Kraków. Ruszyli na maszt telekomunikacyjny ze szlifierką kątową. Musiała interweniować policja

Protestujący przeciwko wprowadzeniu sieci 5G rozpoczęli demontaż masztów telekomunikacyjnych na jednym z krakowskich osiedli. Akcja była transmitowana na YouTube. Sprawców zatrzymała policja.

Akcja przeciwników 5G o nazwie "Czyn Społeczny - 5G - Niech Maszty Runą" była planowana w internecie za pośrednictwem grup facebookowych. Na jednym z krakowskich osiedli grupa kilku osób weszła na dach budynku i za pomocą szlifierki kątowej próbowała dostać się do skrzynki bazowej należącej do T-Mobile

 

Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja, która przerwała akcję zniszczenia stacji bazowej. Funkcjonariusze wylegitymowali część osób, niektórzy uczestnicy zostali natomiast zatrzymani w celu dalszych wyjaśnień. Nie wiadomo, czy zostaną postawione im zarzuty. Niektórzy operatorzy sieci telekomunikacyjnych planują zatrudnić agencje ochroniarskie, które zajmą się tym, żeby do podobnych incydentów nie dochodziło. 

5G. Liczne kontrowersje wokół sieci najnowszej generacji 

Sieć 5G uznawana jest przez pewną część osób za zagrożenie dla zdrowia. Jedną z teorii głoszoną przez jej przeciwników jest to, że korzystanie z niej zwiększa zachorowalność na nowotwory. Wszystko przez wykorzystywanie szkodliwych mikrofal. Te pogłoski były już dementowane przez niezależnych badaczy. Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało nawet specjalną białą księgę, która tłumaczy mity na temat funkcjonowania 5G

Resort zakłada uruchomienie sieci 5G w 2020 r. w co najmniej jednym dużym mieście. W ciągu pięciu kolejnych lat w jej zasięgu znajdować się mają największe aglomeracje oraz główne szlaki komunikacyjny. W porównaniu do funkcjonującej obecnie 4G, nowa generacja ma zapewnić dużo stabilniejsze i szybsze połączenie np. z mobilnym internetem.

Czytaj także: Huawei zbuduje infrastrukturę sieci 5G w Rosji. Przeprowadził już pierwsze próby w Moskwie

Więcej o:
Komentarze (60)
Kraków. Ruszyli na maszt telekomunikacyjny ze szlifierką kątową. Musiała interweniować policja
Zaloguj się
 • smarekdarek

  Oceniono 37 razy 31

  Pewnie pociągi przeganiają kamieniami i się cieszą, że uciekają...

 • kaktus-2

  Oceniono 23 razy 17

  Ale głąb. Zamiast kasku budowlanego powinien nosić czapeczkę z folii aluminiowej, żeby mu fale nie wyżarły resztek rozumu. Prąd też niech sobie odłączy...

 • bsdw

  Oceniono 20 razy 14

  Jak zniszczą to odkupią. 2 miliony PLN to nie tak dużo.

 • marc.pl

  Oceniono 15 razy 13

  Doskonale pamiętam czasy gdy pokazała się pierwsza antena TV Sat na moim osiedlu - widok talerza anteny zamocowanego na balkonie wzbudzał wśród okolicznych mieszkańców przerażenie, odbywały się tam protesty, wzywano policję, zwrócono się do administracji osiedla aby zmusić właściciela anteny do jej usunięcia, nawet wybito szyby. Komitet protestacyjny twierdził że promieniowanie wydobywające się z tej anteny powoduje iż sąsiadów nękają silne bóle głowy a dzieci opuszczają się w nauce - nie jest to żadna bajka tak było naprawdę.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 19 razy 11

  I Antoni Smoleński nie przyjechał? Nie wsparł?
  Niesłychane!

 • szabepio

  Oceniono 12 razy 8

  To już chyba wolę raka niż schizofrenię od dzwonów które napier***ją na kościołach i kacze brednie pedofilów w sutannach, bandytów okupantow je***ch.

 • orlecki

  Oceniono 10 razy 8

  Suweren. Wiadomo.

 • jacekczewa

  Oceniono 12 razy 8

  a kiedy ruszymy na napie...jące dzwony z dzwonnic kościołów prosto w nasze okna ??????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX