszego potomka najszybciej jak będzie to możliwe. 

Jak złożyć wniosek na 500 plus na pierwsze dziecko? 

Świadczenie weszło w życie wraz z początkiem lipca tego roku. Wnioski o dofinansowanie można składać drogą elektroniczną za pośrednictwem portali empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej. Od sierpnia istnieje również możliwość wnioskowania bezpośrednio w urzędach. 

Wnioski warto składać jak najwcześniej, gdyż od tego zależy, czy rodzice otrzymają wyrównanie całości dodatku. Dzieje się tak w przypadku złożenia ich do 30 września 2019 roku. Reszta osób dostanie jedynie częściowe wyrównanie świadczenia. 

Dowiedz się więcej: 500 plus dla niepełnosprawnych. Gdzie złożyć wniosek? Jakie dokumenty do niego dołączyć?

Więcej o:
Komentarze (11)
500 plus na pierwsze dziecko. W Poznaniu są opóźnienia
Zaloguj się
 • kowalski_w

  Oceniono 2 razy 2

  wojewoda da kasę przed wyborami, aby ludzie nie zapomnieli, kto jest łaskawym panem

 • stamina

  Oceniono 1 raz 1

  Ściana wschodnia takich opóźnień nie ma. Poznań ma za swoje. Było popierać miłościwego Pana.

 • lily_evans11

  0

  Czyli jak jedno dziecko, to znowu gorsze, tak jak i do tej pory było...

 • mariuszrozalski

  0

  Jakbto sa pieniadze na dzuecko to w polscec nie rządzi pis tylko tylko wysocy dygnitarze prlu a to nie sa oueniadze na pierwsze dxiecko tylko na bachora z rodziny z patologiami

 • Andrzej Kuc

  0

  Pod koniec października? To już po wyborach. Z pkt widzenia wroga tej partii - to świetnie. Ale rozumiem niepokój młodych rodziców: dadzą, nie dadzą

 • alfalfa

  Oceniono 1 raz -1

  Jacol, nie świruj. I tak przerąbiecie wybory :P
  A.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX