TVP zbuduje halę zdjęciową w Warszawie. Ma kosztować ponad 20 mln zł

Telewizja Polska rozpisała przetarg na budowę hali zdjęciowej, która ma powstać przy ul. Woronicza. Wartość inwestycji może wynieść nawet ponad 23 mln zł - podaje branżowy portal Press.pl.

Spółki zainteresowane budową hali mogą składać oferty do 26 listopada. Termin na jej wykonanie to 3 lata. Projektu budynku wykonała Perspektywa Pracownia Projektowa.

>>> Ekspert: Mieszkania zdrożały 13-15 proc. rok do roku. Drożeją też kredyty. Zobacz kolejny odcinek Studio Biznes:

TVP zamierza wybudować nową halę zdjęciową. Imponująca inwestycja 

Nowa hala zdjęciowa o kształcie sześcioboku (wymiary 68,6 na 106,7 metrów) będzie mieć 6,5 tys. mkw. Budynek ma powstać przy ul. Woronicza na działce należącej do TVP. W związku z nową inwestycją zostaną wyburzone trzy istniejące obiekty. 

Czytaj także: TVP Info wreszcie może mieć konkurenta w telewizji naziemnej. Polsat News odkodowany "na próbę"

Z informacji zmieszczonej na stronie internetowejTVP wynika, że budynek będzie posiadać pięć kondygnacji naziemnych i jedną znajdującą się pod ziemią, która w połowie zostanie zajęta przez parking ze specjalnie wydzieloną strefą VIP. Moduły zdjęciowe mają znajdować się na trzech piętrach. Na parterze mieścić się będą dwa największe plany zdjęciowe o powierzchni 1,5 tys. i 1,2 tys. mkw. Na pierwszym i trzecim piętrze umiejscowione zostaną za to dwa mniejsze moduły o wielkości ok. 600 mkw. Drugie piętro będzie przeznaczone dla pracowników TVP, znajdą się tam sale prób oraz garderoba (w planach jest umiejscowienie ich również na kilku innych piętrach). Zwieńczeniem, a także chlubą budynku ma być z kolei czwarte piętro, gdzie znajdować się będzie restauracja z tarasem widokowym na Warszawę. 

330 mln zł dla TVP z racji abonamentu za 2020 r. 

Jak na początku października ustaliła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, TVP otrzyma 330 mln zł z tytułu abonamentu RTV za rok 2020 r. Kwota ta ustalona jest na podstawie prognoz. Ubiegły rok publiczny nadawca zakończył z 2,2 mld zł przychodów i 3,5 mln zł zysku netto. 

Dowiedz się więcej: Poczta Polska i KRRiT prowadzą masowe kontrole abonamentów RTV. Bardzo wysokie grzywny

Więcej o:
Komentarze (18)
TVP zbuduje halę zdjęciową w Warszawie. Ma kosztować ponad 20 mln zł
Zaloguj się
 • owca888

  Oceniono 7 razy 7

  "Z restauracją i tarasem z widokiem na Warszawę". Cud miód widokiem na Mordor, Samochodową i bloki przy Woronicza. Komuś odwala na potęgę - za naszą kasę, q.wa.

 • metaxo

  Oceniono 5 razy 5

  Pierwsze co będą tam kręcić to Faraon II - epicką opowieść o świątobliwym, kryształowym życiu Towarzysza Jarosława.

 • P 45

  Oceniono 4 razy 4

  A po co? Macie kościoły.

 • agnrodis

  Oceniono 4 razy 4

  A skad oni maja tyle pieniedzy? A moze to jest nastepny pomysl na niszczenie Polski, na defraudacje funduszy panstwowych przez PiSowskie szkodniki?!

 • nutka7.17

  Oceniono 3 razy 3

  Mają gest sksyny za nasze wspólne środki z budżetu, hojną PiSią ręką podarowane ku...zji w kwocie 1,2 mld PLN.

 • agnrodis

  Oceniono 3 razy 3

  Problem w tym, czy Kaczynski projektantom zaplaci. Jednego juz oszukal ......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX