Komentarze (158)
RMF FM: "Rząd chce szybko pozyskać dodatkowe pieniądze z OFE". Likwidacja przyspieszy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • takaprawda3000

  Oceniono 25 razy 7

  Jak TUSK zabierał to prawicowe sprzedawczyki ujadały że to kradzież.

  Ciekawe jak teraz nazwą działania zorganizowanej grupy przestępczej będącej obecnie u władzy.

 • zd46

  Oceniono 8 razy 6

  A później okaże się, że przepisy się zmieniły i PŁACZ i PŁAĆ drugi raz podatek. Co to za moda by opodatkować się DO PRZODU? Pamiętaj polski podatniku, że nie "chwali się dnia przed zachodem słońca" i "NIE RÓB KOMUŚ DOBRZE (PiS-owi) A NIE BĘDZIE CI ŹLE". Ich twarze nie są uczciwymi twarzami, więc zażądajcie certyfikatu pisemnego o ZAPŁACIE PODATKU z góry. Inaczej nawet w sądzie będzie sprawa przegrana.

 • aietes

  Oceniono 7 razy 5

  morawieckiemu przyda się nawet złoto z zębów ofiar komór gazowych. Taka mentalność ludobójcy.

 • bombadilwlocie

  Oceniono 4 razy 4

  Pisowskie złodzieje. Precz od moich pieniędzy.

 • rozterka47

  Oceniono 4 razy 4

  Nie wierzcie PISiorom nawet jak niosą dary .

 • olena55

  Oceniono 4 razy 4

  no i jak ludzie moga wierzyc ze nastepne plany emerytalne nie skoncza sie dokladnie w taki sam sposob?Rzadowi bedzie potrzeba pieniedzy to je sobie zagarnie pod byle pretekstem Obecny rzad jedna reka zagarnia publiczna kase a druga rozdaje ja wybranym przez siebie grupom oczywiscie po drodze cos zawsze musza tez ukrecic dla siebie ,jakas prowizje czy oplate za byle co Kto wierzy w uczciwe zamiary rzadu??

 • r-mi

  Oceniono 8 razy 4

  Cóż, ja polecam redaktorom z wyborczej zarchiwizować ten artykuł. Za góra 10-15 lat zamieni się po prostu skrót OFE na PPK i będzie jak znalazł. A za 20 lat będzie kolejny fajny skrót i inne logo... i znowu te polskie kretyny będą w to pakowały owoce swojej pracy i stękały, że podatki zbyt niskie, komuny za mało więc bieda :D

  Chciałem jeszcze napisać że może tak z 5-10 tym podobnych piramid i może to w końcu czegoś nauczy tych wszystkich polskich, czerwonych idiotów o socjalizmie. No ale to już naprawdę po tych wszystkich wynalazkach spod znaku socjalistycznej inżynierii finansowej typu PPP, NFI, ZUS, NFZ, Amber Gold... to szkoda strzępić ryja.

 • asze2

  Oceniono 8 razy 4

  Tak dla informacji: Pieniądze OFE które ,,zajumał" Donaldinio to były obligacje skarbu państwa ( dług) które zostały przeniesione na odpowiednio oprocentowane subkonto do ZUS. Środki zewidencjonowane na subkoncie, inaczej niż środki zgromadzone w ZUS na I filarze, podlegają podziałowi/wypłacie w razie śmierci, rozwodu, czy unieważnienia małżeństwa osoby, dla której Zakład prowadzi subkonto. Teraz kłamczuszek chce nam oddać resztę pieniędzy, które zdeponowane są w większości na naszej giełdzie, a giełda pomalutku powolutku idzie w dół :) :) :) Czyli relatywnie tych pieniążków w chwili przelewy czy to do IKE czy to do ZUS będzie jeszcze mniej :)

 • eva01

  Oceniono 6 razy 4

  20 mld z OFE jest już ujęte w tzw. zrównoważonym budżecie na 2020 rok., jak również likwidacja limitu 30 - krotności składek ZUS. Taki to mamy zrównowazony budzet.......oczywiście nie ma w nim zaplanowanej 13 i 14 emerytury bo nie ma na to ustawy.

 • brylant1

  Oceniono 3 razy 3

  Napad stulecia wypada blado w obliczu dwóch napadów na oszczędności Polaków ...

 • sawicki1

  Oceniono 3 razy 3

  Takie to Polaków oszczędzanie na przyszłość.

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 5 razy 3

  Z OFE na IKE itp itd etc. Cały ten system kapitałowych pseudoprywatnych ubezpieczeń emerytalnych został chyba stworzony tylko po to, żeby rozmaite Tuski, Morawieckie mogły z niego finansować swoje doraźne, polityczne interesy. To jest jedna wielka ściema. Wolę obywatelską emeryturę - za podatek każdemu od państwa po równo, a jak chcesz więcej kasy to składaj w banku. Mniejsze prawdopodobieństwo, że obsłuży się nią jakiś złodziej na fotelu premiera.

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 3 razy 3

  To się giełda załamie bo w OFE pozostały tylko akcje a je trzeba sprzedać by mieć pieniądze.

 • tumaxer

  Oceniono 3 razy 3

  Ciekawe skąd wezmą pieniądze w przyszłym roku. W końcu obietnice to nie jednorazowe wydatki.

 • rufuz

  Oceniono 2 razy 2

  p...a banda zlodzieli zarowno z Platformy jak i z PiSu, jawne zawlaszczenie prywatnych pieniedzy w bialy dzien w majestacie prawa

 • jaleros

  Oceniono 2 razy 2

  Złodzieje? Jacy złodzieje? Ha, ha, ha - śmieją się głośno bolszewicy!
  Oni nic nie mają w OFE, bo nic nie zarabiali oprócz tego co na czarno.
  Ha, ha, ha!

 • nalesniku

  Oceniono 2 razy 2

  jo tam nie wim co to łofe i ni chca widźeć. byle pińcetplusa jorosłow wpłocił, no bo do biedrunka po browaki pyndze...

 • gerardpolak2

  Oceniono 6 razy 2

  po okradła nasze emerytury gdy był kryzys gospodarczy..... a pisowcy kradną aby kupowac głosy poparcia....na starośc zostaniemy z głodowymi emeryturami....

 • 2mek99

  Oceniono 2 razy 2

  Na mnie mogą liczyć. Jeżeli za 15% odzyskam resztę to będę szczęśliwy.
  Zostawianie tego w rękach PIS oznacza wywalenie tej kasy na ich pomylone pomysły przekopania mierzej, budowy superszybkiej kolei, CPK czy Via Carpathia po której większości będę biegać psy i zawracać nad nią wrony.

 • mat.31

  Oceniono 1 raz 1

  No to teraz, głupi suwerenie, wpłacaj na PPK :))

 • wielkioprawca

  Oceniono 1 raz 1

  Na tym forum dziwnym trafem sami naganiacze na rzecz ZUSu :)
  Ci sami którzy tak wściekle wrzeszczeli (podburzeni przez dziennikarzy których to bezpośrednio dotyczy) przeciw likwidację przywileju emerytalnego w postaci zniesienia limitu składek odprowadzanych jedynie do poziomu 30-krotności średniej krajowej, ponieważ ponoć boją się, że nikt im tych emerytur nie wypłaci., To jest ta wiara w państwowy solidarnościowy system emerytalny.

  Może oni mają jakiś procent od tego naganiania do ZUSu?

 • zdenerwowanyrealista

  Oceniono 1 raz 1

  Wypisujcie się z PPK albo potem nie płaczcie.

 • rozterka47

  Oceniono 3 razy 1

  jdnym słowem nie dosyc ,że wyda zgromadzone pieniądże na biżące socjale , to jeszcze sobie potrąci z nich 15%
  Polacy PIS robi Was w wała na niespotykaną dotychczas skalę , a prezydent Duda podpisuje to jak leci

 • andrzej1s

  0

  teraz wprowadzają opłatę przekształceniową aby przy wypłacaniu środków można było pobrać podatek od nich. taki semantyczny trik złodziei

 • gazetaoki

  0

  to właśnie jest ten cud gospodarczy Morawieckiego, ta władza do perfekcji opanowała sprzedawanie kłamstwa jako prawdy a porażki jako sukces w myśl zasady - ciemny lud to kupi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX