Komentarze (38)
Tauron coraz bardziej pod kreską. W grę wchodzi sprzedaż kopalni. Zainteresowana czeska Silesia
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kasle

  Oceniono 4 razy 2

  Panstwowa energetyka to kula u nogi calej gospodarki.
  Mimo monopolwej pozycji, braku konkurencji generuja same straty.
  Uzwiazkowione zalogi dyktuja warunki niezaleznie od sytuacji ekonomicznej.
  Do tego dochodzi genialny, rodem z PRLu pomysl zamrozenia cen enrgii.
  Spolki energetyczne na gieldzie ustalaja coraz to nowe dna notowan swoich akcji.
  Traci panstwo, traca drobni akcjonariusze. Za to panoszy sie rozpasanie zwiazkowe, nepotyzm, brak strategii, odprowadzanie kasy do szemranych partyjnych funduszy.
  Aha, czy one przypadkiem nie mialy sie dokladac do produkcji samochodu elektrycznego?
  Ciekawe jak firmy nie radzace sobie z zyskowna produkcja w swojej specjalizacji, sprawdza sie w obcej im branzy samochodowej. Na tym wycinku z polskiej gospodarki uwidacznia sie caly nonsens prowadzonej polityki gospodarczej. Na inych zreszta to samo.
  Najlepiej wychodzi rozdawnictwo, bo to logistycznie najprostrze, choc ekonomicznie rownie bezsensowne.

 • naw18

  Oceniono 3 razy 1

  Bezwzględnie należy podnieść pensje kopidołom. Poza tym bez zgody ZZ niczego nie można sprzedac a juz szczegolnie Czechom. Polacy nie beda tam mieli zapewnionej opieki duszpasterskiej. No i jak mozna pozbyć się narodowego dobra?

 • jego-wysokosc

  0

  Nasz węgiel Czechom?
  Miała być repolonizacja!

 • janek1331

  Oceniono 3 razy -1

  Celowa polityka zarządu Tauronu. Najpierw wyremontować infrastrukturę kopalni, rozciąć pokłady i przygotować nowy poziom wydobywczy, a potem zarżnąć czyli doprowadzić do bankructwa. To samo było z ,,Brzeszczami " ,, Krupińskim" a wcześniej z ,,Silesią". Nowy właściciel wchodzi na gotowe i robi to samo co poprzedni czyli fedruje. W przypadku ,,Janiny" jest to opłacalne, bo węgla jest tam na ponad 200 lat. Ta sprawa smierdzi i to bardzo. Tylko pytam gdzie są CBA, ABW i inne służby, żeby zamknąć osoby za to odpowiedzialne.

 • fajny_zajety

  Oceniono 9 razy -1

  Gdyby Polskie Kopalnie trafiły w zachodnie ręce to nagle by się okazało ,że to biznes na którym zarabia się miliony...

 • qawsedrftg

  Oceniono 7 razy -3

  Górnicy to być może najpotrzebniejsza klasa zawodowa w Polsce z punktu widzenia interesu całego narodu - mówił premier Donald Tusk podczas uroczystości barbórkowych na Śląsku. Podkreślał wagę własnych źródeł energii, nazywając węgiel polskim skarbem.

  Szef rządu brał w środę udział w Centralnej Akademii Barbórkowej w Kopalni Węgla Kamiennego "Krupiński" w Suszcu. Składając górnikom życzenia z okazji ich święta, zwracał uwagę na znaczenie węgla i kopalni śląskich dla bezpieczeństwa energetycznego kraju.

  Jak ocenił, węgiel jest polskim skarbem, a bez niego Polska nie byłaby pewna swojej niepodległości. "Nie ma bezpiecznej Polski, nie ma dziś bezpiecznego narodu, czy bezpiecznego państwa na świecie, które nie znajduje swojego pomysłu, swojego patentu na energetyczną niezależność" - podkreślał Tusk. Przypominał, że jeszcze niedawno o Śląsku mówiono, że jest ciężarem, tymczasem - jak przekonywał - jest dokładnie odwrotnie.

  dziennik zachodni pl / premier-tusk-na-slasku-do-gornikow-jestescie-polsce- potrzebni-barborka-2013- zdjecia- wideo/ar/1057762

 • qawsedrftg

  Oceniono 11 razy -5

  Wyobraźmy sobie że PO wygrało wybory w 2015. Naprawdę wierzycie że w energetyce by była inna sytuacja? Ostatnie decyzje większej wagi to budowa i koniec budowy Żarnowca.

  W tym roku uruchomienie atomowej elektrowni na Białorusi. Ciekawe czy będziemy kupować stamtąd energię? Kto się odważy?

 • qawsedrftg

  Oceniono 9 razy -5

  To skandal że PiS po dojściu do władzy przerwał tak niesamowicie zaawansowane projekty z czasów PO mające na celu odejście od węgla! Trzy zaawansowane budowy elektrowni atomowych (A. Grad pięknie to pociągnął), rurociąg Jamał-2 z Rosji i cztery elektrownie gazowe, 10 GW w wiatrakach (protesty społeczne? wyciszone), pięć elektrowni wodnych na siłę trochę bo kraj nizinny, ekolodzy jakoś nie protestowali... na Warcie w parku narodowym, na Wiśle - ostatnia tak wielka nieuregulowana rzeka Europy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX