Komentarze (187)
Kierowcy w 2025 r. mają pojechać całą drogą Via Carpatia w Polsce. Z 700 km na razie gotowych jest niespełna 100 km
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • blablick

  Oceniono 7 razy 3

  To będą gnać miliony elektrycznych arinner z pishusarzami w środku. :)

 • pminko

  Oceniono 5 razy 3

  Oradea, Arad, Timisoara, Karpaty
  Przełom Dunaju
  Ech rozmarzyłem się, oby jak najszybciej, ciekawe kto będzie chciał do Zakopanego jeszcze wtedy jeździć: z jednej strony Alpy z drugiej Fagarasze i Retezat

 • erhapl

  Oceniono 2 razy 2

  "Budowa jest oczywiście współfinansowana ze środków Unii Europejskiej"

  Zwracam uwagę na słowo OCZYWIŚCIE- PiSlamska mafio!

 • k.rostek

  Oceniono 2 razy 2

  NA słowacji gotowy jest odcinek Preszów - Koszyce- granica (plus zjazdy na Poprad). NA Węgrzech w realizacji jest odcinek granica SK/HU- Miszkolc a gotowy Miszkolc-Debreczyn (a nawet kawałek za. Od konca autostrady do granicvy RO jest 30 km). Nawet Rumunii maja autostrade z Gilau do Aiud i dalej kontynuuj do Sebes (tam połaczenie z autostrad z Timisoary)

 • bardzozimnylk

  Oceniono 10 razy 2

  Czyli porty w Kłajpedzie będą teraz przejmować ładunki portów z Gdańska i Gdyni. Jarozbaw to jednak potężny strateg

 • jednopasmoweautostrady

  Oceniono 8 razy 2

  Idealny przykład pisowskiego debilizmu! Darli mordy, że autostrady zbudowane przez PO służą obcym, nie Polakom. Sami budują drogę dla Litwinów licznie i regularnie podróżujących do Grecji, i oczywiście Greków, którzy, jak wszyscy wiemy, całymi rodzinami podróżują na Litwę. PiS jest głupi jak socjalizm - robi wszystko wbrew logice, ekonomii, prawu, dobrym zwyczajom... No chyba, że se wąsate Podkarpacie po tej drodze furmankami pohasa. Żeby ino kunie nie przekroczyły dozwolonej prędkości. -) Oj, biedniśmy z tym głupowatym i zawziętym pisem, biedni. Dopuściliśmy do władzy skończonych idiotów. A na A4 wszystko stoi bo przejeżdża przez nią dziennie nawet 100 tys. samochodów. Ale pis musi pokazać jak dba o swoich. Dramat.

 • woland7

  Oceniono 6 razy 2

  PiS robi dobrze swoim wyborcom ze ściany wschodniej kosztem polskich portów. Kłajpeda jest obecnie dynamicznie rozwijającym się portem. Za 2018 obroty portu w Kłajpedzie wyniosły 46,6 mln ton (z tendencją mocno zwyżkową); dla porównania Gdańsk mocno 49 mln ton (kosztem Gdyni), a Szczecin-Świnoujście 28,6 mln ton, a Gdynia 23,5 mln ton (dużo ładunków przejął Gdańsk). Oficjalna strategia portu w Kłajpedzie wskazuje, że głównym problemem jest komunikacja (drogi i koleje) i po poprawieniu tego ukierunkowują się na jeszcze mocniejszą ekspansję na Białoruś, Ukrainę i północno-wschodnią Polskę (ze ściany wschodniej szybciej i taniej dojedziesz do Kłajpedy niż do Gdańska.... Robimy IM tory, robimy IM drogi, a oni nam zabierają ładunki - genialna strategia... Analogcznie wygląda Ryga (36,4 mln ton w 2018). Za Kłajpedą i Rygą stoją murem władze Litwy i Łotwy, a za naszymi portami nikt nie stoi, bo rząd wychodzi z założenia, że skoro rządzi w tych miastach opozycja (a spółki portowe są komunalne...) to pomagać nie będzie. Te 1,5 mld wrzucone w błoto (kanał) Mierzei Wiślanej zainwestowane np. w rozwój Odrzańskiej Drogi Wodnej przyniosłoby wzrost o kilka mln ton przeładunków w Szczecinie - Świnoujściu + portach rzecznych. Ale nie, lepiej zrobić kanał dla jachtów i kilku statków z ruskim węglem do Elbląga...

 • mona_3

  Oceniono 6 razy 2

  Czy chodziło o to, aby koniecznie przechodziła przez Grajewo, matecznik pewnej rodziny?

 • czechy11

  Oceniono 6 razy 2

  Powtarzajcie dakej PiSią propagandę

 • nbk59

  Oceniono 10 razy 2

  To nawet ma szansę, tyle tylko, że nie może rządzić PiS.

 • mietek1910

  Oceniono 1 raz 1

  Wspaniały projekt! Trzymam kciuki. Oczywiście ukończenie w 2025 brzmi delikatnie mówiąc bardzo optymistycznie ale nawet jeśli powstanie do np 2028 to nie zmieni to faktu że jest to wielki projekt w tej części Europy, mający ogromny wpływ na przyszłą gospodarkę i rozwój zaangażowanych krajów.
  Brawo!
  A ci co piszą o pozostałych drogach w Polsce to niech najpierw sprawdzą fakty i to na jakim etapie są prace a potem się wymądrzają. Nie rozumiem krytyki, rząd realizuje jeden ze swoich zapowiedzianych projektów aby w końcu rozwinąć wschodnią część kraju a tu się ludzie domagają jakichś tras koło ich miejscowości bo "tłoczno na krajówkach". No ludzie...Nie wszystko na raz da się zbudować. Póki co PIS realizuje swój program i tego będzie się trzymał, poza tym są wielkie pieniądze z UE na ten projekt i grzechem byłoby z nich nie skorzystać!!!

 • blablick

  Oceniono 7 razy 1

  Wybudują tyle co przez ostatnie cztery lata. Czyli ZERO. :)
  Wszystko rozkradzione. Ale ludzkie pany. Kradną, ale też dają ukraść:)

 • lukasgld

  Oceniono 7 razy 1

  Nie chce mi się odpisywać na każdy debilny komentarz szlachty głosującej na PO KO i mieszkającej w bardziej skomunikowanej Polsce. Ta droga to krwiobieg Polski i szansa dla wschodnich regionów na jeszcze lepszy rozwój. To was boli. Konkurencja. Wystarczy spojrzeć na mapę, poza Autostradą A4 we wschodnich województwach jest marnie z drogami szybkiego ruchu ( ekspresówki i autostrady ). Ja do Rzszowa stolicy województw muszę jechać samochodem. Innego transportu nie ma. No są autobusy, busy z przesiadką, lub pociąg do którego mam 20 km, a mieszkańcy jeszcze bardziej na południe nawet 50 km. Droga do stolicy województwa zajmuje mi 1 godzinę 20-30 minut. Dla osób z południa województwa pewnie nawet 2 godziny najszybszym transportem, czyli samochodem. Liczę zwykłych mieszkańców. Na południe od Rzeszowa, żadnej drogi szybkiego ruchu nie ma. Dziękuję dobranoc.

 • lukasgld

  Oceniono 5 razy 1

  Bardzo ważna droga. Co prawda przebieg dyskusyjny i gdybym to ja decydował to jej przebieg bym mocno pozmieniał., bo akurat mieszkam i moje rodzinne strony są przy jej trasie i wiem, że w okolicach Dukli na przykład lepiej jakby poszła na Mszanę, a nie Cergową. Treny tu i tu krajobrazowe i i cenne przyrodniczo, ale, moim zdaniem z dwojga złego dużo lepsza trasa jest prze Iwlę, Chyrową i Mszanę niż przez Cergową, Nową Wieś, Lipowicę i Trzcianę.

 • real_marek

  Oceniono 7 razy 1

  Dobra zmiana buduje drogę do portu w Kłajpedzie zamiast do Gdyni-Gdańska i Szczecina-Świnoujście. O co kaman?

 • dzielanski

  Oceniono 5 razy 1

  Via Carpathia "patryjowtów" ze ściany wschodniej ma patriotycznie kierować tranzyt do Kłajpedy zamiast do Gdańska/Gdyni.
  Z perspektywy europejskiej być może ta droga jest potrzebna. Ale "patriotyzm gospodarczy" pisdactwa kończy się tam, gdzie zaczyna się pisdactwa własny interes.

 • dante_waw

  Oceniono 7 razy 1

  :) i jeszcze nikt nie pisze ze to zabojstwo dla portow w Gdansku i Gdyni... gdyz teraz wszystkie TIRy pojada od Klajpedy.... ?? :)

  Trzeba cos jeszcze dodac o pisowni polskich nazwisk na Litwie i o torach do Mozejek... bo wowczas tekst o S19 bez takich komentarzy nie bedzie kompletny :)

 • bartekgryko

  0

  od kiedy 1.3 miliarda zł to 0,3 biliona Euro ? komuś się coś po...ebao

 • re_x

  0

  GDDKiA nawet nie umie mapy narysować!zobaczcie mapkę chyba 3-Augustów większy od Białegostoku,

 • rggg

  Oceniono 4 razy 0

  Będzie tak jak z Radomiem. Może i w końcu wybudują tę drogę, choć wątpię, że szybko - chyba że na slajdach premiera-marionetki, tylko ruchu tam nie będzie zbyt wielkiego bo niby i skąd ...

 • czechy11

  Oceniono 6 razy 0

  Jak wsiokom z Podkarpacia Lubelszczyzny skasują 500 plus to może wybudujo. Bo inaczej pinidzy nie majo

 • felcom2

  Oceniono 8 razy 0

  Biedna część Europy łączy się z biedną częścią Eurpoy. Bida+ za nasze pieniądze

 • single_malt

  Oceniono 4 razy 0

  Milony turystow z Litwy do Timisoary i oraz rosyjski eksport pancernych kombajnow zbozowych do Serbii. Na choo… jest komus w Polsce ta droga ?

 • vontrubka

  Oceniono 2 razy 0

  bln€??? to chyba angielska nomenklatura?

 • mona_3

  Oceniono 12 razy 0

  Absurdalna inwestycja. Korzystna chyba tylko dla Litwina który chce się wybrać samochodem do Grecji. Omija 2/3 Polski.

 • koenzymq10

  Oceniono 1 raz -1

  Szyszkodnik zdechł. Kto na-stę-pny? Kto na-stę-pny? Jeszcze jeden! Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!

 • koenzymq10

  Oceniono 3 razy -1

  Jeszcze tylko lotnisko w Augustowie i będzie mozna latać na wakacje do Radomia.

 • koenzymq10

  Oceniono 3 razy -1

  No to Ruskie przyjdą wam na gotowe. Ale oni i tak wszystko niszczą...Pozdrawiam z Rajchu.

 • jakub13579

  Oceniono 3 razy -1

  Po co te Grecy, Bułgarzy, albo Rumeni majo wozić towary do Gdańska czy Gdyni. jak mogo do Kłajpedy albo i Tallina. Stamtąd do Petersburga zawsze bliżej. Zapytajcie maciorawicza on w kontaktach z putinem jest niedościgniony.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX