Niedziele handlowe 2019. Czy 6 października zrobimy zakupy w Biedronkach i Lidlach?

Od 2018 roku w Polsce obowiązuje Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. W ubiegłym roku niedziel handlowych było jednak dwa razy więcej niż w tym. Czy 6 października zrobimy zakupy w dużych sklepach?

Odpowiedź na postawione wyżej pytanie jest niestety negatywna. 6 października nieczynna będzie zdecydowana większość placówek handlowych marketów spożywczych typu Lidl czy Biedronka, jak również budowlanych czy wyposażenia wnętrz, jak OBI czy Ikea. Wyjątkiem wśród nich będą te, które są zlokalizowane na terenie dworców kolejowych czy na lotniskach.

Przeważnie czynne będą też galerie handlowe, ale będziemy w nich mogli skorzystać jedynie z ofert przegotowanych przez lokale gastronomiczne (np. restauracje, lodziarnie czy kawiarnie) czy też kina. 

Nieduże zakupy, najczęściej towarów najbardziej potrzebnych, zrobimy za to w małych sklepikach (najczęściej osiedlowych), których właściciel (z pomocą rodziny) sam zdecydują się stanąć za ladą. Otwarte będą też sklepy typu Żabka, które albo działają na zasadzie franczyzy albo są placówkami pocztowymi. Uzupełnić zapasy w lodówce można też próbować w minimarketach na stacjach benzynowych. 

>>> Aplikacje do zarządzania finansami

Niedziele handlowe. W 2020 r. będzie jeszcze trudniej

Przypominamy również, że w tym roku niedziela handlowa - według wprowadzonych ponad rok temu regulacji - wypada ostatnią niedzielę w miesiąca (w 2028 roku były były dwie handlowe niedziele w miesiącu). Za to w przyszłym roku, ceniący sobie zakupy w siódmym dniu tygodnia będą mieli jeszcze trudniej - niedziel handlowych będzie tylko 7 w całym roku. 

Oto lisa niedziel wolnych od zakazu handlu w 2019: 

27 października
24 listopada
15 grudnia
22 grudnia
29 grudnia

i 2020 roku: 

26 stycznia
5 kwietnia
26 kwietnia
28 czerwca
30 sierpnia
13 grudnia
20 grudnia

Więcej o:
Komentarze (3)
Niedziele handlowe 2019. Czy 6 października zrobimy zakupy w Biedronkach i Lidlach?
Zaloguj się
 • ian Kośki

  Oceniono 3 razy 3

  Wiem wiem, że w najbliższą niedzielę nie zrobię zaopatrzenia w interesujące mnie produkty oprócz zakupów na bazarku gdzie sklepy są otwarte, 3 sklepy w tym 2 monopolowe rodzinne hahaha małe które zarabiają" kokosy" dzięki zakazowi handlu w sklepach wielkopowierzchniowych. Interesuje mnie tylko czy 13 w dniu wyborów gdy po głosowaniu na pewne ugrupowanie wracają do domu będę mógł w Biedronce po drodze kupić to o smaku jabłkowym w butelce zwrotnej. Proszę o odpowiedź ale tylko UZ lub MPK

 • hens

  Oceniono 2 razy 2

  Znowu autor tekstów po jeden zł za akapit zarobił parę złotych.
  OSTATNIA NIEDZIELA I KONIEC łażenia z rodzinka po marketach !
  Rano w niedzielę rodzinna msza, datek na tace i do domu KATOTALIBANIE

 • czerski.fake

  Oceniono 3 razy 1

  o jprdolę... czy w niedzielę też będę jprdolił ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX