Pracownicze Plany Kapitałowe. Czy politycy zabiorą pieniądze? "To byłaby kradzież"

- Nie ma takiej możliwość, że ktoś sięgnie po PPK. Status tych środków to jest nasza własność - mówił w Studiu Biznes Paweł Borys, prezes PFR. Jedyne, co może zniknąć w sytuacji, gdyby pojawił się kryzys, to 240 złotych dopłaty od rządu - ripostował analityk Piotr Kuczyński.

Program "Studio Biznes", emitowany na żywo przez Gazeta.pl, gościł dziś Pawła Borysa, szefa Polskiego Funduszu Rozwoju, a jednocześnie współtwórcę Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Szef PFR wyjaśnił czym różnią się od OFE i co rząd zamierza zrobić z pieniędzmi, które odprowadzają wszyscy pracujący Polacy?

Drugim z gości, Piotr Kuczyński, analityk, pytał m.in. o to, czy środki z PPK będą przeznaczane na rządowe inwestycje.

Już dziś zapraszamy na kolejny odcinek programu "Studio Biznes". Emisja w środę na stronie głównej Gazeta.pl  w samo południe.

Więcej o:
Komentarze (23)
Pracownicze Plany Kapitałowe. Czy politycy zabiorą pieniądze? "To byłaby kradzież"
Zaloguj się
 • spartis

  Oceniono 6 razy 6

  OFE też miały zapewnić sielankowe życie na emeryturze lub być dziedziczone przez nasze dzieci. Póki co zapewnią dalszą zabawę w politykę PO i PIS. Obie partie tak samo wyciągnęły łapy po te, zapracowane przez każdego z nas, pieniądze.

 • dodobird

  Oceniono 6 razy 6

  Super. Zamiast emerytury dostanę port lotniczy z uśmiechniętym ryjem suskiego. Wy...la...ć ze swoimi bolszewickimi złodziejskimi pomyslami

 • ajg62

  Oceniono 6 razy 6

  PPK to przekręt taki jak OFE . Rząd chce pożyczyć od obywateli kasę i nie oddać . Przykładem CPL - jest oferta kredytu od Brytyjczyków ale ten kredyt trzeba by spłacić a od Polaków poprzez PPK niekoniecznie

 • Jan Kos

  Oceniono 6 razy 6

  Nie wchodzę w żadne PPK. Okradli mnie już tyle razy, że mam to wszystko w doopie.

 • matitalolo

  Oceniono 4 razy 4

  Nie pierwsze ale i nie ostatnie złodziejstwo w tym pierd....... kraju. Wybieracie frajerzy złodziei do koryta władzy , dajecie się wpuścić w kanał jak dzieci. A złodzieje , oszuści i kłamcy dobrze się bawią i żyją za waszą kasę. Amber Gold i inne piramidy przecież od kogoś się nauczyły machlojek finansowych.
  Jeśli , ktoś myśli ?, że tym razem będzie inaczej, to jest głupi jak polaczek.

 • sawicki1

  Oceniono 3 razy 3

  PPK po likwidacji OFE to już tylko kwestia wiary.
  Co zrobią politycy w przyszłości?
  Who knows?

 • avensis77

  Oceniono 2 razy 2

  Dziekuje za to dobrodziejstwo ale ja zaczynalem oszczedzac na emeryture w ofe majac 34 lata. Teraz mam 54 a to za duzo by zavzynac od poczatku.

 • Leff Ten

  Oceniono 1 raz 1

  Nie, to nie bedzie kradziez, to bedzie to samo co 15 procent wziete jak sie nie przekaze do zusu.. No bo to nie jest kradziez? Chyba ze jak Kalemu ukrasc krowe to zle a jak Kali ukrasc to dobrze.. Skad my to znamy..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX