Żabka przyciąga franczyzobiorców. Gwarantuje 15 tys. zł miesięcznie przychodu przez pół roku

Żabka zbudowała popularność w głównej mierze na franczyzie. Sieć sklepów dalej zamierza kontynuować tę politykę, gwarantując nowym franczyzobiorcom 15 tys. zł przychodu przez pierwsze 6 miesięcy współpracy. Niezależnie od obrotu.

Nowe zmiany dla franczyzobiorców obowiązują od 1 października br. do 31 marca 2020 r. Przedsiębiorcy, którzy w tym czasie zdecydują się podpisać umowę z siecią sklepów Żabka przez pierwsze pół roku współpracy będą mieli zagwarantowane 15 tys. zł przychodu miesięcznie bez względu na obrót - czytamy w komunikacie firmy.

Żabka zachęca nowych franczyzobiorców. Zmiany pozwolą na lepszy rozwój

- W ramach rozwoju naszego systemu franczyzowego uprościliśmy ofertę skierowaną do nowych franczyzobiorców, by była atrakcyjna, ale dawała również gwarancję rozwoju placówki, szczególnie na starcie, kiedy jest to najtrudniejsze. Bierzemy odpowiedzialność za lokalizacje naszych sklepów, w których wyborze pomaga nam sztuczna inteligencja. Nasze doświadczenia pokazują, że taka kwota pozwala franczyzobiorcy zatrudnić pracowników, przeszkolić ich i skoncentrować się na dobrym zarządzaniu sklepem, poznaniu klientów i ich potrzeb - tłumaczy Adam Manikowski, wiceprezes Żabka Polska.

Dowiedz się więcej: Żabka wychodzi poza osiedla i ulice. Planuje nową ofensywę. "Będą nowe formaty"

Firma zachęca franczyzobiorców nie tylko początkową gwarancją zysku, ale również pomocą w prowadzaniu sklepu w początkowej fazie. Dotyczy to zarówno płaszczyzny marketingowej, jak i logistycznej oraz IT. W pierwszych miesiącach sieć sklepów tworzy więc franczyzobiorcom swego rodzaju inkubator, dzięki czemu ci mogą przygotować się do roli prowadzenia placówki. 

Z pewnością nasza oferta to atrakcyjna alternatywa dla osób planujących własny biznes „od zera”, ale także szansa dla osób potrzebujących wsparcia w aktywizacji zawodowej, na przykład ze starszej grupy wiekowej. Jesteśmy dumni, że dokładamy swoją cegiełkę d rozwoju przedsiębiorczości wśród Polaków

- mówi w komunikacie Adam Manikowski. 

Żabka planuje dalszy rozwój. 6 tys. sklepów do końca 2019 roku

Obecnie w Polsce istnieje ponad 5,8 tys. sklepów Żabka, które są prowadzone przez 4 tys. franczyzobiorców. Dziennie sklep odwiedza ok. 2 mln osób. W ubiegłym miesiąców sieć zapowiedziała modernizację polegającej na całkowitym re-brandingu placówek oraz dalszym rozwojem pod względem technologicznym. Do końca br. Żabek ma być 6 tys., wchłonięty zostanie również Freshmarket. 

Więcej o:
Komentarze (18)
Żabka przyciąga franczyzobiorców. Gwarantuje 15 tys. zł miesięcznie przychodu przez pół roku
Zaloguj się
 • marian-pazdzioch-syn-jozefa

  Oceniono 10 razy 8

  Ci co się dają na to nabierać po roku kończą z długami. Nie ma to jak zainwestować własną kasę w cudzą markę nie mając wpływu na nic bo wszytko ustala z góry sieć. Żabka trzepie kupę kasy bo ceny są tam absurdalne a ty dostajesz jakiś ochłap, z który musisz jeszcze opłacić pracowników. Normalnie Biznes życia ;)

 • remislanc

  Oceniono 10 razy 6

  Przychód to nie dochód...

 • bm_russell

  Oceniono 2 razy 2

  A ile z tego pójdzie dla Rydzyka, którego Żabka sponsoruje?

 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 2 razy 2

  Żabka fuj !!!!!!!!!!!!!! omijać szerokim łukiem
  ochydnie manipuluje cenami na półkach,
  paskudna polityka ogłupiania klientów

 • 2mek99

  Oceniono 2 razy 2

  jeden pracownik brutto to co najmniej 3-3,5k (za chwilę jeszcze więcej) na miesiąc.
  O ile franczyzobiorca nie zatrudnia rodziny to musi mieć co najmniej 4-5 pracowników żeby obsadzić sklep czyli cała kasa pójdzie na wynagrodzenia.

 • janjan101

  Oceniono 1 raz 1

  Cała ta ropucha to jakiś obóz karny i pańszczyzna dla franczyzobiorców a zarabia na tym tylko i wyłącznie właściciel marki.

 • ohmylord

  Oceniono 1 raz 1

  chyba dochodu a nie przychodu bo przychód to obrót a ile jest z tego dochodu? niezależnie od obrotu czyli nowy ma za friko 15k, kto to sponsoruje?

 • kler-killer

  Oceniono 5 razy 1

  Może mi ktoś powiedzieć po co chodzi do takiego sklepu, jeśli oczywiście nie jest alkoholikiem.

 • siwywaldi

  Oceniono 5 razy 1

  Gwarancja 15 tysięcy miesięcznego przychodu, to ZALEDWIE 500 zł dziennie. Biorąc pod uwagę że sklepy otwarte są przez 18 godzin i że większość z nich ma koncesję na alkohol, to moim zdaniem ŻADNA łaska.
  Ale osobiście lubię "Żabki", bo są kameralne i doskonale spełniają rolę "sklepowego pogotowia", z całkiem niezłym asortymentem, jak na ograniczona powierzchnię. I uprzedzając "gniew" anty-grzybiarzy a zwłaszcza nie lubiących rydzów :-) absolutnie NIE INTERESUJE mnie, czyj kapitał stoi za tą siecią :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX