Komentarze (172)
Bank Millenium studzi frankowiczów. Bezpośrednie przenoszenie rozstrzygnięcia TSUE wykluczone
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • stalowy_jez

  Oceniono 10 razy 4

  Bezposrednie przenoszenie wyroku sądu na mnie jest niemozliwe. W trakcie kradziezy z wlamaniem istotnie roznilem sie od innych przestepcow a mianowicie mialem czerwone majteczki.

 • nieprawomyslny

  Oceniono 8 razy 4

  Spokojnie milenialsi, słusznie prawicie, że sady sie nad tym wszystkim pochyla i przekonamy się czy orzeczenie TSUE dotyczy was, czy nie dotyczy

 • hellk

  Oceniono 3 razy 3

  D'oh. Dekade temu wpisali im klauzule do rejestru niedozwolonych, a nadal rzna glupa. Fakt, ze to panstwo jest jak stare gacie bujajace na wietrze, i silni zawsze beda to wykorzystywac by oszwabic sla ych.

 • indan

  Oceniono 2 razy 2

  Szczekaczki z Banku Millennium w 2009 roku na Islandii tamtejszy sąd stwierdził ze pożyczki indeksowane do waluty obcej były nielegalne, poczytajcie jak było na Islandii, żeby wam dołożyć można zrobić akcję #likwidacja kont w Banku Millennium, i będziecie mieli coraz mniej kapitału. Dotarło?

 • droch

  Oceniono 4 razy 2

  W cywilizacji po takiej zapowiedzi z banku nie powinni wychodzić kontrolerzy, którzy wyjaśnialiby, dlaczego bank naraża się na większe straty w wyniku przegranych spraw sądowych.

 • 20portal

  Oceniono 4 razy 2

  Millennium czeka poważny problem z zapasami gotówki: oszczędzający w nim ludzie są już na tyle wkurzeni zmniejszającym się oprocentowaniem, że wycofują i będą wycofywać wkłady oszczędnościowe. Skąd Millennium weźmie "kapitały"? Ten bank jest typowym bankiem detalicznym - nie obsługuje (tak jak Pekao SA czy PKO BP) zbyt wielu dużych przedsiębiorstw. Jego siła byli wierni klienci indywidualni. I własnie oni poczuli się mniej więcej od roku najbardziej robieni w konia. To jest dla tego banku sytuacja groźniejsza niż procesy frankowiczów. Doradcy tego Millennium sa coraz bardziej przerażeni tym, że kierownictwo w ogóle nie bierze pod uwagę ich opinii zgłaszanych od miesięcy.

 • rajski_sadownik

  Oceniono 4 razy 2

  Frankowicze powinni teraz przestać płacić a banki upadną bo kradną

 • rajski_sadownik

  Oceniono 6 razy 2

  Klauzula indeksacyjna millegangu jest abuzywna i wpisana do rejestru klauzul zakazanych od 3011 a że państwo polskie jesteś dykty pozwala obcym bankom okradać Polakow

 • mazzinl890

  Oceniono 6 razy 2

  Oj, będzie się działo :)

 • gazetatodno

  Oceniono 6 razy 2

  banksterska bandyterka.

 • piesnakoty

  Oceniono 16 razy 2

  próbują robić dobrą minę do złej gry. od wczoraj mają przesrane w przypadku każdego pozwu złożonego przez kredytobiorców, którym nafaszerowali umowy nielegalnymi klauzulami. już jest pozamiatane - na razie się miotają, ale prędzej czy później będą musieli się z tym pogodzić.

 • uwoj.bydgoszcz

  Oceniono 1 raz 1

  myślę, ze perspektywa likwidacji kilkuset tysięcy kont skutecznie ostudzi banksterów z millenium. wystarczy darmowe konto techniczne do obslugi kredytu.....

 • 2345olskup

  Oceniono 1 raz 1

  banki nie wykonaja werdyktu TSUE tak samo jak rzad polski nie wykonuje orzeczenia TSUE w sprawie prworzadnosci frankowicze ustawia sie wiec w kolejce i kazda spraw beda badac potem sie beda odwolywac i tak to bedzie dlugo trwalo az ostatni kredyt frankowy zostanie splacony po srednim kursie ale nie z dnia wziecia kredytu

 • gnago

  Oceniono 2 razy 0

  Nie tylko w POlsce oszwabiali nawet na Islandię ich poniosło: www.yout.ube.com/watch?v=0DJAoroPLW8 oglądajcie w 24:34

 • hopperman

  0

  z tym najlepiej poradzi sobie AI - szybko porówna zapisy umowne, ewentualnie wypluje różnice. materiał dla sędziego na tacy.

 • rafikzratusza

  Oceniono 2 razy 0

  Dla mnie to dobra mina do złej gry. Ewentualnie pełnomocnicy banków wprowadzają swoich mocodawców w błąd. Nie wiem więc co gorsze - cynizm czy głupota. Tak czy inaczej ludzie mają kolejny argument dla naszych sądów. Zwłaszcza dla betonowych sędziów (jest taki jeden w warszawskim SA). Kto zna się na tematyce wie, że TSUE nic nowego nie powiedziało.

 • indan

  Oceniono 6 razy 0

  Szczekaczkom i PAPUGOM z banku Millenium odpowiem tak, sa tacy kredytobiorcy którzy biorąc "normalny" kredyt np na 220 000 PLN "oddali" już 245 000 PLN, czyli mają nadpłatę, i mogą przestać płacić cokolwiek, i powiedzieć żeby szanowny Bank i jego prezes pocałowali się w dudę. WIEPRZE.

 • shlomo_israel

  Oceniono 2 razy 0

  2 x razy "n" w nazwie Millennium

 • shlomo_israel

  Oceniono 2 razy 0

  Bank Millennium

 • robert.kwi

  Oceniono 4 razy 0

  Wykreślić ustalenie kursu z umowy i ustawowo wprowadzić taki mechanizm dla umów w walutach i po problemie. To, że ustalanie kursu jest abuzywne nie znaczy, że sama zasada kredytu jest abuzywna = problem rozwiązany...

 • js08836

  Oceniono 2 razy 0

  Wszystkie umowy były skonstruowane przez bank były jednakowe. Teraz wystarczy, że jedna osoba wygra sprawę w sądzie, to pozostali będą mogli powołać się na precedens.

 • druga_wieza

  Oceniono 5 razy -1

  Pytanie: jaki kurs franka można dziś uznać za uczciwy?
  Jeżeli ktoś oszukał starszego zagubionego człowieka i mu sprzedał franki po 120zł za sztukę to wziął za dużo, prawda?
  No to teraz pytanie jaką wartość sąd uzna za godziwą? Może za punkt wyjścia weźmie dzisiejszy kurs NBP?
  No tak, to się wydaje obiektywną wyceną.

  A jeśli sąd by wziął pod uwagę kurs franka sprzed kilkunastu lat? Nie ok. 4zł, a dwa złote? A może pięćdziesiąt groszy?

  To teraz zrozumiałe jest jakie roszczenia są zasadne, a jakie są hucpą.

 • nie_z_rzeczownikami

  Oceniono 5 razy -1

  W banku (o obecnej nazwie) BNP Paribas, od samego początku mogłem spłacać kredyt w CHF, i rzecz jasna, tak właśnie robię - przelewem. Oczywiście, deweloper dostał złotówki, ale kredyt, już w pierwszym akapicie, jest określony jako kredyt z podaną kwotą w CHF. Nie widzę tu nic abuzywnego, że tak powiem. Czy w innych bankach rata jest podawana w złotówkach??

 • enedue3

  Oceniono 1 raz -1

  Gdzie działania dobrej zmiany, mając wykładnię najwyższych władz eurokołchozu na ręku??

  Pan Morawiecki bankier załatwi frankowiczów bez mydła :)

 • adam3407

  Oceniono 2 razy -2

  Kto bogatemu zabroni sądzić się z każdym z "portfela 20% wszystkich kredytów"? :D Poza tym to imponujące - 1/5 kredytów udzielonych przez Millenium to w tej chwili kredyty frankowe!

 • yeronimo

  Oceniono 4 razy -2

  Banki mają kasę na robienie propagandy, typowo Polskie zachowanie iść w zaparte zamiast doprowadzić do ugody. Klienci powinni dodatkowo przenieść swoje konta do "nie umoczonych" banków. Trzeba ścigać oszustów, którzy oszukiwali na ubezpieczeniu niskiego wkładu oraz ubezpieczeniu, które nic nie dawało, brali składkę i nie chcieli powiedzieć jaka składka trafia do ubezpieczyciela!!!

 • gg7887

  Oceniono 4 razy -2

  rozwiązanie jest proste... wystarczy niespłacać teraz kredytu a jak Bank wypowie umowe to wtedy do Sądu że umowa jest w części nieważna

 • andrzejgruz

  Oceniono 5 razy -3

  Wielu się mocno zdziwi banki stać na prawników a sądy będą zawalone pozwami i sprawy będą się ciągły latami. Tak że nadal płacz (nad swoją głupotą) i płać.

 • muzoman

  Oceniono 3 razy -3

  Zapętlą tak wyjaśnianie umowy kredytowej, że nikt tego nie zrozumie, nawet sąd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX