Właściciel pirackiego serwisu skazany na 8 miesięcy. Udostępniał i nie chciał usunąć serialu "Belfer"

Właściciel pirackiego serwisu internetowego, który nielegalnie udostępnił drugi sezon "Belfra" został skazany na osiem miesięcy ograniczenia wolności. Nielegalną witrynę organom ścigania zgłosiła Platforma Canal+.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl serwis Patrzajto.pl (wcześniej Vodtu.pl) został odkryty przez platformę Canal+ dzięki monitoringowi prowadzonemu przez jej sekcję do walki z piractwem telewizyjnym. Na stronach tego serwisu nielegalnie udostępnione zostały odcinki drugiego sezonu serialu "Belfer". W związku z tym Canal+ skierował do firmy wezwanie o zaprzestanie udostępniania ich serialu.

Właściciel witryny internetowej skazany na 8 miesięcy ograniczenia wolności

Administrator nie reagował jednak na wezwania producenta, dlatego Canal+ zgłosiła sprawę organom ścigania, które po śledztwie skierowały sprawę do sądu. Wcześniej pracownicy Canal+ zabezpieczyli nagrania dokumentujące naruszanie prawa oraz uzyskali dane, które były pomocne w identyfikacji właściciela witryny.

Sąd skazał właściciela Patrzajto.pl za przestępstwa o bezprawnym rozpowszechnianiu cudzego utworu oraz uczynienie z niego źródła stałego dochodu. Według sądu serwis internetowy działał na szkodę Canal+ i na podstawie tego właściciel witryny został skazany na osiem miesięcy ograniczenia wolności. W 2017 roku Platforma Canal+ doprowadziła do usunięcie 150 tysięcy pirackich kopii pierwszego sezonu serialu "Belfer".

Więcej o:
Komentarze (13)
Właściciel pirackiego serwisu skazany na 8 miesięcy. Udostępniał i nie chciał usunąć serialu "Belfer"
Zaloguj się
 • andrzej.duxa

  Oceniono 9 razy 7

  a na glownej "pozbawienia wolnosci" - nie dosc ze dziennikarstwo na poziomie dna to jeszcze skazany powinien was pozwac i latwo by wygral

 • guest_wiec1

  Oceniono 6 razy 4

  Cymbały wybiórcze, a wyrok to prawomocny jest ? I wiecie czym różni pozbawienie od ograniczenia ? Właściciel dostał ograniczenie, wy/ty dostanie-cie/sz pozbawienie.

 • djarev

  Oceniono 5 razy 3

  Za karę powinien oglądać po dwa odcinki dziennie przez rok.

 • treser.lemingow.z.wyborczej

  Oceniono 5 razy 3

  Jak widzę odróżnienie pozbawienia wolności o ograniczenia wolności przekracza zdolności intelektualne "dziennikarzy" Gazetki.

 • iwanme

  Oceniono 9 razy 3

  W sumie to działanie na szkodę polskiej kultury. Zagraniczne produkcje bez problemu są dostępne na pirackich serwisach u nas de facto realne problemy można mieć wyłącznie z powodu polskich filmów i seriali. Przez to ludzie po nie sięgają rzadziej i też rzadziej za nie płacą (osoby które ściągają pirackie treści zarazem wydają najwięcej kasy na treści legalne :) )

 • spam_box

  Oceniono 12 razy 2

  Serialik drętwy, że aż zęby bolą. Nie dziwię się, że skazali za rozprowadzanie tej szmiry.

 • muminos1

  Oceniono 1 raz 1

  podczas emisji premierowego odcina powinny byc kody pojawiać se na ćwierć sekundy na ekranie. bedzie wiadomo kto ukradl- po co ja płace C+ jak pol fimmy widziało to wczesniej.

 • Sebastian de Moyano

  Oceniono 3 razy -1

  W RP produkuje się takie gnioty, żeby zarobić na osobach rozpowszechniających w sieci zamiast trzepać kasę w kinach.

 • gpk58

  Oceniono 9 razy -1

  Karą samą w sobie i wystarczającą powinno być OGLĄDANIE TEGO WSPANIAŁEGO SERIALU, UFF !!! Canal + powinien zwrócić koszty sądowe, odpowiedzieć za znęcanie się nad widzami i zawracanie D... Sądowi !!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX