Marek Suski o 500 Plus: Nie ma pomysłu by po wyborach wracać do kryterium dochodowego

Marek Suski zapewnił, że rząd nie planuje wrócić do pomysłu kryterium dochodowego przy przyznawaniu świadczenia 500 Plus. Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów dodał, że rządowa weryfikacja wydatków z programu nie potwierdza zarzutów, że pieniądze te są marnotrawione.

Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości podczas wywiadu w TVP Info odniósł się do zarzutów niektórych polityków opozycji, którzy są zdania, że rząd zmieni zasady przyznawania świadczenia 500 plus i nie będzie ono już dostępne dla wszystkich. Szef gabinetu Mateusza Morawieckiego zapewnił jednak, że kryterium dochodowe do programu 500 plus nie zostanie wprowadzone.

Marek Suski o 500 plus - kryterium dochodowe nie zostanie wprowadzone

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości dodał również, że rządowa weryfikacja 500 plus nie potwierdziła do tej pory przypadków, na podstawie których można byłoby stwierdzić, że pieniądze są wydawane niezgodnie z założeniem. 

To jest program prokreacyjny i społeczny, a nie program socjalny, polegający na wsparciu najbiedniejszych, tylko program dający pieniądze na dzieci - dzieciom. Stąd nie było przyjętego progu dochodowego. Uważamy, że wszystkie dzieci są nasze i wszystkie chcemy wspierać

- powiedział Marek Suski. Polityk dodał, że program 500 plus przyczynił się do likwidacji biedy, ubóstwa czy tak zwanych zeszytów, do których wpisywano zaległe rachunki w sklepach. Suski na koniec jeszcze raz zaznaczył, że rząd nie ma w planach wprowadzenia kryterium dochodowego do świadczenia. - Nie ma czegoś takiego, jak ukryte plany Rabieja - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (13)
Marek Suski o 500 Plus: Nie ma pomysłu by po wyborach wracać do kryterium dochodowego
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 10 razy 10

  Czy to błazen, czy troll ruski,
  Nieeee, to poczciwy Marek Suski! :D

  #Suski2020

 • precz_z_komunia

  Oceniono 12 razy 10

  Czy delegat KPCh Suski już wykopał te sztabki złota z ogródka :-)

 • 116av

  Oceniono 11 razy 9

  Perukarz tak sie zna na ekonomii jak na historii [caryca Katarzyna].To jeden z tych od Paserow i Sutenerow co wyznaje zasade chocby potop po nas my rzadzic musimy.MIodszym przypominam czasy Gierka.

 • fakduck

  Oceniono 6 razy 6

  Droga Gazeto. Po co cytujecie wypowiedzi siuśkiego? Bardziej go ośmieszyć nie dacie rady. A chyba nie traktujecie go jako kogoś ważnego?

 • jaja-kaczora

  Oceniono 5 razy 5

  to wina lewactwa, ekoterrorystow, Grety Thunberg i Donalda Tuska powiedzial furman w szynku w Tworkowie

 • Krzysztof Baranowski

  Oceniono 5 razy 5

  Słyszę chichot historii śmiejącej się z tego, że 30 lat po odzyskaniu wolności "rządzi" tym krajem grupa osobistości, których IQ jest przynajmniej o połowę niższe niż IQ komunistów, którzy rządzili tym krajem przed '89. Dodatkowo dziennikarze zamiast bezlitośnie piętnować ich prostactwo i brak wykształcenia, pytają ich o opinię...

 • Oceniono 2 razy 2

  Nie śmiejcie się z tego człowiek w każdym zakładzie pracy jest obowiązek zatrudnienia osób niepełnosprawnych a Sejm jest przecież zakładem pracy.

 • maria18

  Oceniono 1 raz 1

  Żałośc patrzec na tego ministra.

 • sylzel

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Suski poszuka pan Katarzyny Carycy może panu pomoże

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX