Ponad miliard złotych z budżetu UE na budowę odcinka S7. Ma być gotowy w 2021 r.

Ponad 240 milionów euro - czyli ponad 1 mld zł - otrzyma Polska z unijnego budżetu na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 o długości 70 kilometrów. Komisja Europejska poinformowała, że chodzi o odcinek z Napierek do Płońska na północy województwa mazowieckiego, na trasie między Warszawą a Gdańskiem.

Prace, sfinansowane przez unię mają poprawić bezpieczeństwo na drodze i skrócić czas podróży między dwoma dużymi miastami.

Ta droga jest częścią transeuropejskiego korytarza transportowego Bałtyk-Adriatyk.

Jako kluczowy łącznik w sieci transportowej droga z Napierek do Płońska nie tylko poprawi łączność drogową w Polsce, ale może też pomoże w zacieśnieniu jednolitego rynku, przyspieszając i ułatwiając podróże i kontakty handlowe między Europą Północną i Południową

- napisała w oświadczeniu komisarz do spraw rynku wewnętrznego Elżbieta Bieńkowska.

Droga ma być gotowa do końca 2021 r.

Budowa odcinka S7 Napierki-Mława o łącznej długości ponad 71 km jest podzielona na cztery etapy realizacyjne. Na projekt i budowę wszystkich etapów są już podpisane umowy. Trzy fragmenty drogi Napierki-Mława wybuduje konsorcjum Strabag i Strabag Infrastruktura Południe, jeden (Mława-Strzegowo, ok. 21,5 km) konsorcjum PORR SA i Porr Bau GmbH. Łączna wartość umów to blisko 1,6 mld zł.

Projekt ma być zrealizowany do końca 2021 roku. Wówczas będzie można już drogą ekspresową S7 przejechać bez przerw ponad 270 km - z Gdańska do Płońska (dziś gotowe jest ok. 200 km z Gdańska do granicy województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego). Niestety, na drogę ekspresową z prawdziwego zdarzenia z Płońska do Warszawy poczekamy zapewne do ok. 2024 r. Ten fragment zostanie gruntownie przebudowany.

Więcej o:
Komentarze (61)
Ponad miliard złotych z budżetu UE na budowę odcinka S7. Ma być gotowy w 2021 r.
Zaloguj się
 • kazek100

  Oceniono 12 razy 10

  Powinni zrezygnować z unijnych pieniędzy. Dumny rząd pisuarski, który wstał z kolan, bierze kasę od wyimaginowanej wspólnoty???

 • fiqumiku

  Oceniono 15 razy 9

  Fakty są takie, że gdyby nie rządy PO PSL i silne polskie lobby PO w UE, to wciąż byśmy jeździli po dziurawych drogach poPRLowskich. I żadna pisokomusza trollszczyzna uwielbiająca forum GW tego nie zakrzyczy. Pis to wstyd i przekrętasy - a teraz plujcie się oplacani przez Min Sprawiedliwości tandeciarze

 • wejsunek47

  Oceniono 7 razy 7

  a później Morawiecki powie ,że aaaa tak..słyszałem ,że za forsę UE gdzieś tam wybudowali kilka chodników...

 • christomoltisanti

  Oceniono 13 razy 7

  Nie bierzta chłopy ten lewackiej kasy! Mateusz i Zbawca z Żoliborza dadzą wam czystą prawacką obietnicę , a jak będzie trzeba , to najwyżej sprzedadzą więcej ruskiego węgla !

 • pocomiwaszekonto

  Oceniono 17 razy 7

  No jak to. EU znowu dała kasę na chodniki? Mateusz nie powinien przyjąć tej kasiory.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 9 razy 5

  I znów gejropa znienacka, zszargała naszą niepodległość i postanowiła nam bezczelnie, mieszając się w wewnętrzne sprawy pisiego mocarstwa, zbudować jakiś kawałek nieistotnej drogi

 • ochujek

  Oceniono 6 razy 4

  Jak to robił Tusk że tyle dróg wybudował? Teraz zadęcie i biskupi nad byle dróżką parafialną.

 • christomoltisanti

  Oceniono 10 razy 4

  To jest sekretny masoński plan , żeby po tej drodze geje marsze równości robiły ! Nie bierzta chłopy tej kasy ... Lepiej wyślijta coś na ojca Inwestora na geotermie i inne cuda tego wielkiego człowieka !

 • grazanica

  Oceniono 5 razy 3

  Ciekawe, nie śmierdzą im pieniądze ze zgniłej Unii? A no tak, za trzy lata się okaże, że to wszystko zasługa Mateuszka kłamczuszka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX