Upadek SK Banku. CBA: Jest akt oskarżenia przeciwko 93 osobom. 1256 zarzutów

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia, który kończy śledztwo w sprawie niegospodarności w wołomińskim SK Banku. Oskarżonych w sprawie jest blisko 100 osób, którym przedstawiono ponad 1000 zarzutów.

Jak informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne, Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała do stołecznego Sądu Okręgowego szósty i ostatni zarazem akt oskarżenia w związku ze śledztwem dotyczącym niegospodarności w Spółdzielczym Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SK Bank). Instytucja ta upadła w 2015 roku, tracąc ponad 1,6 mld zł. Na ławie oskarżonych usiądą 93 osoby, które usłyszały 1256 zarzutów. Dotyczą one m.in. wyrządzenia szkody w majątku banku i działania na szkodę 60 obligatariuszy, którzy stracili 75 mln zł oraz 364 osób osób, które straciły oszczędności o łącznej wartości ponad 385 mln zł.

Upadek SK Banku. CBA zatrzymało m.in. prezesa zarządu

Śledztwo w sprawie SK Banku rozpoczęło się w 2015 roku, kiedy Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zarząd Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie. W 2016 roku sprawą zajęło się CBA. W toku postępowania przedstawiono zarzuty ponad 120 podejrzanym, z czego 110 zostało zatrzymanych. 40 spośród nich zostało tymczasowo aresztowanych. Do teraz w areszcie przebywają: były prezes zarządu SK Banku Jan B., były dyrektor jednego z oddziałów Wiesław W. oraz przedsiębiorca z branży deweloperskiej Sławomir D. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono majątek podejrzanych o wartości około 50 mln zł.

Więcej o:
Komentarze (3)
Upadek SK Banku. CBA: Jest akt oskarżenia przeciwko 93 osobom. 1256 zarzutów
Zaloguj się
  • cichwoda

    Oceniono 3 razy -1

    Przywrócić konfliskatę mienia przestępców gospodarczych
    Adam STRZEMBOSZ, Zyd, dlugoletni sedzia PRL, profesor prawa KUL, autor poprawki do kodeksu karnego znoszacej kare konfiskaty mienia wielkich przestępców gospodarczych, byly prezes Sadu Najwyzszego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX