Zwolnienia w Getin Noble Banku. Pracę może stracić nawet 320 osób

Getin Noble Bank planuje zwolnienia pracowników. Pracę ma stracić nie więcej niż 320 osób - zapewnia bank. Zwolnienia związane się "z bieżącą optymalizacją kosztów i stałym zwiększaniem efektywności biznesowej".

W związku z bieżącą optymalizacją kosztów i stałym zwiększaniem efektywności biznesowej, zarząd Getin Noble Banku podjął decyzję o dalszej centralizacji działań realizowanych w ramach obszaru operacji oraz reorganizacji funkcji windykacji terenowej

- czytamy w komunikacie Getin Noble Banku. Jak informuje instytucji, zwolnienia obejmą nie więcej niż 320 osób. Obecnie bank zatrudnia blisko 4,8 tys. pracowników, zatem w najgorszym wypadku zwolniona zostanie co piętnasta osoba.

"Decyzja o reorganizacji struktur banku ma na celu poprawę efektywności i optymalizację kosztów. Wybranym grupom pracowników zaproponujemy zmianę miejsca pracy w rozbudowywanym centrum operacyjnym w Jastrzębiu-Zdroju oraz w Warszawie. Wszystkim osobom objętym zwolnieniami zaoferujemy wewnętrzne wsparcie w zakresie poszukiwania pracy, tzw. outplacement

- powiedziała członek zarządu Getin Noble Banku Maja Stankowska, cytowana  w komunikacie.

Getin ze stratą po pół roku

Getin Noble Bank odnotował w II kwartale br. 88,54 mln zł skonsolidowanej straty netto, wobec 114,63 mln zł straty rok wcześniej - podał bank w raporcie opublikowanym w zeszłym tygodniu. 

Niższy niż rok temu o tej porze był wynik banku z tytułu odsetek (234,68 mln zł wobec 297,54 mln zł rok wcześniej) i z tytułu prowizji i opłat (19,52 mln zł wobec 34,89 mln zł rok wcześniej). 

Drugi kwartał 2019 roku był dla Getin Noble Banku przede wszystkim okresem skutecznego obniżania kosztu finansowania oraz systematycznego wzrostu sprzedaży w kluczowych liniach biznesowych. Koszt akwizycji depozytów powrócił do poziomów notowanych przed wydarzeniami medialnymi z listopada ubiegłego roku [publikacja nagrań rozmów Leszka Czarneckiego z ówczesnym szefem KNF Markiem Chrzanowskim - red.]

- czytamy w komunikacie poświęconym wynikom. 

Zatrudnienie w bankach spada

Getin Noble Bank nie jest jedynym bankiem, który redukuje zatrudnienie. Jak wynika z danych KNF, na koniec marca br. w bankach w Polsce pracowało 161 312 osób. Dla porównania, na koniec 2017 r. zatrudnienie w sektorze było o 3 tys. wyższe. Jeszcze na koniec 2015 r. zatrudnienie w bankach przekraczało 170 tys. osób.

Więcej o:
Komentarze (14)
Zwolnienia w Getin Noble Banku. Pracę może stracić nawet 320 osób
Zaloguj się
 • martazmijka

  Oceniono 4 razy 2

  Jak w najwiekszych miastach w Polsce ma się placowki otwrte w godzinach kiedy ludzie pracują i obsługe która 2 min po zamknieciu nie chce odpowiedzieć na jedno pytanie, które wymaga tylko odpowiedzi tak lub nie, zeby nie fatygować sie po raz drugi niepotrzebnie to ma się na nastepny dzien zamkniecie konta i straty.

 • emperadorr

  Oceniono 4 razy 2

  bo w bankach teraz praca to absurd, a już w sprzedaży nie wspomnę.... miałam epizod w Eurobanku. Paranoja i naciąganie emerytek na konsolidowanie konsolidowanej konsolidacji, bzdurne smsy po 6 zł, na siłę robienie scoringów, absurdalna etykieta, "każdy klient to potencjalny mistery shopper", nie ma to nic wspólnego z bankowością i finansami. Teatr odgrywany dla Cenrali i cyrk przed klientami.

 • el.pistolero

  Oceniono 1 raz 1

  Po co pisać bzdury o godzinach otwarcia itp. Praktycznie każdy z nas, większość spraw bankowych załatwia przez internet, więc logiczne, że pozbywają się pracowników obsługujących klienta. Zostawią niezbędną ilość i tyle.

 • euphoria12

  Oceniono 3 razy 1

  kiedy czarnecki odda pieniądze które wyłudził od swoich klientów w aferze Getback. Kolega krakowskich gangsterów nijaki Banaś miał opublikować raport Nik który powstał za prezesury Kwiatkowskiego. Niestety kolega gangsterów poszedł na urlop jak syn Szydło .W pis sami sobie udzielają urlopów

 • pogromca_mrowek

  0

  Nie płakałem po banksterach (zwłaszcza tych spod ciemnej gwiazdy Getin Idea itp)

 • kiszczakowaa

  Oceniono 15 razy -1

  Dom Bank, Idea Bank, Lions Bank, Getin Bank, Noble Bank, Open Finance, Kredyty we Frankach, Polisolokaty, Getback - DLACZEGO CZARNECKI JESZCZE NIE SIEDZI????

  Niebawem kolejne wyroki w sprawie polisolokat zwrot całej wpłaconej sumy, wynalazek Czarneckiego, DOM BANK dawał kredyty CHF nawet emerytom

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX