ZUS do piątku organizuje darmowe szkolenia. Ruszył Tydzień Przedsiębiorcy

ZUS rozpoczął Tydzień Przedsiębiorcy, którego hasłem jest "Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie". W ciągu tego tygodnia poruszane będę tematy pracy "na czarno". ZUS chce uświadamiać, jak istotna jest umowa o pracę, która gwarantuje nam ubezpieczenia. Darmowe szkolenia i porady będzie można uzyskać w dniach 23-27 września na terenie całej Polski.

ZUS tegoroczny Tydzień Przedsiębiorczości organizuje wspólnie z Państwową Inspekcją pracy. Zakład jest partnerem strategicznym tej instytucji w kampanii Pracuję Legalnie. Tydzień Przedsiębiorczości promuje także akcję ZUS: Masz wybór. W ramach wydarzenia, można skorzystać w placówkach w całej Polsce z:

bezpłatnych seminariów: zatrudniam legalnie – współpraca ZUS przy ustalaniu i wypłacaniu świadczeń krótkoterminowych, zatrudniam legalnie – pracuję legalnie: ubezpieczenia unijne, zatrudniam legalnie – pracuję legalnie: mam z tego tytułu świadczenia.

Konsultacji dotyczących usług oferowanych przez ZUS takich jak: doradcy ds. ulg i umorzeń, doradcy płatnika.

Porad ekspertów: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,instytucji współpracujących m.in. Państwowej Inspekcji Pracy, urządów skarbowych, urzędów miasta,urzędów gminy, PFRON.

ZUS podkreśla jak ważne są umowy

W Polsce pracuje milion Ukraińców, ale ledwie połowa z nich jest zarejestrowana w ubezpieczeniach społecznych. ZUS zaznacza, że to niekomfortowa sytuacja dla każdej ze stron. Rzeczywiście pozwala to na większy zarobek "na rękę", ale w w razie choroby lub wypadku koszty leczenie mogę znacznie przekroczyć realny zysk. Podpisanie umowy zabezpiecza zarówno pracodawcę, jak i pracownika.

Szkolenie są przeznaczone zarówno dla wszystkich przedsiębiorców – dla tych dopiero rozpoczynających oraz prowadzących już działalność gospodarczą. Na seminariach będą poruszane tematy dotyczące korzyści płynących z legalnego zatrudnienia pracowników. ZUS podkreśla, że instytucje państwowe zapewniają wsparcie w legalnym zatrudnianiu osób, gdy pracodawca ma problem z nieuregulowanymi rachunkami. Można w takim wypadku na przykład negocjować odroczenie terminu spłaty.

Więcej o:
Komentarze (4)
ZUS organizuje darmowe szkolenia. Ruszył Tydzień Przedsiębiorcy pod hasłem ?Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie?.
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 2 razy 2

  To powinno być pod hasłem "lepiej daj nam swoje pieniądze po dobroci". Rzyg.

 • 11krzych

  Oceniono 1 raz 1

  Podatków nie można pobierać od działalności przestępczej i dlatego firma wyłudzająca pieniądze od emerytów i handlująca zbawieniem nie płaci ZUS.

 • jakuz3

  0

  Czyli płacenie składek do ZUS legalizuje pracę i prowadzenie działalności gospodarczej?

 • Tadeusz Molenda

  Oceniono 1 raz -1

  Zgodnie z zasadą płać a kolejne reformy i tak cię wy?...dolą .Przerabiałem to na sobie ,w ciągu 43 lat pracy byłem trzy razy zreformowany wiadomo z jakim skutkiem .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX