Forever 21 bankrutuje. To kolejna firma, która może zamknąć swoje sklepy w Polsce

Amerykańskie Forever 21 ogłosiło bankructwo i zapowiada zamknięcie sklepów w Azji i Europie. Oznacza to, że sklepy tej sieci mogą zniknąć także z Polski.

Jak podaje CNN amerykańska sieć sklepów z odzieżą złożyła wniosek o upadłość. Forever 21 zapowiedziało zmiany w swojej globalnej działalności, co pociągnie za sobą likwidacje sklepów. Planowanych jest zamknięcie od 300 do 350 placówek tej firmy na świecie, w tym aż 178 w Stanach Zjednoczonych.

Forever 21 złożyło wniosek o upadłość. Możliwe, że znikną także polskie sklepy

Według dokumentów złożonych przez tę sieć zobowiązania firmy szacowane są w przedziale od 1 do 10 mld dolarów. Dłużnikami Forever 21 są m.in. Simon Property Group i Brookfield Property Partners. W związku z tym Forever 21 planuje opuścić większość dotychczasowych lokalizacji w Azji i Europie. Na chwilę obecną działa około 549 sklepów w Stanach Zjednoczonych oraz 251 w pozostałych krajach na świecie. Póki co wiadomo, że firma ta nie zniknie całkowicie z USA, Meksyku i Ameryki Łacińskiej. 

Forever 21 skorzystała z tzw. upadłości restrukturyzacyjnej. Oznacza to, że firma będzie działać dalej, jednak przejdzie reorganizację działalności i opracuje plan spłaty swoich dłużników, który będzie musiał zostać zatwierdzony przez sąd. Firma ogłosiła, że zamierza zamknąć większość sklepów w Azji i Europie, dlatego możliwe, że znikną także znajdujące się w Polsce placówki tej sieci. Będzie to kolejna po New Looku i Cubusie firma, która zniknie z polskiego rynku.

Forever 21 pojawił się w Polsce w 2016 roku. Obecnie działają dwa sklepy tej sieci w Warszawie oraz jeden w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie. Upadłość związana jest ze spadkiem sprzedaży oraz zbyt dużą konkurencją ze strony sklepów internetowych, takich jak Amazon

Więcej o:
Komentarze (7)
Forever 21 bankrutuje. To kolejna firma, która może zamknąć swoje sklepy w Polsce
Zaloguj się
 • brd-eng

  Oceniono 4 razy 4

  Czy NPK (autor) rozróżnia dłużnika od wierzyciela? Cenisz dobre dziennikarstwo?

 • proz

  Oceniono 6 razy 2

  I dobrze. Produkcja ubrań to jedno z największych źródeł zanieczyszczeń i zużycia wody. Nikt rozsądny nie potrzebuje zmieniać ciuchów co miesiąc.

 • Gregio8

  0

  No faktycznie Amazon w Polsce im zagroził. Ale bzdury plotą.

 • anna.pcz

  Oceniono 4 razy 0

  "Obecnie działają dwa sklepy tej sieci w Warszawie oraz jeden w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie".
  Handel obwoźny wyszedł z mody, to bankrutują.

 • qawsedrftg

  Oceniono 6 razy -2

  Ha ha ha! To jest potęga dzisiejszego zachodu. Produkcja w Chinach, projekt coraz częściej także. To co taka firma ma? (oprócz długów)? Nazwę, logo i CEO :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX