Ofiara Amber Gold: W obliczu szkód, które wyrządził Marcin P. nałożona grzywna wzbudza mój śmiech

Robert Kędzierski
Sąd wydał wyrok ws. afery Amber Gold, skazując Marcina P. na 15 lat pozbawienia wolności, grzywnę i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej. Rozmawialiśmy z jedną ofiar piramidy finansowej, która straciła w niej pokaźne pieniądze.

Marcin P. i Katarzyna P. zostali dziś skazani przez sąd na odpowiednio 15 i 12 lat więzienia za aferę Amber Gold. Oprócz kary pozbawienia wolności oskarżeni muszą też - jak na razie nieprawomocnie - zapłacić grzywnę (159 i 30 tys.). Nie mogą też przez 10 lat prowadzić działalności gospodarczej.

Aber Gold. Ofiara piramidy komentuje wyrok

Udało nam się dotrzeć do jednej z osób pokrzywdzonych przez Amber Gold. W piramidzie finansowej straciła pokaźne pieniądze "pochodzące ze spadku".

Czuję, że oskarżony Marcin P. mnie skrzywdził. Ta sprawa zmieniła życie mojej rodziny, zmusiła do weryfikacji planów. Musieliśmy zapomnieć o marzeniach

- stwierdził w rozmowie z Next Gazeta.pl poszkodowany.

W obliczu szkód, które wyrządziła afera Amber Gold grzywna w wysokości 159 tys. zł nałożona przez sąd wzbudza mój śmiech

- dodał.

Wyjaśnił też, że jego zdaniem ostatecznie w sprawie "zrobiono wszystko, co możliwe", by skazać Marcina P. i Katarzynę P.

Wyrok w sprawie Amber Gold zapadł. Trwa odczytywanie

Sąd w sprawie Amber Gold orzekł łącznie 15 lat więzienia dla Marcina P. oraz 12 lat dla Katarzyny P. Prokuratura domagała się 25 lat pozbawienia wolności, obrona uniewinnienia.

Odczytywanie wyroku nadal trwa i może zakończyć się po południu. Oskarżonych nie ma na sali.

Blisko miliard strat w Amber Gold

Według prokuratury Marcin P. i jego żona oszukali w latach 2009-12 w sumie niemal 19 tys. klientów spółki. Doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł. Oskarżeni trafili do aresztu w roku 2012.

Prokuratura, oprócz kary więzienia, domagała się obowiązku naprawienia szkody w całości i dożywotniego zakazu prowadzenia działalności gospodarczej związanej z finansami oraz grzywien. 

Czytaj też: Afera Amber Gold. Syndyk wypłacił pieniądze, ponad 1,2 mln zł. Ale na razie nie ofiarom

W procesie występuje 10 oskarżycieli posiłkowych: Komisja Nadzoru Finansowego oraz dziewięć osób fizycznych. Oskarżeni od początku procesu nie przyznawali się do winy, odmówili składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania adwokata.

Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej o:
Komentarze (304)
Ofiara Amber Gold komentuje wyrok. "Czuję, że oskarżony Marcin P. mnie skrzywdził."
Zaloguj się
 • zsm-5

  Oceniono 62 razy 54

  Obawiam się, że poszkodowani zostali skrzywdzeni znacznie wcześniej - przez rodziny, beznadziejny charakter oraz lenistwo umysłowe.

 • gio0102

  Oceniono 59 razy 53

  niszowa afera rozdmuchana przez pis-propagandę. Poszkodowanych z 1000 osób w 40-milionowym kraju a przedstawiane jest to jak jakiś kataklizm. To niszowy temat, małej grupy zamożnych ludzi, w tym powiązanych z pisem, którzy z pazerności tam wtopili. Są afery finansowe o znacznie większym zasięgu i wpływie na życie Polaków od SKOKów, Chrzanowskiego z KNF, Glapińskiego, stanowiska Banasia po majątek kościoła. AmberGold to pikuś, niewarte tej wierszówki.

 • fakduck

  Oceniono 47 razy 43

  SKOK-i strata ok. 10 mld złotych. Nie ma afery.
  Amber Gold 800 mln. Największa (wg. dojnej zmiany) afera w historii Polski.
  Dojna zmiana potrafi zmieniać rzeczywistość do bólu.

 • bigzaganiacz

  Oceniono 33 razy 23

  poszkodowany niech mnie nie rozsmiesza
  sam zniszczyl zczescie swojej rodziny swoja glupota

 • 4jaco

  Oceniono 25 razy 21

  Ale to właśnie takie ofiary losu,stworzyły tego bandytę,bo gdyby nie idiotyzm wpłacających,to w ogóle nie byłoby sprawy!

 • rggg

  Oceniono 20 razy 18

  Amber Gold to 800ml
  SKOK' to ponad 4mld a Bierecki bryluje na wolności i jeszcze go zrobili senatorem i przewodniczącym komisji finansów (sic!). Gdyby odzyskać te kasę to wszyscy poszkodowani w Amber Gold mogliby dostać swoje pieniądze
  Tak to pisiory dmuchają Polaczków, a Polaczki na nich głosują, bo a nuż im coś skapnie ze stołu prezia...

 • pabloshuliganos

  Oceniono 34 razy 18

  Czy ktoś zmuszał tego "poszkodowanego" do inwestowania w Amber Gold? Za głupotę i chciwość się płaci. Dziekuję za uwagę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX